Kecy v kleci

#StillSailing0508

5. srpna 2016 v 11:09 | Escarlate
I'm not crying. You're crying. Happy 9th anniversary girls ㅠㅠ
오늘은 소녀시대의 데뷔 9주년이다. 9여자들이 없으니까 점 슬퍼요. 씨카야, 보고 싶어요. 잘 하시는군요. 여러 가지로 고마워요. 항상 내 맘속에 있고, 앞으로도 늘 너희와 함께 할거야. 우리 어래 가자! 사랑해 & 화이팅!

Rychlý review seriálů 2016 so far

26. června 2016 v 22:41 | Escarlate
Rok 2016 je zatím na seriály s L komunitou celkem hardcore.... a tak si neodpustím menší komentář.
SPOILERY. DUH.

ORANGE IS THE NEW BLACK
http://img.cinemablend.com/cb/e/7/3/d/c/b/ae73dcb8c5e74cf40739de356d94dd0e506bbc6e196ddf3ef6eb3ad9f95878f8c.jpg

Začnu tím, co mám teď v paměti nejčerstvější a sice čtvrtá řada OITNB. Velmi mě potěšila. A ano, jasně, dočkali jsme se jen další zdánlivě nahodilé smrti a potopení dalšího silného OTP, ale vynechám-li tuto jedinou věc, tak jsem s touto řadou spokojená. Sice mi fakt, že Alex a spol. rozsekaly toho týpka přišel trošku OOC, ale velmi mě ta storyline bavila. Možná ji mohli rozpracovat i trošku víc. Piper mě přestala po třetí řadě konečně tak nehorázně štvát a zase se u mě trošku zvedla. Gangsta with an A. A taky jak začala Alex říkat "Al", aaaaaaahhhhh. Co mě velmi potěšilo, byl flashback Maritzy, která je momentálně jedna z mých největších favoritek #Flaritza. Taky jsem moc ráda, že Aleida se dostala ven a můžeme si říct, jak super byl díl, kde se Sestra Ingalls snažila dostat k Sofii na samotku a tak kouřila cigára a baterkou zapalovala papíry? :D :D Rovněž mě nadchla Nicky, go Nicky! I když její kamarádství s Tucky, eh, z toho jsem na vážkách. Tucky je sice teďka celkem i normální postava, ale němela Donutovi (Coates) odpoštět. V tom souhlasím s Boo. Ruby Rose cameo nebylo špatné. Zápletka s Judy King mě upřímně zas tolik nezaujala, ale je to v této sérii snad jediná. Teda možná ještě Caputovy sexkapády. Vauseman byly úža, Poussoso byly úža. Z Pousseyina osudu budu mrzout ještě dlouho. A doufám, že Daya ustřelí tomu kryplovi hlavu. Zaslouží si to mimo jiné proto, co provedl Maritze. A kde je sakra ten Bennet???? Still busy trying to figure out How To Get Away With Murder???

Proč už nemám ráda K-POP a další kecy z mého života

8. června 2016 v 1:51 | Escarlate
Oh ano. Četli jste správně.
A než se do mě někdo pustí, že jsem nebyla true fan a blablabla, let me explain.
Já už k-pop zas tak moc nehrotím, co jsem dospělá :D Dobře, v osmnácti ještě možná trochu, ale fakt to ty poslední měsíce, ba i roky už dost drhne.
K-pop jsem poznala, když mi bylo 14 a byla to jedna z věcí, co mi pomohla přežít ty čtyři úděsné roky na střední, přičemž ne každý se kvůli tomu ke mě choval hezky. Zajímat se o Asii bylo tam u nás na východě "nenormální" a "utahování hodné". Vesměs se jednalo o nevinné incidenty, těžko to nazývat šikanou, ale celkem mě to posmívání a vyčleňování z kolektivu štvalo. Jaký paradox. Teď, skoro o 7 let později chodím na školu, kde je posmívání za k-pop to poslední, co by se mi mohlo stát, neboť mi chodí do třídy holky s korejskýma lightstickama kolem krku (trošku nadsázka, ale pár lidí z oboru do toho nemá daleko) a já už k-pop prostě nežeru.
Pořád mi zůstala má láska ke Girls' Generation, především k Taeyeon, ale už fakt nepotřebuju vědět, jaký má každý den ponožky. Vlastně nemám ani tušení, co dělá, většinou mě o větších novinkách informuje kamarád, nebo zaslechnu drby ve škole, když se o nějakých nejnovějších kontroverzích baví spolužáci. Či snad spíše spolužačky.

