Kecy v kleci

Inteligence v praxi

27. dubna 2012 v 20:32 | Escarlate
Dneska se mi povedla moc dobrá hláška. Jakože fakt moc dobrá.
Jdeme s unnie ze školy domů a ona říká: "Kape voda ze stromů! Takový ten proces, co jsme se o něm učili!"
Já na to velice inteligentně: "Jóó! Vím, co myslíš! Takové to vypařování dolů!" .... Takové to vypařování dolů... Vypařování dolů.... Vypařování.... dolů.... ??? WTF je sakra vypařování dolů???
Chmpf... Ahem.
Ale pak jsem to byla já, kdo si vzpomněl na to správné slovo! Ano dámy a pánové! Gutace! Gutace to byla!
Podle wikipedie: Gutace aneb slzení rostlin je vyloučení většího množství vody, v které mohou být rozpuštěné minerální látky v kapalném stavu. To znamená výdej vody po kapkách (gutta = kapka) pomocí hydatod (nejčastěji na okrajích listů).
A na druhé straně jsem já a moje "vypařování dolů". Ahem .... *facepalm*

Jinak jsem po zimě letos poprvé oprášila kolo :D Čas na sport. Třeba nabrat nějakou tu svalovou hmotu, jsem vyžle á la Lee Taemin :D
No, nemám nic moc kondičku, ale čekala jsem, že to bude horší. O HODNĚ horší. Čekala jsem, že nedojedu dál než pět kilometrů, ale nakonec jsem to vyhnala na nějakých patnáct. Mwahahaha. Jsem na sebe hrdá :D Taková menší příprava na ty 50 a více kilometrově výpravy na které se letos chystám. Jenom na ně musím vytipovat jaksi chladnější den, dnešek byl na umření :D
Cestou zpátky do města jsme se zastavili u rybníčku... Sinice jsou fakt hnus :D Ale kachny a kapři tam byli :D

Důkazný materiál:
lol :DD

PS:
Nové japonské album GG? Sááákráááá, chcete mě zruinovatttt??? Počkat, pozdě -_-"
Jess, tobě věřím, nejsi jako Tiffany a ta její blbá ukecaná huba, která náhodně plácá různá data, aby se pak nic nestalo :DD

"Nestahujte! Je to ilegalní!" .....You don't say -_-"

25. dubna 2012 v 21:40 | Escarlate
Ahem... Jedna taková menší ukázka velice logického rozhovoru, kerý vedu na youtube pod jedním nejmenovaným videem (odvodíte si, že jde o Karu) s dle slov té osoby (!!!) s 46-letým (!!!!!!!!) člověkem. Ahem.
Vlastně ta diskuze vznikla, když jsem v komentářích narazila na bandu vztekajících se lidí, kteří nemohli přenést přes srdce, že někdo sdílel odkaz ke stažení v komentářích. To bylo samé: "Kupte si CD!" "Přestaňte to tu dávat." "Blábláblá!"
Tak jsem se ozvala.
Jako bez urážky, ale kdybych si měla koupit každé CD ze kterého chci písničky, tak jsem totálně zruinovaná a pořád nemám ani pětinu toho, co všechno bych chtěla.
Nejvíc mě pobavil, jak mi předhodil, že prý jak si můžu nedovolit jedno blbé CD (lol, jako bych řešila jedno blbé CD), když si můžu dovolit počítač a internet.
Jo a pak to totááálně zabil (nemám ten výraz ráda, ale tady se nedá použít jiný) větou: "Když já jsem byl v tvém věku, tak..." :DD
Ale prosimtě, dědo, přestaň perverzničit nad Harou (nebo možná Nicole?) a nedávej mi tady přednášky, že "v osmdesátých letech jste neměli koníčky, které jste si nemohli dovolit"!
Je totiž docela děsivé, když vám téměř padesátiletý američan vykecává (v tomto případě vypisuje) díru do hlavy u KARA videí o KARA cédéčkách, které má prý všechny o_O
Vsadím se, že taky stahuje... -___-" Povrchnost nad povrchnost.
Jestli mi ještě odpoví (počítám s tím), tak se na něj normální vrhnu, mám chuť se s někým pohádat a on vypadá na ideálního kandidáta :D
Kdyby si chtěl někdo počíst:

