Kecy v kleci

Ohnivé srdce - Glosa #2

8. ledna 2014 v 15:12 | Escarlate
Už je to opravdu dlouhé od mé první a poslední glosy na tomto blogu. Pamatuje někdo na Švédskou trojku?
Berte tohle jako.... něco.... velmi.... podobného. Ahem. Klikejte na vlastní nebezpečí! Autorka glosy nebere zodpovědnost za veškeré ujmy na zdraví či trvalé následky v podobě poruch jako dyslexie po přečtení tohoto příběhu. Taky neručím za možné deprese a potřebu skočit z okna.
Identita autorky zůstane z... důvodu slušného vychování utajena. Veškerá práva na povídku však patří jí, mě patří pouze barevně odlišený text.

Hezký nový rok všem... pozdě ale přece ... a můj pokoj!

3. ledna 2014 v 13:19 | Escarlate
Pardon pardon pardon....
Ale šťastný nový rok všem (už můžu přát jen ten s malým N :DD)!!! Doufám, že bude fajn :) Fakt... v to doufám... :DD Hodilo by se mi to :D POkud možno lepší než 2013, i když... stalo se mi v roce 2013 pár neuvěřitelně skvělých věcí :) Nebudu to rozebírat... to je moje věc :PPPPPP Ale potřebuju rok 2014 prostě lepší :DD
Nějaká hezká předsevzetíčka máte? Já jedno. Omezit facebook a v důsledku toho víc spát. :D Tak snad to vyjde. :D Spíš asi ne :D

Předvánoční řečnění na nevánoční téma

22. prosince 2013 v 19:36 | Escarlate
Omlouvám se za svou mizernou aktivitu, nebo spíš už by se to dalo označit i neaktivitou, lol. Not funny. I know. Fuck this shit.
Vlastně nevím, jestli jsem povinna se nějakým způsobem omlouvat ... ?? :D Ono koneckonců je to můj blog a nemám vůči němu žádné povinnost. Tak jako tak, omluvou se nic nezkazí a je to slušnost, a tak se tedy ještě jednou omlouvám.
Ale odmítám slibovat, že se napravím, to je totiž vysoce nepravděpodobné, alespoň v nejbližší době. Blog mě už tolik nebaví, více času trávím na tumblru, youtube či twitteru. A facebooku samozřejmě, co by to bylo za život bez facebooku.
Hmmm......

Příběh ze života

19. září 2013 v 17:52 | Escarlate
Poznámka autora: Bez komentáře. Ne, fakt... Ten příběh je takový všeříkající sám o sobě, nemyslím, že potřebuje komentář a kdyžtak se můžete ptát... Je to jen takový útržek těch... malichernějších sporů. Byly i mnohem závažnější.
----------------------------------------------------------------

"Haha, co to je za výraz?" zeptala se mě jedna z mých spolužaček a ukázala na Tiffaninu fotku v Girls & Peace albu, které svírala v ruce.

Chystala jsem se odpovědět, ale osoba, kterou nenávidím, osoba, která bývala moje nejlepší kamarádka, osoba, co má knírek, který by jí i velký Salvador mohl závidět (ale pokud vím tak nemá penis, jenom zjevně spoustu testosteronu), mě předběhla. "Ah, nevšímej si jí, ona vypadá blbě všude.

Zazírala jsem na ni a v mé mysli ji právě přejel vlak. Který pak kousek zacouval a přejel ji znova. To neudělala. Ta holka s knírkem, ta holka placatá jak plagát, ta holka co vypadá jak gorila… říká, že Tiffany vypadá blbě? Tiffany Hwang? Nejkrásnější dívka ve vesmíru? Dobře… možná není nejkrasnější ve vesmíru, ale musíte uznat, že k tomu nemá zrovna daleko. A prý vypadá blbě. Říká holka-knírač. Inu dobrá. Co na to mám říct? Asi bude lepší držet hubu a nedělat scény. Raději si vezmu své CD zpět, než zazvoní na hodinu…