A teď teda k mým noblesním důvodům, proč jsem s tím "sekla".

Random.

15. ledna 2016 v 0:56 | Escarlate
Lejdýs en džentlmén, já žiju!
A píšu vlastně ani nevím proč.
Jen takový menší rant na téma, jak jsem osamocená, v depresích, unavená a už ani ten čaj mi nechutná :D
Ne, samozřejmě si dělám legraci, já nikdy nemám deprese :D

Ale ano, jsem celkem unavená prací a začínám uvažovat o změně kariéry - už mě má současná práce vyčerpává. Konkrétní náplň si nechám pro sebe, ale prozradím, že se jedná o práci ve službách a denně do styku přicházím s takovou cca dvoustovkou lidí.... a už mě to upřímně unavuje, je to na mě moc shonu a stresu.
Osamocená jsem do jisté míry taky, neboť od prosince bydlím poprvé v životě úplně sama, waaaa *cry cry* Lol, teď nějak nechápu, proč jsem to podala tak, jak kdyby mi to vadilo. Nevadí mi to :D Jsem spokojená :D Jsem loner, 외톨이야 외톨이야~

Koreanistika mě zkazila, cpu korejštinu do každé konverzace a občas mi ani nedochází, že mi většinou lidi nerozumí. Taky hodně cpu do řeči angličtinu, deal with it.
A Praha mě rozmazlila. Jóó, Moravskoslezský kraj mi přišel fajn... dokavaď jsem si nezvykla na všechny ty perks velkoměsta. A hlavně Starbucks *---* Nikdy jsem kafe nepila, ale naučila jsem se chodit do SBUXu, protože v něm mám slevu. Nakonec jsem do jednoho konkrétního (nebudu asi jmenovat, ale je to v centru Prahy) začala chodit tak často, že už mi to kafe dávají úplně zdarma :DDD

Taky jsem si zvykla na peníze. Ugh. Jasně, práce už mě vytáčí, ale ty money.... neberu úplně nejmíň, to musím uznat.

Jsem takový rozmazlený sprateček :D :D

Dneska jsem úspěšně završila svůj šílený plán zvládnout 8 zkoušek/zápočtů za 9 dní. Teda.... relativně úspěšně. Opakovat musím jen jeden test - čínské znaky. Paráda. Hlavně že zápočet z čínštiny jsem dala na plný počet bodů (šprtík), ale čínské znaky zakomponované v korejštině? To nedám :D

Jo no, to jsem vlastně ještě nezmiňovala, že se učím čínsky. Je to fajné :3 Momentálně mě to baví víc jak korejština, se kterou mám ten zásadní problém, že jsem brutálně pozadu :))))))))))))))))) #linguistatitsfinest

What else am I up to these days?

Upřímně hrozný stereotyp :D Akorát jsem začala koukat na britský (a něco) hororový seriál Penny Dreadful. Klikla jsem na to, protože mi to vyskočilo v doporučených na Netflixu aniž bych věděla, do čeho jdu. SPOILER ALERT: ten seriál neměl být teplej :D a pak si ve čtvrtém díle dva z hlavních týpků dali trošku hook up :D I swear to lord, the gay haunts me and won't leave me alone!!!! :D :D

Co dál.... oživila se moje posedlost Rose Ellen Dix, jakože.... nechápu. Znám a sleduju její youtube channel už skoro 2 roky (dokonce jsem ho v červenci 2014 zmínila někde na blogu, když jsem psala o youtubers) a teprve teď mě chytne absolutní stalkerská posedlost??? :D What has happened to me??