Proč jsem děvka a ztráta času (díky ELFs, že jste mi to řekli)

21. dubna 2012 v 22:37 | Escarlate
Nesnáším nesnáším nesnáším nesnáším nesnáším blbé ELFs. Hlavně indonéské, korejské a vietnamské (ti budou asi nejhorší).
Díky bohu, že v ČR jsou ELFs v pohodě. Nebo alespoň většina z nich. Fakt díííííkyyyy! Vás mám ráda, protože nejste ignoranti ;)
Já jsem se totiž dostala do ošklivé hádky práve s tímto fanclubem. Zase. Ahem.
Začnu konkrétně. Pak tohle rozvedu trochu víc.
Takže konkrétně, co bylo příčinou této (nejnovější) hádky - Strong Heart.
Tiffany, mezi ELFs známá jako "děvka, co prohlásila, že SJ nejsou jeden", byla/bude host a jak všichni víme, SH je show plná příběhů, ať už vtipných nebo smutných, závažných více či méně. A v preview na další díl (tzn. ještě nebyl odvysílán!), kde se Tiffany právě objeví, byl záběr na Tiffaninu tabulku s nápisem "Eunhyuk oppa mě urazil."
Přečtěte si to ještě jednou a pomalu. EUNHYUK urazil JI. Ne naopak. Ona NEurazila jej. Ale ON JI. Jasné? Protože to je něco, co, jak se zdá, korejší ELFs nejsou schopni pochopit.
↑ ta neslavná tabulka

Teď pár (zcela autentických) tweetů z twitteru ze strany ELFs:
"TIFFANY BLAME EUNHYUK FOR HER OWN MISTAKE!"
"why tiffany said that about eunhyuk ? he's your senior.cant you appreciate SJ?"
"Tiffany just can't find another interesting topic to talk about so used Eunhyuk name -.-" Really hate you"
"WTF what a bitch"
"she's a loser, i hate her"

A pár (zcela autentických) tweetů ze strany SONEs:
"but if Tiffany wrote 'I was insulted by Eunhyuk' Sone should be the one who gets angry lol i don't understand blue peeps logic lol~"
"Tiffany blames Eunhyuk in SH thus Eunhyuk apologized. K-Elf is in the middle of rage now. ----> wth is this?????? O.o?"
"do you think tiffany will ever blame/hurt eunhyuk? who is like a big brother to her?!"

Ale zase abych ELFs nekřivdila, našlo se i pár takových, co se Tiffany zastali. DĚKUJI VÁM!
Ale nechala jsem se trochu unést a všem, co o Tiffany prohlásili, že je "bitch" (hodně jich bylo), jsem napsala, že to oni jsou tu "bitch". Jejich reakce? Jsem "bitch" a mluvení se mnou je "waste of time" xD Ale aspoň už neuráží Tiffany, zaneprázdnila jsem je :D

ELFs, ELFs, ELFs.... SMH... Proč pořád ty hádky? A není to jenom SNSD... Opravdu ELFs všeobecně nemám ráda.
2006 - Nesnášíme Kyuhyuna!
2007 - Nesnášíme SNSD!
2008 - Nesnášíme Henryho se Zhoumim, nesnášíme Tiffany! A kvůli blbýmu plakátu rozbrečíme SNSD na pódiu! Jej! (Dream Concert 08 narážka a kvůli baneru (pouze výmluva) to určitě nebylo, pochybuju, že by ELFs dokázali na místě, pár minut před vystoupením SNSD, překecat další dva fankluby... to muselo být naplánováno dopředu.)
2009 - Nesnášíme SNSD! Pořád!
2010 - Pořád nesnášíme SNSD!
2011 - Nesnášíme SNSD! (Protože SM jim koupilo GDA, tu cenu přece měli vyhrát SJ!)
2012 - Nesnášíme EXO!(A samozřejmě SNSD.)
Proč musíte pořád někoho nesnášet??? :((

