Kecy v kleci

24 hodin do maturity

20. května 2014 v 12:56 | Escarlate

Státní maturita = fraška?

5. května 2014 v 19:08 | Escarlate
Počítala jsem s tím, že pro mě bude písemná část státní maturity hračka, ale teprve když na mě vykoukla první otázka letošního didaktického testu z češtiny jsem usoudila, že je to opravdu směšné. A to jsem prosím pěkně na analgetikách a nejrůznějších oblbovácích, které mi způsobují podivné záchvaty hihňání v sebenevhodnějších momentech. Ale aspoň mě zuby nebolí a já jsem schopná držet tužku. K zubaři jdu ve středu mimochodem, teď zpátky k té úvodní otázce, co mě pobavila.

Ve které z následujících vět je pravopisná chyba?
A) Z výstavy obrazů odešel už po chvíli zcela znechucen.
B) Maskovaní lupiči uprchli z místní banky s pytli plnými peněz.
C) Hygienické požadavky na práci s potravinami jsou velmi vysoké.
D) K procvičování správné výslovnosti hlásek mohou sloužit jazykolami.

.......
O to víc mě dojali studenti čtvrtého ročníku, kteří celí vyklepaní vyšli ze třídy a prohlásili: "To bylo fakt těžké. Ta první otázka, co to bylo?"
V ten moment jsem chtěla otřískat hlavu o zeď.
Osobně mám v testu mínus jeden bod a celkem mě to štve - jedno blbé ano-ne mi zkazilo perfektní skóre.
Jo, jsem z toho mrzout.
Každopádně jsem celkem pobavená, jak někteří před každým testem zvrací, brečí nebo se nějak hroutí. Absolutně nechápu, proč bych se měla hroutit. Zaprvé státní část je NEUVĚŘITELNĚ PRIMITIVNÍ. Zadruhé... září je taky měsíc :)))
Tak jako tak, ještě mě čeká didaktický test z angličtiny. Ten si představuji následovně:

Where is John?
A) Kitchen
B) Rain
C) Underwear
D) Noodles

.....

Slohovky posuzovat moc nebudu, protože sloh je velmi individuální. Buď psát umíte a napíšete téměř cokoliv, nebo v tom holt tápete a chytáte se stébla, což bývá nejčastěji vyprávění.
Já se taky chytla vyprávění. Po nepříliš dlouhém přemýšlení jsem si vybrala téma "Jak jsem se stal detektivem" a napsala zábavnou (doufám) a poutavou (doufám :D), byť trochu absurdní fanfikci na TaeNy ve stylu Veronica Mars. Prostě můj styl. Já píšu vždy stejně. Mělo to ovšem na můj vkus trochu smutný konec. Trochu. Na jiný konec jsem už měla málo času a málo papíru. Jinak se však jednalo o mou typickou nespoutanou komedii s rychlým spádem a četnými dialogy. Taky jsem psala v ich-formě. Přecejen, nadpis zněl "Jak JSEM se stal detektivem". V polovině jsem však po krátké popisné pasáži automaticky přešla na svou milovanou er-formu a došlo mi to až o půl stránky později, tak jsem musela přepisovat -_-" Nemám ich-formu ráda, příliš mě omezuje. Já raději extradiegetickým vypravěčem :)

Ha, a to jsem dneska ráno pletla češtinu jako nikdy a řekla třeba: "Ořechy nejsou ze zvířata." a "A až se to naučíš, tak to pak začneš umět." Spolužačka se mi smála: "A to teď chceš maturovat z češtiny, jo?" ... A jaké to pro mě bylo jednoduché. I s mým mizerným vyjadřováním.

Kažopádně.... *počítá* 3/8 maturity mám za sebou :) Držte mi palce u zbývajících 5/8 a omrkněte letošní didakťák z češtiny na webu statnimaturita-cestina.cz. Ocením každý názor na složitost či spíše jednoduchost tohoto testu, ať už maturitu máte za sebou nebo ne, nebo jste ji snad skládali dnes v osm ráno. :)

Os comería con pan y mantequilla de norte a sur y de este a oeste, mis amigos lindos :) .... this doesn't make the slightest sense.... whatevah, my Spanish sucks hard. Y yo subo escalón a escalón~

Orange is the New Black (aneb Katy Perry zabila Lindsay Lohan?)