Taky kamarádka ze školy (에스터야, 너! 나는 당신에 대해서 말해!) mě úspěšně přinutila (lol, to zní, jak kdybych se bránila.... já ji nechala :D) začít poslouchat její oblíbenou skupinu. Takže.... na závěr.... BTS SPAAAAAAMMMM!!Bamsae ilhaetji everydaaaaaaaaaaaaay~~~

One does not simply choose just 1 BTS song to share.
Also, Kim Taehyung is ruining my life. V, u weird sexy bastard. I'm straight for ya.
Bye.

Relationship goals. Minus the dying. Also - I'm alive.

19. října 2015 v 18:09 | Escarlate
IDEK.
Jsem posedlá Shoot. Konec. :D

Something that needs to be said #8yearswithsnsd #8yearswithjessicajung

4. srpna 2015 v 22:56 | Escarlate
Celkem se směju, protože poslední 3 roky jsem tyhle články psala týdny předem a dávala si fakt záležet.
A každý z nich byl zveřejněn přesně 4. srpna 17:00.
No... tak tenhel holt nebude, protože je 4. srpna 22:37 a já tohle akorát začala psát.

V mojí hlavě už nemá moc smysl snažit se "trumfnout" ty články předchozí. Protože jasně, psala jsem tam strašně krásné a dojemné věci (bullshit), ale k čemu. Přečetlo si to pár lidí, řeklo si: "Jé, to je pěkné, jak je má ráda." a tím to haslo.
A mě teď postupem času dochází, že na těch článcích vůbec, ale vůbec nezáleží.
Stejně to nikdo nečte :D

Ale to není pointa. Jde mi o to, že proč se opakovat v tom, co říkám každý rok. Důležité je si prostě vzpomenout a pomyslet. "Ach, jsem jim vděčná za tohle a tohle. Jsem ráda, že jsou tak daleko." Tiše je sám pro sebe ocenit a jít dál.
Proč? Miluju je přece po celý rok, nejen 5. srpna :)
A o tom to je.

Není třeba psát rozsáhlé slohy, není třeba dávat to najevo, stačí, když z toho mám dobrý pocit já, nebo kdokoliv jiný, vnitřně. Což, myslím si, celkem mám. Akorát jsem si pustila Catch Me If You Can a... Holky jsou pořád, i po těch 8 dlouhých a strastiplných letech (s tím loňským strastiplnějším než ty předchozí), setsakramentsky dobré.
Heh, právě mi došlo... 8 dívek... 8 let. Trochu mě mrzí, že se nedočkáme 9. výročí s 9 děvčaty.

Ale vnitřně mě uklidňuje, že děvčata jsou pořád královny k-popového nebe a zároveň si vede i Jessica poměrně výtečně. Vypadá šťastná. Tak doufám, že i doopravdy je, protože na konci dne je to to jediné, na čem záleží. Hádám, ji mrzí, že to tak dopadlo, hádám to mrzí i ostatní členky a samozřejmě fanoušky. Ale čas hojí všechny rány a my jsme teď tady, slavíme osmý rok na výslunní.

Znám GG od doby, kdy slavily své výročí třetí. Je to šílené. 5 let. Většina z těch 5 let, co jsem s nima strávila byla super a myslím, že holky hodně potlačovaly moji schizoidní stránku. Myslím, že už jsem v některém z těch předchozích výročních článků zmiňovala, že díky nim jsem toho dost "cítila". Což je pro mě dost atypické. Hah, teď jsem si všimla, že tématem týdne jsou "Emoce a jiné nesmysly". Jsem schizoid. Moje pocity stojí za starou belu. Ovšem Girls' Generation je ve mě dokážou vyvolat. A za to si zaslouží můj vděk. Byly a jsou mi lékem. Myslím, že kdybych je neměla, střední škola by ze mě vypěstovala úplného socipata (takhle jsem skončila jen s "lehkým" SPD).

Možná mi i zachránily život. Kdo ví?
Tak jako tak.... přeji krásné výročí, děvčata, nechť vás čeká ještě mnoho let na scéně.