Musím říct, že s EXO mě ELFs fakt naštvali. Vážně museli křičet "Turn It Off!" když se na obrazovce během pauzy SS4 objevilo History MV??
Cassies podporujou EXO, Shawols podporujou EXO, SONEs podporujou EXO (fanynky SNSD jsou zpátky hetero, vím o čem mluvím, jsem jedna z nich), Aff(x)tiones/f(x) fans/PLUS?/whatever podporujou EXO. Proč ELFs nemůžou? Upřímně se děsím vystoupení EXO-M na SS4 v Indonesii. Už se plánujou black oceans a všechno... štve mě to. :(

Nemůžeme skončit všechny ty hloupé fan wars?? Stejně nikdy nikdo nevyhraje...
A teď nemluvím jen o ELFs, každý fanclub má své... řekněme nepříliš chvályhodné členy. Některé fancluby ovšem vyčnívají víc než ostatní.
Osobně nechápu, co mají všichni tak moc proti SONEs... V životě jsem nenarazila na nějakého SONE (teď nemyslím ty, co se za SONE vydávají, aby na nás vrhli špatné světlo), co by byl zároveň hater/anti. Problém je v tom, že SNSD mají tolik antis, že jsme se je museli naučit nějak bránit a někteří volí možná ne příliš vhodnou cestu. Ale můžu říct, že tady tenhle fanclub je úžasný ♥ Miluju vás ♥ I love you ♥ Saranghae ♥ Aishiteru ♥ Wo ai ni ♥ Ich liebe dich ♥ Je taime ♥ Nebo alespoň já měla zatím čest jen s úžasnými lidmi... Možná mám jen štěstí, nevím.

Naši idolové jsou kamarádi... Nemůžeme i my být kamarádi? Upřímně lituju SONELFs (jak se to čte? Sowonelf? Sowoneverlastingfriend? :D). Musí to pro ně být těžké. Vlastně kdybych na to měla, tak jsem teď možná jeden z nich. Ale nemám na to. Nemám na to být ELF a SONE zároveň. A vybrala jsem si být SONE.


(Ještě jednou opakuji, že nerada generalizuji. Netvrdím, že všichni ELFs jsou špatní, i když to tak možná zní. Vím, že nejsou, mnoho z nich je fajn. Stejně tak nechci tvrdit, že všichni SONEs jsou svatí. Vím že nejsou. Pro mě ti, co uráží kamarády svého idola, nejsou praví fanoušci. A myslím, že těhle "falešných fanoušků" mají mezi sebou ELFs až příliš mnoho.)

Aktualizace mého pokoje :P

15. dubna 2012 v 21:07 | Escarlate
Hrála jsem si se svým pokojem :) Přesněji řečeno se skříněmi a takhhle to dopadlo, haha.
Trochu se to leskne, ale to se přežije :D (Hyoyeon není vidět :( A TaeNy taky pořádně ne :( Blbej blesk! :D)
Run Devil Run poster mám nalepenej na druhé straně nad dveřma, do jednoho záběru nemá nejmenší šanci se vlézt :D
Jinak si s unnie kupujeme na půl plakáty :D Je jich tam 12, tak se skládáme, že si každá vezmeme 6 (LINK). Absolutně na ně nemám místo, ale co se nadělá :D Polepím i obývák, kuchyň a chodbu :D A možná dveře od koupelny :D

Zatím to teda ale u mě vypadá takhle:
(toho bordelu na stole, na tiskárně a na ploše si nevšímejte :D)

A ještě spešl fotka mé SNSD sbírky :)
Sakra, ještě první album + repack a Gee mini a mám jejich komplet korejskou diskografii.
Pak přijde na řadu japonská, alias ta neuvěřitelně drahá (chci limitované edice! Ale ty pod 30 USD asi neseženu :( normál edice sice seženu asi tak za 20 i s posterem, ale ty jsou jenom obyč CD T.T a ty limitované jsou tak hezkééé)

OMG, když nad tím tak přemýšlím, tak chci tolik věcí :D
1) dokoupit SNSD
2) Brown Eyed Girls (asi Sixth Sense, ale Sound G by taky stačilo) nebo minialbum Miryo, nejlépe obojí :D
3) EXO (pořád nevím jestli K nebo M)
4) Miss A - Touch (nebo Good-bye Baby, spíš ale ten Touch)
5) B.A.P
6) f(x) - Pinocchio (po tom toužím už dlouho, nehorázně drahé)
7) T-ara - dost dobře cokoliv :D
8) U-KISS - Neverland