19. dubna 2014 v 17:24 | Escarlate
Není to tak dávno, co jsem psala o jednom lesbickém seriálu a už tady mám rádoby recenzi na další.
I když tento výrok není tak docela pravda. Narozdíl od The L Word totiž není dramaticko-komediální TV show americké televize Netfix ORANGE IS THE NEW BLACK lesbickým seriálem jako spíš seriálem s lesbickými postavami. OITNB je založeno na skutečné události, přesněji řečeno na autobiografii spisovatelky Piper Kerman - Orange Is the New Black: My Year in a Women's Prison, a věřte mi, lesby jsou skoro to poslední, co se tam ve skutečnosti řeší.
Všem radím kliknout na celý článek ;)

Co mi gympl dal a... dal.

17. dubna 2014 v 11:47 | Escarlate

Papír za čtyři tisíce

16. dubna 2014 v 16:58 | Escarlate

Vrátit čas?

7. dubna 2014 v 15:16 | Escarlate
Kdybych se vrátila v čase o 8 let, co by se stalo?
Kdybych zapomněla na vše, co se stalo, za těch osm let, tak by se historie opakovala, to je jasné. Ale kdybych si to pamatovala, co bych udělala jinak?
Někdy touto dobou bych dělala příjmací zkoušky na osmileté gymnázium.
Šla bych na něj znovu?
Ano.
Vzala bych si jako jazyk angličtinu a tím pádem skončila ve třídě v jaké jsem?
Ano.
Sedla bych si do lavice ke dveřím a na otázku neznámé dívky, zda je vedle mě volno, kývla?
Ano.
A vzala bych si v sekundě španělštinu?
Ano.
Skamarádila bych se v kvartě s... Celestýnem?
Nevím. Možná. Ta osoba mě celkem ranila, ale na druhou stranu jsem s ní prožila mnoho dobrého. Možná to za to i stálo.
Byla bych společenštější?
Do jisté míry určitě.
Pila bych alkohol?
Hell no!
Co přesně bych teda změnila?
Chtěla bych začít poslouchat k-pop, konkrétně SNSD dřív. Opravdu. Chtěla bych stát při nich v těch nejtěžších chvílích.
Rozhodně bych se víc snažila ve škole i na nižším gymnáziu. Teď, týden před koncem střední školy, mám lepší známky než jsem kdy měla a průměr 1,08. Což je důkaz toho, že jsem ty dvojky na nižších stupních měla zbytečně.
Taky bych mnohem dřív začala něco dělat se svými psychickými problémy.
Nebyla bych hnusná na mámu, když to měla před 2 lety těžké a nevinila bych ji z našich problémů.
Neřekla bych jí, že jsem na holky. A teď to nepochopte špatně, moje máma to bere se vším všudy a vůbec ji to nevadí (to spíš mě obtěžují její neustálé zvídavé otázky na toto téma :D), ale jde mi o to, že... co když si přecejen dovedu domů kluka? Pravděpodobnost je malá, ale existuje. To zase pak bude vysvětlování... Měla jsem říct, že jsem bi :D Což jsem vlastně udělala, ale pak jsem to změnila na lesbu. Nelituju toho, ale teď bych to udělala jinak.
Zároveň bych se ale své sexualitě nebránila tolik, jako jsem to tak ve svých patnácti dělala.
Taky bych dobrala ty zatracené léky, co mi doktor předepsal před šesti lety. Násedky té nemoci mám doteď, byť je to zvládnutelné.
Co ještě bych změnila? Řekla bych, že to je asi vše.
Není toho moc, nebo ano?
Každopádně ať už jsem udělala v minulosti cokoliv, lituji dvou jediných věcí. Že jsem kašlala na své zdraví, a že jsem ztěžovala život mámě.
Čas už zpátky nevrátím. Ale vždycky se můžu snažit být lepší :)

Úplně od věci song, na který teď frčím:

Same Love

10. března 2014 v 14:53 | Escarlate
Přestaňme na moment řešit globální oteplování, umírající děti v Africe a občanské války na blízkém východě a zabývejme se alespoň pár minut něčím, co svět doopravdy zajímá - něčím jako jazyk Miley Cyrus, prsa Katy Perry nebo cokoliv jakkoliv spjaté s Justinem Bieberem.