#8YearsWithSNSD
#8YearsWithJessicaJung

Jigeumeun....

quick update

7. července 2015 v 21:12 | Escarlate
mě se tohle ani nechce formátovat a nechce se mi psát nějak hezky, takže... deal with it, biatches.
mám dneska moc super náladu, protože
1) GG COMEBACK!
2) nový díl carmilly
3) nový díl pretty little liars
4) nový otitulkovaný díl trmd

takže.... teď rychlý update o životě :D

žiju? jo :D
ale byly zkoušky a pak jsem se stěhovala zpátky domů na prázdniny a nějak nebyl čas. co škola? nic spešl. pořád ještě nemám druhák 100% jistý, ale tak... 99% určitě :D :D tak jako snad se všechno úplně moc nepo....kazí.

o co se zajímám?

no, odvysílaly se třetí série orphan black a orange is the new black, na což se chystám někdy v tomhle miléniu napsat semhle recenze, protože obojí mne velmi, ale kurevsky (not even sorry) velmi nadchlo.

koukala jsem ještě na chirurgy, no, calzona a japril zklámání, boo. a teď koukám na pll ("teď" už přes rok, ale jakože se to vysílá) a můžu jen říct že miley cyrus sara harvey mě fakt vytáčí? to nemůže mít emily prostě kamarády?

taky pořád frčím na carmille. zmiňovala jsem to? tuším jsem to psala v novoročním článku, že jsem změnila fandom, ale už jsem nezmiňovala, kam jsem konvertovala :D no, ke carmille. to je upírská gotická novela o 25 let starší než drákula na jejíž motivy vznikla absolutně boží web series.

takže teď místo taeyeon stalkuju hlavně elise bauman, natashu negovanlis, kaitlyn alexander a sharon belle. my god, jsou to bohyně.

novinka na které jsem začala frčet relativně nedávno je pak filipínské drama the rich man's daughter. RHIAN RAMOS JE ZATRACENÁ BOHYNĚ!!!!!!!!!! moje asi největší celebrity crush at the moment.

jo a hodně jsem začala koukat na filmy.

co se týče k-popu.... MAMAMOO ♥♥♥♥
ty mě posledním comebackem dostaly, a to k-pop už mimo skupiny, které mám ráda nesleduju. na tohle mv jsem ale klikla náhodou a změnilo mi to..... týden :D :D

jinak hayley kiyoko - girls like girls. boží song a video :3333

jo a taky furt pařím dragon age 2.

adios!

CARMILLA SPAAAM

A RHIAN RAMOS. největší cutie téhle planety, ughhhh. miluju ji.


jdu si pustit trmd, bye a sorry za tenhle binec článek

9 seriálových postav, které v mé hlavě nemají konkurenci

30. dubna 2015 v 16:19 | Escarlate
1) CHUCK BASS (Gossip Girl)


Chuck, Blair a Georgina byly jediné postavy, které mě v Gossip Girl zajímaly, upřímně. Nevím, čím přesně to bylo, jestli jeho hlasem, pohledem, tím super vztahem s Blair nebo jen mou slabostí pro parchanty, ale prostě si mě získal.

2) KATHERINE PIERCE (The Vampire Diaries)


Co jsem se dozvěděla, že Nina Dobrev odchází se seriálu, přestala jsem na TVD koukat a nevim, jestli se k tomu vrátím. Upřímně Elena je mi absoutně šumák, ale opravdu jsem doufala, že se nějak vrátí Katherine (v TVD není nikdo mrtvý permanentně). Ovšem odchod Niny znamená, že Katherine zůstane vcucnutá v temnotě. Což je, myslím, škoda, ponevadž pro mě byla rozhodně nejzajímavější postavou v seriálu.

3) PHOEBE BUFFAY (Friends)


Phoebe je moje nejoblíbenější z Přátel a podle mě si zaslouží víc uznání. Rozhodně mi přijde nejvíc "zvláštní" a pro mě je z postav nejvíc zajímavá, protože vždy udělala něco, co jsem nečekala. Třeba si změnila jméno na Princezna Consuela Bananahamock. How random is dat, huh.

4) TEMPERANCE BRENNAN (Bones)


Miluju Temperance. Možná proto, že mi je v tolika ohledech tak podobná. Až na to, že je očividně mnohem chytřejší. Ale obě máme většinou emocionální cítění level čajová lžička. Napjatě očekávám, jestli odklepnou sérii jedenáct, nebo ji smetou ze stolu.