.... součet na kolik to výjde: cca 265 dolarů, kdybych oželela ty limitované edice, což je při momentálním kurzu 5 013,52706 českých korun... Ahem... Přejte mi štěstí, možná na to vydělám než dokončím gympl :D Ale je mi jasné že v mezičase vyjde asi tak pět set dalších, co si budu chtít koupit (hlavně SNSD budu kupovat hned co vydají CD)... no zabte mě :D

Old School k-pop

29. března 2012 v 18:41 | Escarlate
Toto jsem se rozhodla dát dohromady, protože čím dál víc nových k-pop fans (nový je u mě rok a míň) žije v poklidné nevědomosti o úžasných kořenech své oblíbené hudby. A mě to štve.
Hodně mě k tomuhle popostrčil comeback Shinhwa a taky nuda způsobená mým maroděním - mám zánět středního ucha (nesmějte se! Fakt mi nejsou tři, ale prostě mám malou eustachovu trubičku, a co! :D)
Lidi, pokud si chcete říkat fanoušci k-popu, tak nehleďte jen na nejnovější hity skupin, které stejně pravděpodobně nevydrží, ale podívejte se i do minulosti. Věřte mi, najdete tam skvosty :)

1) Shinhwa
Debut: 1998
Rozpad: -
Tenhle šestičlenný boyband je nejdéle trvající korejský boyband současnosti a myslím, že i minulosti. Zrovna vydali své neuvěřitelné 10. album (člen Minwoo se vrátil z armády) a měli comeback snad po nějakých pěti letech. Věřte mi, ani já v té době k-pop neznala.
Některé z členů můžete znát z dramat. Nejvíce vyniká asi leader Eric Mun, který hrál v loňském dramatu "Spy Myung Wol". Kdysi byli skupinou SM Ent.
Shinhwa - Brand New

2) H.O.T
Debut: 1996
Rozpad: 2001
Stejně jako Shinhwa i tato pětice bývala pod SM. Některé členy byste měli myslím znát. Moon Hee Jun se často vyskytuje v různých show, byl například v SNSD's Hello Baby, není tomu dávno, co měl Jang Woo Hyuk comeback s písničkou Back To Memories a nejslavnějším z nich je asi Kangta. Ten se drží SM Entertainment a ráda bych vyzdvihla třeba jeho duet s Taeyeon. Mohli jsme jej vidět třeba v show f(x) Koala. A přiznejte se, kdo všichni máte rádi Super Junior? A víte, že jejich písnička Happiness patřila původně právě H.O.T?
H.O.T - Full of Happiness

3) FIN.K.L
Debut: 1998
Rozpad: 2002 (nikdy se oficiálně nerozpadly)
Čtyřčlenná dívčí skupina, která spadala pod DSP (ti teď mají KARA) a je to jedna z nejúspěšnějších dívčích skupin minulosti. Ale vlastně ten největší důvod, proč tuto skupinu zmiňovat je samozřejmě Lee Hyo Ri. Ano. Ta, Lee Hyo Ri. Hey! U-GO-GIRL! Dadadadadat GIRL! Chitty chitty bééng bééng! Ta Hyori, hehehe. Další členky se daly na hraní, nejvýraznější z nich je asi Sung Yuri, z jejích posledních dramat stojí za zmínku Romance Town. Mou oblíbenou písničku Now, zcoverovaly Wonder Girls.
FIN.K.L - Now

4) BABY V.O.X
Debut: 1997
Rozpad: 2006
Jedna z mých oblíbených old-school kpop skupin. Měli několik hitů, pak se dokonce začaly přesouvat do Ameriky, ale jejich poslední album nějak nevyšlo a nakonec se rozpadly. Touto dívčí skupinou prošlo mnoho členek. Ale samozřejmě tou, která to dotáhla nejdál (byť nakonec v jiné oblasti než hudební) je jich maknae Yoon Eun Hye. Ráda bych zmínila i Lee Hee Jin, která se mi strašně líbila v It's Okay Daddy's Girl a Kan Mi Youn, která si z nich vede nejlépe sólo.
Baby V.O.X - Xctasy