Tato otázka jistě tíží mnohé ne-li všechny. Jsou homosexuálové opravdu tak děsiví, nenormální, zvrácení a nakažliví?

Same Love od Macklemora. Fajn song, co? To by se jej nemohl chytit jistý príma chlapík, který si přezdívá Bizzle a píseň si trošku upravil… k obrazu svému.

Žiju? Přežívám!

7. března 2014 v 23:07 | Escarlate
Docela dost dlouho jsem se neozvala, co?
*Leze zahanbeně do kouta*
Ale tak co člověk zmůže :D

Mám za sebou:
1) velkou finanční krizi, 2) podání přihlášek na VŠ, 3) focení fotek na tablo, 4) comeback SNSD, 5) až na jednu novelu přečtení kompletní četby k maturitě, 6) psychoterapii, 7) závislost na Cher Lloyd, 8) záchvat snahy udržovat se v obraze co se týká politické situace ve světě, hlavně v USA a Rusku

Mám před sebou:
1) zkoušky na certifikát z angličtiny, 2) maturitu, 3) příjmačky na VŠ

Poslední dobou dělám:
1) píšu fanfikci na SNSD, 2) koukám na videa SNSD, 3) poslouchám hudbu SNSD, 4) stahuju fotky SNSD, 5) dělám cokoliv jakkoliv spjaté se S fucking NSD, 6) čtu Tak Pravil Zarathuršta, 7) čtu I Hate Republicans, 8) čtu První Kjú, 9) trošišku se chystám na příjmačky, 10) hraju si s grafikou

Láska je láska

1. února 2014 v 23:37 | Escarlate
"Jmenuj lesbu co znáš, a já nás spojím šesti tahy," říkávala pravidelně Alice Pieszecki v reklamě na Prima Love na americký seriál o šesti sériích z let 2004-2009 "The L Word", česky tedy Láska je láska.
A mě ta reklama neuvěřitelně odrazovala. Mám celkem ráda L filmy a seriál byl pro mě velkým pokušením, ale když jsem viděla tu reklamu, myslela jsem, že to bude nějvětší blbost na světě a byla jsem odhodlaná se na to nepodívat. Kvůli té zpropadené větě, kterou Alice Pieszecki pronášela na Primě Love co pět vteřin. Neuvěřitelně mě to vytáčelo.
Až do... doby asi před dvěma, třemi týdny, kdy jsem narazila na Shane, jednu z postav, a následně si řekla: "Aaah, kašlu na to, stejně nemám co dělat, stáhnu The L Word."
A pustila jsem si první díl... A tohle bude článek o hlavních postavách seriálu, který jsem sice ještě nedokoukala, ale který jsem si v první moment zamilovala. THE L WORD.
(Pozn.: Největší spoilery budou zamazány, pro zobrazení stačí text označit kurzorem, menší budou zobrazeny normálně)

Retro okénko aneb hudební návrat do dětství

24. ledna 2014 v 18:16 | Escarlate
Ty doby, kdy nebyla žádná Lady Gaga, žádná Katy Perry, žádná Rihanna, žádný Justin Bieber, žádní One Direction a žádná Miley Cyrus.
Vzpomínáte?
Já ano. A že ty doby byly skvělé! Osobně považuji první polovinu prvního desetiletí třetího milénia, čili léta 2000-2005 za jednu z nejlepších hudebních etap. Možná je to tím, že jsem v té době byla opravdu ještě dítě, ale vlastně spoustu těch hitů si ráda poslechnu i teď, jsou pro mě asi už nesmrtelné...
 
 

Reklama