5) KIRK GLEASON (Gilmore Girls)


Jasně, Rory, Lorelai a jejich chlapci byli super, ale mám pocit, že mnohem zajímavější postavy byly ty vedlejší. Hlavně Kirk a paní Kimová. Taky jsem velký fanda Paris a Emily. Ale Kirk.... taky rozhodně zaslouží víc recognition.

6) WILLOW ROSENBERG (Buffy the Vampire Slayer)


Upřímně... Willow dost možná vede můj seznam. On není veden v nějakém spešl pořadí, je to náhodné, ale Willow.... to je prostě... TAK dokonalá postava. Taková široká škála stránek, co předvedla.... Naivní nevinný nerd Willow, oddaná kamarádka Willow, sebevědomá Willow, magií pohlcená Willow, Dark Willow, ... Jo, souhlasím s Alyson Hannigan, že tohle byla její životní role. Druhé místo v Buffy má pak Spike. Duuuuh. A třetí Anya, protože je dokonalá :D

7) HELENA (Orphan Black)


Helena. Oh, Helena. Tatiana Maslany září ve všech rolích, ovšem Helena je prostě dokonalá. V tomhle listě jí z Orphan Black šlapou na paty jen Alison a Felix. Ano, já vím, NE COSIMA????!!! :OOO Cosima je dokonalá, samozřejmě. Ale to je právě ono. Cosimu samozřejmě miluji, ale Helena jakožto nejroztomilejší sériový zabiják prostě NEMÁ konkurenci.

8) Mona Vanderwaal (Pretty Little Liars)


Myslím, že se tenhle list mění v seznam psychopatů. Ahem. Ale prostě Mona. Oh, Mona. V PLL je spousta velmi zajímavých postav. Ale zdaleka nikdo, snad jen možná Alison, není tak komplexní jako Mona. A já si stejně myslím, že je možná pořád A. Nebo Ezra. Mona je toho rozhodně schopná.

9) JENNY SCHECTER (The L Word)


Ano, zakončeme to největším psychopatem všech psychopatů. Hmmm... Vlastně ne Willow, ale Jenny je pro mě asi nejvíc epic postava z tohohle listu. Miluju ji. Jenny nebyla zlá. Jen.... vyhrocená. Velmi složitá a jako osobnost opravdu zajímavá. Jakože... wow, smekám před Miou, že tohle zvládala hrát celých šest let. Klobouček, holka. Tleskám. Excelentní.

Honorable mentions: Christina Yang (Grey's Anatomy), Cassidy "Beaver" Casablancas (Veronica Mars), Stacy Barrett (Drop Dead Diva), Cole Turner (Charmed), Greg House (House MD), Sheldon Cooper (The Big Bang Theory), Barney Stinson (How I Met Your Mother)

Tak jo, tohle byl můj mini seznam, který jsem si napsala, protože se očividně nudím. Kldině, pokud si to někde přečte, mi můžete napsat, jaké postavy byste třeba vybrali vy ;) *snaha zapojovat imaginární neviditelné potenciální čtenáře*

"Who's Beyoncé?" - Glee finále a proč jsem chtěla hodit notebook z okna.

22. března 2015 v 13:29 | Escarlate
DÍKY TI DOBROTIVÝ BOŽE, ŽES NÁS KONEČNĚ UŠETŘIL A NADĚLIL GLEE POSLEDNÍ EPIZODU.


Obsahuje spoilery.

Time to move on.

7. března 2015 v 1:10 | Escarlate
Já tady tenhle článek psát nechtěla. Vyhýbala jsem se tomu seč to šlo, ale teď s odstupem času si ířkám... proč ne.
Pro hodně lidí jsem jeden z nejbláznivějších českých SONEs. Ok, možná ten nejbláznivější. A zrovna já jsem celé ty měsíce mlčela o Jessičině odchodu.
Možná je načase napsat, jak to vidím já.


V té době jsem se zrovna stěhovala do Prahy. Byl to můj asi druhý den ve městě, neměla jsem internet, byla jsem pořád úplně mimo z celého prostředí.
Ten den ráno mi přišla SMS od kamaráda. Jediná věc, co v ní byla, bylo: "omg, the news......." Tu zprávu mám vrytou do paměti.
Okamžitě jsem mazala na net, celá vystreslá, že zase někdo umřel. Bylo mi jasné, že se něco stalo se SNSD, on by mi jinak býval nepsal.