5) S.E.S.
Debut: 1997
Rozpad: 2002
Tohle trio doplňovalo spolu FIN.K.L a Baby V.O.X tři nejúspěšnější skupiny doby kolem roku 2000. Taky vznikly pod záštitou SM, takže úspěch v podstatě zaručen. Upřímně, já je moc nemusím, ale Oh My Love je docela dobrá písnička, hlavně po té, co ji předělaly SNSD, hehehehe. Nevím nic moc, co k nim, snad jen, že Eugene můžete znát jako herečku, možná se někomu poštěstilo a zaregistroval Badu, jako sólistku.
S.E.S. - Oh My Love

6) BoA
Debut: 2000
Kwon BoA. To jméno hýbe kpopovým světem dodnes, ať už se vám to líbí nebo ne. Pravděpodobně nejúspěšnější sólistka v kpopové historii. SM Entertainment. Ano, musí se jim nechat, že jsou schopní. Otrokáři, ale schopní. Každopádně, najde se někdo, kdo poslouchá "starou" Bou? Myslím jakože něco jiného než Hahahahahaharikejnnn Bííínaaas! (Hurricane Venus) nebo Copy & Paste. Já osobně totálně zbožňuju ID; Peace B a My Name. Její starší písničky určitě minimálně podvědomě znáte, byly stokrát předělané snad všemi hvězdami SM Ent. SNSD, SHINee, f(x)... BoA je zároveň zatím nejúspěšnější korejskou celebritu v USA.
BoA - My Name

7) Fly To The Sky
Debut: 1999
Rozpad 2009
Kdo nikdy neslyšel jména Hwanhee a Brian Joo by si je měl okamžitě zapamatovat! Tohle R&B duo opět od SM kdysi hýbalo Koreou. Oba dva se teď soustředí na sólovou kariéru a řekla bych, že Hwanhee je na tom líp, než Brian xD Brian je rád, že se jednou za čas objeví v Dream Teamu, heheheh. Každopádně, já osobně je mám za takové předchůdce 2AM. Jsou (byli?) oblíbenou skupinou Taeyeon ze SNSD :)
Fly To The Sky - Missing You

8) Uhm Junghwa
Debut: 1993
Nejzkušenější z této osmičky je nepochybně sólistka Uhm Junghwa. Původně to sice byla herečka, ale asi po roce pochopila, že tuty cesta opravdu nepovede a dala se na zpěv. Je to jedna z nejvlivnějších osob korejského showbusinessu a její písničky byli taky nesčetněkrát přezpívány. Nejvíce bych vyzdvihla kultovní Festival, který můžete znát předělané od CSJH The Grace, loni o Vánocích to zazpívaly SNSD na některém z Gayu (fakt nevim kde :D) a předtím i ve Win Win a hrálo to i v některých dramatech (Shining Inheritance například). Na vrcholu byla v roce 1999 a její nejnovější album z roku 2008 už nebylo ani z desetiny tak úspěšné, ale nerada bych na ni zapomněla.
Uhm Junghwa - Festival

----

Bonus:
Tohle jsem sama objevila teprve nedávno. Musíte to slyšet, prostě musíte xDD
Hyun Young - Noona's Dream

Realita je krutá....

24. března 2012 v 18:13 | Escarlate
Jak už jsem teda psala, tak mě skolila nějaká ta chřipka.
Včerejší den jsem strávila tlemením s máti na koncert SNSD :D Z PC mě totiž bolela hlava a tak jsem si pustila apsoň to DVD. Velice vtipné. Máti se hrozně líbilo Hyoyeonino taneční sólo... mwehehe, matka S♥NE :D Se o SNSD poslední dobou nějak začíná zajímat. Nebo spíš jí ze mě začíná hrabat :D Už se mě ptá i na jejich jména a kdo je kdo. U Taeyeon prý: "A tohle je... Táájen?" "Skoro. Tejon, mami. Te. Jon." :D

Během zítřka musím dočíst Olivera Twista... No chybí mi asi 60 stránek, takže v cajku. Jinak je to docela nuda, čekala jsem, že to bude lepší... ale byla by z toho fajná fanfikce :DD Asi nějakou napíšu :D Jenom musím dopsat tu co mám rozepsanou na Gogolova Revizora :DD

