Komentáře

1 Dominika Dominika | Web | 8. června 2016 v 15:55 | Reagovat

Zvláštne. U nás na strednej to berie moje okolie úplne inak. Skôr som pre nich tá "divná", čo mi viac lichotí ako ubližuje. Ja mám totiž od prírody rada divných ľudí..
Každopádne, (ak som správne pochopila, chodíš na koreanistiku?) úplne rozumiem tomu, že to, že máš okolo seba ľudí, ktorí sú až šialení fanatici, dosť odrádza. U mňa to tak bolo takmer so všetkým. Začala som mať niečo šialene rada, rozšírilo sa to, moje nadšenie opadlo. Preto nikdy nechcem, aby kpop hrali v rádiách a kórejské seriály vysielali v televízii... Nikdy!

Už teraz ale viem, že chcem ísť tiež na koreanistiku. Moje začiatky síce boli v japončine, kedy som ešte na základnej závisláčila na anime a bola posadnutá ich jazykom, no časom som sa dostala ku kórejským variety show a seriálom. Po nejakej dobe som sa začala učiť kórejčinu. Ich kultúra, jazyk a história ma neskutočne fascinuje. Kpop bolo dokonca až to posledné, čo som z Kórey objavila. Keď som sa začínala učiť kórejsky, ešte stále som voči nemu mala mierne predsudky. (Tie som mala aj kvôli Gangnam style) Niečo sa potom vo mne zlomilo a tak tu teraz sedím, píšem ti do komentáru sloh a v pozadí mi hrá Bigbang.

Nie som síce fanúšikom kpopu tak dlho (ešte to nie je ani rok), takže nedokážem veľmi posúdiť ten vývoj. Ale tiež dosť badám, ako neskutočne je to postavené na kráse a peniazoch. Poznám niekoľko "idols", ktorí nie že spievajú priemerne, ale dokonca spievať nevedia (a to teraz nehovorím o raperoch). Ale to neznamená, že sú také všetky skupiny. A to ani všetky nepočúvam. Mám len svojich pár obľúbených, na ktorých nedám dopustiť.

2 lina lina | Web | 8. června 2016 v 22:20 | Reagovat

:D Kdyby nebylo korejskejch dramat, asi už na celou Koreu z vysoka dlabu...s k-popem mám poslední dobou (cca 4 roky) stejnej problém (nebo žádnej problém, když ho vesele ignoruju?) jako ty...
btw. Berlín? Já tam chci taky!

3 S c a r s S c a r s | Web | 9. června 2016 v 12:12 | Reagovat

Já upřímně nevím, nad čím tady brečíš, protože situace v k-popu se za těch několik let naopak vůbec nezměnila. Pořád tu byli ti, co zpívají na playback, ti, co si nechají dělat plastiky a moc skupin, které debutují. Tohle ti ale začne docházet v okamžiku, kdy začneš víc pronikat do jádra věci a začneš mít větší přehled, což vypadá, že se u tebe děje právě teď.

Nicméně to ale neznamená, že to tehdy bylo jinak, pouze jsi to nevěděla. K-pop má celkově hodně negativ a je jen na tobě, jak se k tomu postavíš a jak se s tím vyrovnáš. Já si dala dva roky pauzu a dokážu se na hodně věcí teď dívat s nadhledem, ale je pravda, že tehdy jsou z toho byla taky dost rozladěná. :)

4 S c a r s S c a r s | Web | 9. června 2016 v 14:17 | Reagovat

Musím říct, že jsem pobavila s poznámkou o své naivitě, když jsi ještě předtím napsala, že kpop zůstává do jisté míry stejný, což bylo i důvodem mého komentáře. Jistě že se k-pop mění, vyvíjí se styl, trendy, samotná hudba etc. Ale to není to, o čem jsi tu psala a proto mě skutečně nenapadlo, že je to třeba zmiňovat, protože ta stránka věci se zabývala samotnou podstatou k-popu, které se nezměnila.