Blbý, že sedí vedle mě. Jak jsem říkala, byly jsme nejlepší kamarádky. A obě milujeme SNSD. Nebo… no… Já je miluju. Upřímně. Všechny členky do jedné. Ale ona? Ne. Má ráda Seohyun. A nesnáší Tiffany, očividně. Vzpomínám si, jak mi řekla, že nesnáší Tiffanin přístup, že jí příjde rozmazlená a nafoukaná, protože… a teď si držte, dámy a pánové… protože si ČASTO BARVÍ VLASY. Ano. To řekla ta kníratá. Jak vtipné. Ne, ani ne.

Kecaly jsme. Já a knírajda. O Running Manovi, o tom dílu, kde byly SNSD.

"Všechny vypadají bez make upu hezky," směju se, když si vybavím scénu, kde SNSD vstávají.

"Jo, vypadají." Jistěže, Tiffany tam nebyla, heh. To bylo první, co mě napadlo, když souhlas vyslovila. Ale ona pokračovala. "I když musím říct, že Taeyeon vypadala dost hrozně."

"Uhm, nemyslím," odpovím klidně, ale v duchu zuřím. Kim Taeyeon je můj ultimate bias. A ona to ví. A říká to jen proto, že ví, že nesnáším, když má někdo takové stupidní poznámky. Ale to rozdýchám, jako vždy.

Jeden by řekl, že existuje jistá hranice, kam až sebezvaný "SONE" (uvozovky jsou ze zřejmých důvodů nezbytné) je svými výroky schopen zajít. No, netrvalo dlouho, než mi svými výroky zase jednou vyrazila dech.

"Nemám ráda Tiffanin hlas. Nelíbí se mi, jak zpívá."

"Jak překvapivé," zamumlala jsem stroze. Otravovalo mě to. A ne málo.

"Zpívá divně, tak nějak se zasekává. Navíc se mi nelíbí její hlas a neumí zpívat naživo," pokračovala bezostyšně.

Zamračila jsem se. "Já žádný problém neslyším," řekla jsem prostě ve snaze ukončit tuto konverzaci, ale její následující věta mě doopravdy dostala.

"Někdy mám pocit, že Seohyun zpívá nejlíp, myslím, že je lepší než T-"

"STOP!" zarazila jsem ji a třásla se vzteky. "Neopovažuj se říct, že by Seohyun zpívala líp než Taeyeon, není to pravda a ty to víš!" vyjela jsem po ní, už to nešlo vydržet. Ne, že bych neměla ráda maknae, jak už jsem řekla, miluju je všechny, ale tvrdit, že zpívá líp než Taeyeon je prostě směšné.

Škola, Bones, LFA, MYM, srajdy srajdy srajdy

1. září 2013 v 12:11 | Escarlate
Lidi.........
Je to tady......... TT_TT Zase nastala ta doba, kterou všichni nesnášíme. Fuuuu....


Tenhle článek bude asi dost zdlouhavý, hodím to raději pod perex....

TTS - Anglické album?????

