Kecy v kleci

2014. Odpočívej v pokoji.

31. prosince 2014 v 13:34 | Escarlate
Pohřbívám další rok.

Tohle bude spíš jen takový kraťoulinký článek na téma, co mi tento rok dal a vzal. Nechci to jen komentovat, takže to bude asi stručné. I když.... jak se znám....

Všichni v k-pop scéně nadávají na rok 2014, že byl katastrofální. A on vlastně byl. Utrpěly největší skupiny, ať už skandály nebo odchody členů, utrpěly méně známe hvězdy, autonehody, sebevraždy.... Hnus.

Já se v roce 2014 od k-popu celkem distancovala. Už tolik neshippuju, už nemusím znám denně barvu Taeyeoniných ponožek, už si nepouštím každou srajdum co vyjde. Objevila jsem totiž jiné věci - jiné, a jak mě osobně připadají, lepší.

V roce 2014 se rapidně rozšířil můj okruh zájmů.

Změnila jsem fandom. Po více než čtyřech letech jsem změnila fandom. Pořád SNSD velmi miluji, ale už se necítím býti jim tak oddaným fanouškem jako jsem byla. Fandom je rozpolcený a všechno příjemná atmosféra se z něj nějak vytratila. Už se mi tam tolik nelíbí. Objevila jsem ale jiný fandom. Jsem teď hrdý Creampuff.

Fandom není jediné, co jsem po čtyřech letech opustila. Opustila jsem i střední, i když tu jsem technicky opustila po osmi. Opustila jsem rodné město, rodinu, známé a odjela úplně sama do prakticky zcela neznámého prostředí. Hodili mě mezi neznámé lidi do školy, mezi neznámé lidi na kolej.

A bylo to asi to nejlepší, co se mi zatím stalo. Jsem tady šťastnější. Dostala jsem možnost, nechat minulost za sebou, a začít s čistým štítem. A myslím, že se mi to celkem i vyvedlo. Ve škole se cítím příjemně, nikdo mě tam neodsuzuje za nic, co dělám, doma se cítím příjemně, mám svůj klid, a když chci jít ven, pořád je zde, co dělat, vždycky je kam jít.

I když spousta lidí tenhle již brzy minulý rok proklíná, já si na něj nemůžu stěžovat. Jistě, stalo se pár nemilých událostí, ale všechny jsem zvládla. Navíc jsem v tomto roce udělala opravdu velké možství kroků vůči své nezávislosti. Odmaturovala, šla na vysokou, odstěhovala se sama přes celou republiku, našla si práci.

Rok 2014 je oficiálně rok, kdy jsem přestala být dítě.

South of Nowhere

9. září 2014 v 12:10 | Escarlate
Představte si maloměstskou rodinku z Ohia, dva milující rodiče, populární a chytrá dcera, sportovně nadaný bratr playboy a adoptovaný bratr afroamerického původu. A teď tu rodinku přestěhujte do LA na školu, které vládne malicherná a povrchní roztleskávačka a její přítel, super sexy sexouš, malý mistr populární.
Uh, ne, právě jsem nepopsala 90210 Novou Generaci. Pokud si dobře vzpomínám, tak Annie měla jen jednoho bratra. A Wilsonovi byli z Kansasu, ne z Ohia.
Vítejte u recenze na seriál jehož úvod nebezpečně připomíná 90210 - SOUTH OF NOWHERE.

*~*~*WE ARE INDESTRUCTIBLE*~*~* #alwayshere

4. srpna 2014 v 17:00 | Escarlate
Dnes má Taeyeon narozeniny. Ano. Začínám tenhle článek psát v krásný den s datem 9.3.2014. Ne. Nejsem blázen. Ano. Jsem blázen.

Začínám tento článek psát s téměř půlročním předstihem. Mimo jiné proto, že potřebuju trumfnout ty dva předchozí.
Ale mimo jiné proto, že si to ty holky zaslouží.

GIRLS' GENERATION.

Ta banda trubek.

Šťastné sedmé výročí.