Společnosti pořád tahají peníze za prodaná alba, jen málo z toho jde umělcům, mnoho z nich nemá ani čas odpočívat, plastiky, přehnané "skandály" že někdo s někým chodí a mohla bych pokračovat. Máš pocit, že to se snad změnilo? Prosím nepoužívej na můj účet naivitu, když to vytahuješ z kontextu a neumíš to použít.

A pokud mi budeš chtít odpovědět na komentář, já si odpověď ráda přečtu u tebe a tudíž není nutné ho psát ke článku, se kterým to nesouvisí.

5 Dominika Dominika | Web | 9. června 2016 v 16:09 | Reagovat

Reagujem na tvoj komentár..
Každopádne dosť ma to prekvapilo. Viem, že dnes už sa šikanuje a vysmieva za hocičo, ale keď ešte aj za to, že človek proste rád počúva niečo iné, tak už je to trochu cez.
A áno. Chcela by som ísť do Bratislavi. Len tam je ten problém, že narozdiel od japonológie a sinistiky to podľa mojich zdrojov neotvárajú každý rok. Pokojne sa môže stať, že sa tam budem po škole hlásiť, neotvoria odbor a budem rok mimo školy. V tom prípade som ochotná zvážiť aj Prahu, ale neviem. Netúžim chodiť až tak ďaleko. S jednou kamarátkou, ktorá je na tom rovnako sme mali plán, že ak to otvorenie nevýjde, tak proste vezmeme našetrené peniaze a vyberieme sa na 3 mesiace do Kórey. Len tak.. Lebo prečo sa nezdokonaliť?
Nakoľko je to pre nás reálne ukáže čas.

Neviem, možnože je to tým, že som v tom kpope skutočne len nejaký ten rok, ale mňa tieto škandály zatiaľ ani nejak nezaujímajú. U mňa je to čisté obdivovanie toho dobrého. Aj keď mám pocit, že v poslednej dobe sa zo mňa stáva silná A.R.M.Y a začínam byť vyslovene háklivá na akékoľvek útoky na nich. Asi prvýkrát sa u mňa prejavuje vyslovený "fangirling". Už predtým som samozrejme podrobne sledovala veľa skupín, ale BTS si proste len tak nakráčali do môjho života a zruinovali všetky moje predstavy. :-D  :-D  :-D

6 Escarlate Escarlate | Web | 9. června 2016 v 19:12 | Reagovat

[4]: Já si teda myslím, že velkou roli hraje i velký nárust na popularitě ve světě a mnohem výraznější komerce. Je mi samozřejmě jasné, že ani před 10 lety nezpívali vlastní písničky a bylo to podobně vyumělkované, ale mělo to pro mě takovou komornější atmosféru, přišlo mi to osobnější, a ve finále je vlastně úplně jedno, co přesně za změnu způsobilo můj odklon, prostě k němu došlo.

Samozřejmě všechno je to jen můj čistě subjektivní názor, ale není koneckonců všechno kolem nás jenom o tom, kdo co jak vnímá a chápe? Že já vnímám změnu (byť ne ve všech oblastech, fráze "do jisté míry" je dost široký pojem), nezmamená, že ji musí vnímat kdokoliv jiný, stejně tak to nevypovídá o tom, jestli tam nějaká skutečně proběhla. Tohle je jen má interpretace dění v k-popu a nemusíš to vidět stejně.

7 Celene Celene | Web | 12. června 2016 v 17:20 | Reagovat

takže čínský znaky už Ti problém nedělaj? :D jinak z takovejhlech "obsesí" lidi většinou vyrostou :D já byla na střední úplně posedlá Miley Cyrus a dneska je mi úplně šumák :D s tím, že příjamčky utekly o jeden bod už mám taky svou zkušenost, ale teď už mě to vůbec nemrzí, tak snad Ti to taky nějak dobře vyjde, že třeba díky tomu zažiješ něco lepšího :-)

8 Celene Celene | Web | 20. června 2016 v 19:15 | Reagovat

ok, z určitejch obsesí lidi vyrostou a najdou si jiný :D :D :D tak to mi v tom textu asi nějak uniklo, že na jinou školu jsi se dostala, kam teda? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.