26. srpna 2013 v 12:34 | Escarlate
Áááno, přečetli jste si nadpis správně.
Kolují zvěsti, že Girls' Generation-TTS, nebo chcete-li TaeTiSeo, vydají PŘÍŠTÍ MĚSÍC anglické album.
Kamarád mi to poslal esemeskou asi ve tři ráno a já... na to koukala s otevřenou pusou.
Měla jsem ještě zapnutý PC, koukala jsem na Sběratelé Kostí (hrozně na tom seriálu teď frčím, dávám si 3-4 díly denně :DDDD), tak jsem to okamžitě pauzla a letěla na twitter a ono FAKT ŽE JO.
A mě to v hlavě šrotovalo. A nebyla jsem happy. Protože....
PRVNÍ americké album SNSD. (The Boys maxisingle FAKT nepočítám jako album.)
Nemůžu se zbavit dojmu, že to je podraz na ostatní členky, především JESSIKU, která je HALÓ hlavní vokalistka a rodilá anglická mluvčí!
Představte si, jak se musí ostatní členky cítit.... SM: "Yuri, Hyoyeon, buďte dál porotci v té show, na kterou nikdo nekouká, vaše kamarádky Taeyeon, Tiffany a Seohyun mezitím půjdou vydávat písničky na největší hudební market světa."
................. -.-"
Mám prostě pocit, že tohle je věc, kterou by měly jaksi absolvovat všechny. Miluju SNSD, protože to jsou SNSD, miluju všech devět členek a prostě tohle mi přijde nefér.
Další věc, proč mi tohle vadí. TAENY.
Okay, teďka si říkáte, že jsem úplně praštěná, moje OTP, které miluju možná i víc jak SVŮJ ŽIVOT a já je nechci pohromadě s maknae v Americe?
Máte pravdu, nechci. Protože v ně fakt věřím, věřím, že jsou real. Oh, ona je tak naivní, delusional, posedlý shipper, blablabla, TaeNy nejsou real, je to jenom fanservice, jsou jenom kamarádky, blablabla.
Ale mám pocit, že SM je tak trochu tlačí do toho být spolu. SM samozřejmě vidí, že TaeNy pairing je POPULÁRNÍ, ať už je REAL NEBO NE. A proto se z toho snaží vytřískat peníze. Jsou to SM.
Ale prostě... když je SM takhle mermomocí protlačuje, tak to působí nuceně. Nemám to ráda. Chci aby se jejich vztah vyvíjel PŘIROZENĚ bez zásahu nějaké poťapané společnosti. Protože to, že je nutí spolu být a dělat fanservice, jejich vztahu fakt NESVĚDČÍ. Chápete mě?
Nehledě na to, že CHUDÁK MAKNAE, se může rovnou přejmenovat na třetí kolo u vozu.

Chjóó.... no... rozhodně se těším na nový song, ale... Nejsem tak happy, jak bych měla být...

A víte co je nejhorší?? Že já přesně tuto situaci PŘEDPOVĚDĚLA. lol xDDD

No... uvidíme... já se s tím smířím... bude co poslouchat... Songy TTS jsou skvělá, jsou to vynikající zpěvačky, je se na co těšit.
Jenom doufám, že se z mých milovaných SNSD postupně nestanou pouze TTS a nějakých 6 ostatních. Ono těch holek není 9 pro srandu králíkům.

우리 오래가자 ♥ Let's Go For a Long Time

4. srpna 2013 v 17:00 | Escarlate
Zbývá ještě asi měsíc do výročí Girls' Generation a já už začínám psát tento článek.
Proč?
Protože chci, aby byl jedinečný.
Protože si jsem jistá, že mě v průběhu těch dní ještě napadne něco víc, co bych holkám chtěla říct, a tak bude tento článek promyšlenější, než jaký bych zvládla napsat za jedno odpoledne.
Protože bude hodně těžké trumfnout ten loňský, hehe.
Protože Girls' Generation si to prostě zaslouží.

Judas is a beach

30. července 2013 v 23:47 | Escarlate
Uplynulý týden byl úplně luxusní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Měla jsem se poprvé setkat se svou spřízněnou duší. Seznámili jsme se před necelým rokem na FB, okamžitě jsme si padli do oka a zjistili jsme, že jsme skoro úplně stejní.... A on teď měl přijet ke mě na návštěvu na pár dní. Ve středu ráno vyjel z domu a čekala ho chudáka skoro 10 hodinová cesta. Cestou jsme si psali, byli jsme oba docela nervózní a to i navzdory tomu, že se známe fakt dobře.

No, já se cestou na nádraží docela i uklidnila, on prý byl nervózní do poslední chvíle. Pak konečně přijel vlak a on vystoupil.