[BREAKING] Jessica leaves a message on Weibo about leaving Girls' Generation

Ok, nevím přesně, jak ten nadpis vypadal, ale bylo to něco podobného. V té době ještě nebylo nic potvrzeno. Pořád byla naděje, že se to neděje. Pořád kolovaly spekulace, že jí někdo hacknul účet, SM pořád mlčeli.

Bylo to fakt hrozných asi 24 hodin. Nevěděli jsme. S oním kamarádem jsme protextovali celé dopoledne, spekulacemi a postupně se smiřovali s faktem, že o hacknutí s nejvyšší pravděpodobností nejde. Psal mi, že je mu z toho do breku. Mě nebylo. Můj mozek to prostě odmítal akceptovat. Prostě ne. Sama sebe jsem přesvědčila, že to není pravda.

V popírání jsem pokračovala navzdory vyjádření SM a všem těm ostatním věcem kolem, odsuzování zbývajících osmi členek, nadávání na Taeyeon, na Jessiku, na SM. Až na to, že jsem taky nadávala na SM, samozřejmě.

Mé popírání se dostalo do té fáze, že jsem odmítala sledovat jakékoliv nové video, vystoupení nebo fancam, ve kterých Jessica není. Taky jsem odmítala poslouchat písničky jako Complete, Indestructible nebo Into The New World.

Divine jsem slyšela dohromady asi čtyřikrát. Ten song prostě nedávám. Neviděla jsem drtivou většinu fancamů z Tokyo Dome, jen asi tři. Nedávám.

Jediná věc, co mě aspoň z části utěšuje je fakt, že Jessica vypadá, že je teď šťastnější. You go girl <3

SNSD is fucked up.


Asi na tři měsíce jsem na ně prakticky úplně zanevřena, na hudbu, videa, fanfikce, všechno. Teď se pomalu vracím zpátky, poslouchám jejich písničky, občas kouknu i na nějaké nové fotky, ale už se nikdy nevrátím do fáze fanatického fandy.

Přese všechno jsem se po nějaké době dostala, i když si nemyslím, že můj mozek to už plně akceptoval. Pořád prostě mám spojené SNSD s devítkou a s Jessikou a asi už navždy budu. Ale budiž. Už kvůli tomu nefňukám na všechny světové strany. I když to jsem moc nedělala ani v průběhu, na venek jsem to brala dost statečně.

Nejtěžší na tom všem je však ten nenaplněný sen.

Čtyři roky jsem snila o tom, že je někdy uvidím na živo, všech devět, zpívat na pódiu Into The New World. A to pomyšlení, že něco, po čem jsem toužila čtyři roky se nikdy nestane je trochu zdrcující. Všechno se to rozplynulo během jednoho dne.

Jasně, je to hrozně malicherné v porovnání s problémy jiných lidí. Ale ono nejde o ten fakt, že prostě ufňukaná puberťačka holt nepůjde na koncert. Berte to jako metaforu.

Jde o to, že můžete něčemu obětovat tolik, materiálních prostředků i emocí.... a pak o to přijít ve zlomku vteřiny.

To je na tom to nejhorší. To uvědomění si této zkušenosti.

SNSD mě toho naučily mnoho. A já jim za to budu asi navždy neskonale vděčná. Ale tahle kapitola mého života je asi navždy pryč.

Přijde mi trochu ironické, že se to všechno semlelo v den mého nástupu na vysokou školu. Je to jakoby se mi život snažil naznačit, že SNSD, kterým jsem propadla 13. srpna 2010, čili dva týdny před mým nástupem do prváku, je načase nechat na střední, kterou jsem jim oddaně věnovala celou.

내 사랑에게 소녀시대 언니들과 제시카 언니,
나는 사랑해지만 앞으로 나아갈 때가 된 것 같군요.
여러 가지로 고마워요.
건강히 지내세요.
사랑을 보내며, 루지에드림.

(Tenhle krátký text mi trval tak tisíc let, nesuďte mě za chyby, mám za sebou 5 měsíců -_-" :D)

 
 

Reklama