Začala jsem koukat na Fashion King. Dvě slova: Choi Anna. ♥ :P Shin Se Kyung je taky zatraceně dobrá, mám tu babu ráda, ale prostě Yuri, no...
V pondělí se začíná vysílat Love Rain ♥ Oh yeahhh... Jako sledovat 3 dramata souběžně, to na mě bude možná i moc :D (Ještě pořád se vysílá Extravagant Challenge/Skip Beat, nevím na kolik to fanoušci korejských dramat sledují, vzhledem k tomu, že je to taiwanské, ale tak... Donghae a Siwon ♥ :P)

Jinak proč ten nadpis... ve své nemocné nudě jsem brouzdala po livejournalu (tak tam lezu až když už mám prolezlej tumblr, twitter a všechna fórka, pod livejournalem už je jenom soompi :D) a narazila na krutý článek LINK. Jako některé ty hlášky mě fakt pobavily :DD
Moje oblíbené:
Čím naštvat 4NIA: Bubble Pop :DDD
Čím naštvat VIP: Daesungovo audi :D (kruté, ale lol :D)
Co chtějí BBC: Aby lidi přestali vytahovat aféru s Thajskem.
Čím naštvat BBC: Thajsko :D
Co chtějí Wonderfuls: Aby SNSD vypadly z Ameriky.
Čím naštvat Wonderfuls: SNSD v show Davida Lettermana :DD

Pár jich tam ale nechápu... Třeba, co je špatného na Onewovi? A "Minho's lack of talent" ? Nevšimla jsem si. 4minute mají slabé prodeje? A že SONEs chtějí aby si Sunny navázala vlasy? Nic proti, ale ona se ostříhala poté, co všichni šíleli z toho, jak super vypadala v té blond paruce :D

No nic... já končím... jdu na něco koukat :)

Jak jsem vařila miyeok guk, jak mi přišlo RDR, o mé marnotratnosti a o Taeyeon

7. března 2012 v 19:32 | Escarlate
Dlouho jsem nic nenapsala, takže jsem tady ^^ lol, zní vadně, nevadí.
Dneska jsem zkoušela uvařit korejskou "narozeninou" polévku miyeok guk, pro fanoušky dramat spíše známou jako seaweed soup. Upřímně.... dělala jsem to podle video receptu na youtube který dělala pravá korejka. Sehnala jsem si pravé korejské řasy (obchod Zdravá Výživa dole ve městě FTW), akorát teda moje sójová omáčka byla jakási taková pochybná a místo hovězího masa jsem tam dala kuřecí, ale budiž.
Už jak jsem to vařila, tak se mi dělalo blbě z toho smradu těch blbejch řas :D Ale nakonec jsem to úspěšně dovařila. Česnek ty řasy přebil a musím říct, že teďka to pachově připomíná špenát. No, vlastně i vzhledově. A chuťově? Vodu z rybníka :DD Nekecám. Musela jsem to hned zajíst, jak hnusné to bylo :DD Máti se teda taky netvářila, že by jí to bůhvíjak chutnalo, ale alespoň dokázala spolknout celou lžičku. Já ne, mě stačilo si líznout :D
Mám tu pro vás fotku:
Už nikdy nevařím korejská jídla obsahující řasy :D

Dále... přišlo mi RDR ♥ *totááálně happy*
Mám teda Jessiku (ZASE! lol), ale moje unni slíbila, že Jess vymění za její Tae :) Tak jako Sica je můj druhý bias, ale co člověk nadělá, když je mu nabídnut poster jeho ultimate biasu? :D Takže až se unni uráčí přijít do školy (mohla by už zítra, činča, slíbila to), tak budu mít TY a ona Siku :)

A samozřejmě jsem hned zase musela začít utrácet :D Ale vyjímečně žádné CD ani nic jiného k-pop related. Našla jsem totiž tohle:
No není to úžasné? :D Za $1.89 (což není ani 40 Kč) oba dva. Free shipping samozřejmě :P