Fejkin It - láska na druhý pokus

25. července 2014 v 18:51 | Escarlate
Po zhlédnutí Orphan Black se mi rychle začalo po seriálech stýskat. A tak jsem sáhla po FAKING IT. Seriálu stanice MTV, který jsem si pouštěla už před Orphan Black a který jsem vypla po deseti minutách.
Hm... Dala jsem všech dosavadních 8 dílů během jedné noci.

Jsem hrdá na to, že jsem... co vlastně?

14. července 2014 v 12:36 | Escarlate
Pokud nejste na tomhle blogu poprvé, tak jste nejspíš už tak nějak odtušili, že patřím mezi takzvané "čtyřprocentní", protože já se tím nijak netajím a teď po střední už vůbec ne.
Jenže... patřím mezi ně?
Nejsme nakonec všichni tak trochu bisexuální? A bisexuálové... spadají pod ona pověstná čtyři procenta?
Jsem biseuálka? Jsem lesba? Kam tedy vlastně patřím?

YouTube vládne světu (hned po Facebooku)

10. července 2014 v 22:41 | Escarlate
Nevím, jestli to o mě víte, ale... miluju YouTube. Haha. velké překvápko. Kdo ne. Ale co už nemiluje a nesleduje každý jsou YouTubers, já osobně jsem jejich kouzlu podlehla až teprve poměrně nedávno... Vlastně koncem loňského roku. A tohle... je můj příběh. *le dramatická pauza*
Upozornění: Tento článek je jen pro lidi se spoustou času.
*LOADING*
(tohle je gif, ne video, jo, nečekejte až se načte... jen poznámka, hahahah :D)

Orphan (is the new) Black

24. června 2014 v 22:47 | Escarlate
Copak mají společného naše hlavní britská hrdinka, sirotek a pachatelka drobných trestných činů, co opustila svou osmiletou dceru Sarah Manning (Tatiana Maslany), usedlá mamina, trochu stepfordská panička se dvěma adoptovanými dětmi, ťulou manželem a problémy s alkoholem Alison Hendrix (Tatiana Maslany), volnomyšlenkářská, geniální vědkyně, studentka biologie a lesba s dredy Cosima Niehaus (Tatiana Maslany), náboženská fanatička a vražedkyně z Ukrajiny s vlasy Shakiry Helena (Tatiana Maslany) a chladná policistka bojující s depresemi ze zastřelení civilistky Beth Childs (Tatiana Maslany)?
Nejspíš už tak trochu tušíte, co? Vítejte u recenze na seriál o klonech, ORPHAN BLACK.

Orange is the New Average

16. června 2014 v 11:23 | Escarlate
NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z DRUHÉ SÉRIE ORANGE IS THE NEW BLACK.
Review a kecíky k první sérii si můžete přečíst TADY :)

Ano ano, OITNB je zpět a mě trvao dohromady asi 4 dny, než jsem se podívala na všechny díly. Naneštěstí mi 6. červen padl na období mezi přijímačkami, tak jsem se do toho mohla pustit až někdy ve čtvrtek :D

Každopádně zde jsou mé dojmy a názory na druhou sérii tohoto seriálu.


Maturita, přijímačky a všechny ty stresy.... kecy, prokrastinace forever

11. června 2014 v 22:57 | Escarlate
Well... nějak nevím kde začít, ale řekla jsem si, že teď, když jsem se konečně dostala domů a už mne nečeká žádné učení, by nebylo od věci hodit nějaký report.

Písemnou maturitu jsem už řešila, přeskočím tedy rovnou k té ústní.
Maturovala jsem předposlední ze třídy, hrozně príma, ve středu odpoledne. Učila jem se doopravdy minimálně, angličtinu a češtinu jsem ani pořádně neviděla. Nejsem ale ten typ, co by nějak stresoval nebo tak, brala jsem to až trochu moc s nadhledem.

LOST GIRL

26. května 2014 v 0:51 | Escarlate
Ano ano, po THE L WORD a ORANGE IS THE NEW BLACK jsem zpátky s další velmi odbornou, vtipnou, smysluplnou a po všech stránkách úžasnou recenzí na další seriál :)

Po maturitě jsem si vzala na paškál seriál, který už mám nějakou dobu stáhnutý, ale pořád jsem se k tomu nemohla dokopat - kanadský mysteriózní seriál televizní stanice Showcase z roku 2010 LOST GIRL.


 
 

Reklama