Prvotní setkání bylo... prosté. Nakreslil si na prst knírek, hahahaha.... fanoušci The Big Bang Theory určitě vědí.... tím mě dost překvapil... byl to můj nápad, no nakonec jsem to neudělala a docela toho lituju, měla jsem....

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m5g95tTooK1rqrf25o1_500.jpg

Táhl s sebou chudák asi 30-kilovou tašku, tak jsme ji popadli a pomalu se šinuli ke mě domů.

Vůbec to nebylo divné ^^ Konverzace plynula a sedli jsme si ^^

Rychle jsme došli k nám, dal si k nám tašku a šlo se na večeři... V MG baru jsme si dali smažené sýry.... no, plácla jsem se přes kapsu, nechala jsem tam přesně 300 kč. Ale co už.... byla to sranda.... On neumí jíst xDDD Hranolky lítaly všude.... moje hláška, že si dáme "smažený sýr se sýrem" taky docela prolomila ledy, které ani v první řadě vlastně nebyly.

Tu noc jsme šli spát asi ve čtyři ráno.... Koukali jsme na Dream Team se SNSD. Hahaha. A taky na jiná videa :)

Další den jsme se flákali kolem Havířova, šli jsme na palačinky a do obchoďáků, večer jsme zase proseděli u PC, hahaha... docela hodně jsme zpívali xDDDDDDD A tím docela hodně myslím chudáci sousedi :D Ještě o půlnoci jsme vyli SNSD songy na celý barák :D

Další den byl pátek.... To jsme jeli do Ostravy... na kolech.... Za hodinku a půl jsme tam byli, no expert zapomněl v KFC mobil :DDD Naštěstí ho personál nechal schovaný u sebe a když jsme tam šli cestou zpátky, tak jsme ho zase našli :)
Jeli jsme do Futura na Bubble Tea *----* A pak do Karoliny.... Dali jsme tam na most zámek.... On shippuje BaekYeol a já TaeNy.... takže....


U zámku byly 3 klíče.... jeden jsem si dala na krk já, druhý si dal na krk on a třetí jsme z toho mostu hodili kamsi mezi stromy u kolejí ^^

Pak jsme se vrátili zpátky do Havířova, máma se mezitím vrátila z dovolené a šli jsme do baru, kde se seznámil s mojí praštěnou rodinou. A jako šlo to v pohodě ^^I se psem se zkamarádil ^^

Víkend i včerejšek jsme taky strávili v Havířově.... V neděli se seznámil s mým šíleným kamarádem Danem xDD
V pondělí jsme byli i s mámou v MG baru.... šli jsme na jídlo...
My dva seděli vedle sebe, já seděla jak chlap, nohy od sebe, on jak ženská, nohu přes nohu.
Podívali jsme se na sebe a řekli si: "Pojďme si hrát na heteráky." a on dal nohy od sebe a já nohu přes nohu. Po asi deseti vteřinách jsme to shledali nepřirozenými a vrátili se zpátky k našim přirozeným pozicím. Oh... já se vlastně nezmínila... on je ten můj soulmate gay xDDDD Taky jsme si koupili duhové náramky.... Kdo ví, proč zrovna duhové? Hahaha... nápověda: LGBT ^^ okay, tohle je spíš odpověď než nápověda :DDDD

A dneska odjel.... už teď se mi stýská, hahaha.... hodně jsme se nasmáli....
Mezi nejpamátnější věci rozhodně patří naše diskuze nad Super Junior....
On: "Zhoumi (Čoumi) je můj oblíbený."
Já: "Jo, taky ho mám ráda.... akorát jsem mu celkem dlouho říkala Zhoumi (tak jak se to píše)... Jsem se nějak neobtěžovala zjišťovat si výslovnost."