A když už jsem zmínila Taeyeon jakožto můj ultimate bias... víte, že bude mít za dva dny narozeniny?? Moje Téééjuš, saranghae! Úplně prožívám nejvíc :D Only for her:
Vidíte tam tu českou vlajku? Vidíte? Vidíte? Vidíte? :D Nejsem žádnej extra Picasso ani Kang Jong Hee (lol), takže na víc jsem se nezmohla, ale snaha se cení, no ni? ^^

Celebrating by myself ♥ (+SB, čtěte ten spodek :D)

21. února 2012 v 22:02 | Escarlate
YEY! YEY! YEY! YEY! Slavím tady sama se sebou :D Zítra to je přesně dva roky, co jsou závislá na Koreji :) Je to skoro až neuvěřitelné, ale už je to tak dlouho TT *nostalgie*


Za ty dva roky jsem prošla óóóóbrovským psychickým vývojem. Jestli k lepšímu, to nevim, ale rozhodně se líp cítím :)


Kpop mě obohatil v mnoha směrech. Nejen, že objevovat úplně novou a odlišnou kulturu je nepochybně poučné, tak jsem se hodně naučila i z východasijské mentality, kterou (ano, klidně to řeknu) považuji za několikanásobně lepší než naši nebo nedejbože západní. Jejich myšlení a styl života mi v mnoha případech otevřel oči a pomohl.


Za dva roky jsem zvládla skouknout asi 30 korejských dramat, rozeznat od sebe členy asi 25 skupin, poznat nové zajímavé lidí, především online, ale i na živo, zvládla jsem základy korejštiny a zvládla jsem mnoho dalších věcí, které bych bez téhle úžasné bandy lidí nezvládla ;)


Už to není jen o Super Junior a You Are Beautiful. Ano, tohle jsou dva hlavní podněty jenž ve mně zaklíčily závislost (přiznávám, je to závislost), ale za ty dva roky se můj rzhled značně rozšířil. Ano, myslím, že můžu říct, že v mých žilách teď koluje růžová krev.


Ale není to ani jenom o Girls' Generation. Těch devět holek mě asi ovlivnilo nejvíc, ale dostala jsem se k nim až půl roku po Super Junior, takže rozhodně jsem byla posedlá (je to to správné slovo?) už i dříve.


Vyrostla jsem. S kpopem jsem prožila mnoho slastí i strastí, smála jsem se, brečela jsem.
Skákala jsem nadšením kdykoliv vyšlo MV některých z mých oblíbenců, měla jsem depresi z veškerých odkladů a pomalého internetu.


Je těžké být fanouškem kpopu. Běžní lidé to nechápou a většina z nich to chápat ani nechce. Odsuzují věci, o nichž neví zhola nic. Ale dobře pro nás. Takové pitomce mezi námi přece nechceme, ne?


Jsem šťastná, že jsem teď tam kde jsem a za nic na světě bych to nevyměnila (Okej, být 10. členkou SNSD > být kpop fandou, ale ehm, když to vezmu z reálného hlediska, tak za nic :D).


Děkuji:
1) Kpop idols/artists za to, jací jsou
2) INTL kpop fans za to, jací jsou
3) CZ/SK kpop fans za to, že se se mnou vůbec baví za všechno
4) Korejským společnostem za to, že nám "produkují" takové super lidi
5) Moji unnie za to, že se mnou má trpělivost :D a za to že je SONE jako já
6) Mojí učitelce angličtiny za... ehm... za její přístup k mé závislosti (ta ženská je boží vám říkám :D)
7) Mojí mámě za to, že má ráda Taeyeon a Taecyeona a že má se mnou trpělivost :D
8) Mojí babičce za to, že má ráda Sooyoung a vždycky po mě chce, ať jí pouštím emvíčka :D


SB:
1) Díky, že jste, jste super :) Mám vás ráda :P
2) Jelikož mám dneska den D (jakože den debil), tak jsem si úspěšně smazala menu, ehmmm... Myslím, že jsem si vybavila všechny adresy, ale protože dneska mám fakt děsnou smůlu, fakt fakt fakt, tak kdybych na někoho zapomněla, tak ať dá plosím vědět, oukej? :D

Pomsta krátkonohejch! (Neměla by mít Kim Taeyeon hlavní roli?)

12. února 2012 v 19:33 | Escarlate
Mě se tak tak tak tak moc nechce zítra do školy :( :( :(
Tohle byl tak tak tak tak moc úžasný týden !!!
A nestihla jsem pomalu ani zlomek toho, co jsem chtěla :D

Teda... dokoukala jsem WGM s Jokwonem a Gain (hahah, kdy jsem začla? loni v létě? :D),takže to považuji za úspěch ! :) Nevíte někdo o nějaké show s Brown Eyed Girls? Jsem teď do nich totálně blázen... hlavně JEA JE ÚŽASNÁ! ♥♥

Taky tak zbožňujete tuhle? A ten klip ♥♥ (Možná je to vzhledem k příběhu divné, ale ráda si ji zpívám ve sprše :D)

Taky jsem dohanala svůj skluz s Wild Romance (Jessica tam dělá samé překvapivé věci... pije soju, líbá se, běhá, vaří... dokonce neutekla když byla v jedné místnosti s okurkami! Ta holka mě udivuje. Její postava je boží :D Badass, cool, kousající, lžičky-házející psychopatka s negativní aurou všude kolem sebe. Jop, to se mi líbí. :D).

Fajn, uznávám i, že s fanfikcemi jsem se moc nehla :D Ale moje one-shot je úspěšně dokončená a zveřejněná. :)

Jinak... měli jste někdo tu odvahu se podívat na High Kick? Já včera začla třetí sérii (aniž bych viděla předchozí dvě) s podtitulem "The Revenge of The Short-Legged". No, zatím je to takové... no, nechci dělat předčasné závěry, takže nic :D Každopádně z Krystal umírám a nikdo tam nemá krátké nohy, co jsem si všimla :D

Přikládám video, ze kterého umírám :D Bože Krystal.... díky ní mi za to těch pět miliard epizod stojí :DD

White: The Melody of the Curse

6. února 2012 v 17:51 | Escarlate
Tak jsem si tak trochu.... nemám český výraz, ale anglicky bych řekla "wet my pants" :DD Get it?
Wáááh, to byl film!

Začínající čtyřčlenná dívčí skupina Pink Dolls nemá příliš úspěšný debut a holky spolu taky nejsou zrovna kamarádky. Pak dostanou nové studio, kde se před patnácti lety zabila jedna holka a chvíli na to studio i vyhořelo. Leaderka Eunju (ng :D) náhodou objeví starou videokazetu s písní White. Pink Dolls to přezpívají, ale netuší, že nahrávka má temnou historii. Dojde jim, že je zle, až když se členkám začnou stávat strašidelné nehody doprovázené ještě děsivějšími halucinacemi...

Podívala jsem se kvůli Eunjung a musím říct, že toho nelituju, i když asi dneska nebudu spát :D
Bylo to totáálně boží a běhal z toho mráz po zádech. Jo, přiznávám, jsem srab, co měl půlku filmu vyplej zvuk a díval se skrz prsty :D A některé scény jsou trochu (víc) nechutné :D
Ten příběh... videokazeta, duch mrtvé dívky... já vím, že to zní... ehm...otřepaně, ale...prostě...tenhle film je úžasný i s tímhle! Mě se ten námět fakt líbí. Místy jsem byla zmatená, co jsou halucinace a co už ne a nejsem si jistá, jestli dobře chápu to, co se vlastně stalo před patnácti lety.... [spoiler]Back-up dancer (později White) -> ten duch. White se vypracovala do stádia, kdy měla debutovat, ale zlé holky v čele s Jang Ye Bin -> velká hvězda studia, ta, o které si celou dobu všichni myslí, že je duch/White, jí polily obličej chemikálií, když White psala text písničky. White se ze zoufalství zabije. Ye Bin pak dostane místo White. Později Ye Bin pálí Whitein text, ale objeví se duch White, Ye Bin se lekne, odhodí dopis a zapílí studio -> všichni umřou.[/spoiler] - pro ty, co to viděli - chápu to dobře? :D

Tenhle film fakt doporučuju, a nejen kvůli Eunjung ♥ Bylo tam více opravdu dobrých hereckých výkonů. Pink Dolls ve scénách, kdy měly halucinace, no wow! A taky Eunjuina kamarádka byla moc fajn :)

PS: Závěr mi přišel smutný :'( :D

 
 

Reklama