Okay, tak tohle není zase tak moc vtipné :DD
Ale další mega záchvat jsme měli noc na to, když jsme leželi v posteli a mluvili jsme Anglicky s totálním českým přízvukem a já že jsem kdysi parodovala Mojžíše... a začala jsem kecat v "židovském" přízvuku.... a řešila jsem náboženství.... a chtěla jsem říct, že Jidáš je parchant, ale místo "Judas is a bitch." jsem řekla: "Judas is a beach." v tom rádoby židovském přízvuku :D No neuvěřitelně jsme lehli smíchy... a pak jsme se nějak dohrabali k tomu, že Alláh je vložka v kebabu.... kdo nezažil, nepochopí.

Náš první společný čas v reálu předčil má očekávání ^^ Bylo to super.... a prý bychom se k sobě hodili.... má to jeden háček.... jsme oba teplí :(( :DDD

SGSD... wait, whut? + další kecy

13. července 2013 v 21:49 | Escarlate
Možná už je načase, abych vám prozradila adresu svého vedlejšího blogu ^^
Oh ano, mám dva :DDD Tento a....

sogayshidae.blog.cz

Nom.... asi bych měla říct, že jako všude i tam platí pravidlo, nekoukej na to, co se ti nelíbí.
A ono je to nejmenší zablokovat některé návštěvníky a nebo třeba i vyfiltrovat uživatele e-mailu ^^ (just sayin~)
Jo, a jentak mimochodem, ty věci tam jsou real. Photoshop nepostuju ^^

Jinak jak se máte o prázdninách? Já se celkem nudím xDDD
Vedu smutný život :DD

Občas jdu s někým ven, ale jinak smrdím doma :D Hraju The Sims 3. Maximum postav je 8 :/ To je dost na nic :D SNSD mají devět členek! :D Každopádně mám takový nádherný Soshi dorm... Páruju je mezi sebou... Měla jsem tam celkem zajímavý YoonYulSic milostný trojúhelník :DDDDD Ale už jsem to srovnala na YoonHyun & YulSic :DDD

Co tak ještě porábám.... Pracuju. Ale to jenom tak light :DDD Zase se nepředřu :D

Mhm, píšu. Prey. Docela hodně :D

Začala jsem cvičit!!!! Fuck yeah!! Už teď mám lepší břicho jak polovina SNSD :DDDD Dobře já :D

Čtu. Teda... nečtu. Ale mám to v plánu. Chtěla jsem mít přes prázdniny načteny všechny knihy k maturitě. Ještě jsem sice nezačala, áááleeee mám to v plánu! :DDD A snaha se... cení?

Joo, učím se korejsky ^^ A celkem hodně ^^ Gramatiku sice moc nedávám, ale slovíček jsem se naučila za poslední 2 měsíce tak 300 ^^ Což je docela hodně ^^ Že si polovinu z nich pamatuju jenom přibližně, je vedlejší :DDDD

Ale musím doporučit stránku memrise.com, jsou tam výborné kurzy korejštiny ^^ Bohužel anglicky. A nebo potom moje technika učení se korejsky... Překládám si písničky. Najdu si text v hangulu a s pomocí slovníku (toho kor-eng na Naveru většinou, v papírovém jsem líná hledat a navíc mám malinký a moc tam toho není :D) a pomalu slovíčko po slovíčku si to překládám. Pak si najdu anglický překlad a povětšinou zjistím, že jsem úplně mimo O____O Ale to časem přijde :D (Snad :D)

Jinak od pátku jede matka na týden pryč, takže .... mejdaaaan!! (V The Sims možná tak :DDDD)

No... asi tady dneska končím.

Jdu dál kecat s tou muslimkou na asianfanfics... čte moji fanfikci a nějak jsme se zakecaly, tahám z ní moudra o Islámu. Něco o něm vím, řekla bych, že víc než průměrný český občan (rok religionistiky se na člověku přecejen trošku podepíše:D), ale... ona mě může zasvětit docela do detailů.... to mě baví :D
Zrovna jsem se jí zeptala, co si myslí o tom, že muslimové na základě práva Šária zbičovali dívku k smrti jenom proto, že byla znásilněná svým bratrancem. Jsem zvědavá, co mi na to řekne ^^

Fjůů, něco bych tu mohla hodit... mhm mhm mhm...

Tenhle song mám ráda..... 0:30 - Xia.... hrozně se mi tu zalíbila :D Ale můj bias je asi ta červenovlasá, T-ae ^^


Bají bají ^^

Prayers for Bobby

6. července 2013 v 16:19 | Escarlate
Prayers for Bobby, česky též Modlidby za Bobbyho, je americký televizní snímek z roku 2009 natočen podle románu Leroy F. Aaronse, který byl napsán na základě skutečné události.


Píše se rok 1979 a Bobby Griffith (Ryan Kelley) vyrůstá ve velmi křesťansky založené rodině v čele s téměř až fanaticky věřící matkou Mary (Sigourney Weaver). Na první pohled žije Bobby šťastný život, ale má tajemství. A není malé. Bobby je totiž gay. Je si plně vědom, že by jej nejen společnost ale i rodina zavrhla, kdyby se o tom dozvěděla, a tak to v sobě dusí, trápí se a doufá, že se to prostě ztratí samo.

Jednou už to nemůže vydržet a chce se pokusit o sebevraždu. Ovšem nedokáže to, poněvadž sebevražda je hřích a nakonec se svěří bratru Edovi (Austin Nichols). Prosí ho, aby to nikomu neřekl, ale Ed jeho tajemství vyzradí rodičům. Otec, který není tak ortodoxní křesťan jako Mary, s tím více méně dokáže žít, ale Mary se s homosexuálně orientovaným synem smířit nedokáže a posílá ho za psychologem a všemi možnými způsoby se jej snaží změnit na "heteráka".

Po mnoha neúspěšných pokusech odjíždí Bobby na prázdniny za sestřenicí do Portlandu. Jeho sestřenici je úplně jedno jestli je gay nebo ne, a tak se Bobby v Portlandu konečně cítí normálně. Dokonce si najde přítele, Davida (Scott Bailey).

Po dvou měsících se Bobby vrací domů a po přiznání, že má přítele se pohádá s matkou.

"Já nemám syna gaye!"
"Pak nemáš syna."
"Dobře."

Aniž by se s ní usmířil, vrací se do Portlandu, kde se seznamuje s Davidovými rodiči. Fakt, že Davidovi rodiče nemají problém s Davidovou homosexualitou Bobbyho uvede do deprese a rozhodne se ukončit svůj život skokem z mostu.

David a Bobbyho rodina jsou zdrceni. Mary se do ruky dostane Bobbyho deník. Čte jej a konečně začíná chápat, co všechno způsobila. Jde za reverendem do kostela a ptá se jej, zda je homosexualita opravdu hřích, přičemž se odkazuje na různé části Bible, podle které si gayové zaslouží smrt. Reverend jí ukáže v Bibli skuliny a pošle Mary na sezení s PFLAG. Parents & Families of Lesbians and Gays. A Mary konečně pochopí. Pochopí a rozhodne se zasvětit svůj život boji za práva homosexuálů.....

"Vím, proč Bůh nedokázal Bobbyho uzdravit. Nedokázal jej uzdravit, protože... nebyl nemocný."Vlastní názor:
............. Tak.... tohle byl zatraceně silný film. Dáme-li stranou fakt, že to nejspíš někdo točil na mobil a po filmové stránce celkově to nebylo zrovna perfektní, tak ten příběh.... Nejsem typ, který brečí u filmů, ale tady jsem měla sakra problémy zadržet slzy.
Nevím, jestli bych to vnímala jinak, kdybych byla hetero, ale.... prostě... Opravdu úžasný film a Sigourney i Ryan odvedli perfektní práci... Jsou to skvělí herci.

Nevím, jestli se dá někde sehnat v češtině, ale link na celý film online v AJ zde.

Trailer:
 
 

Reklama