Proč už nemám ráda K-POP a další kecy z mého života

8. června 2016 v 1:51 | Escarlate |  Kecy v kleci
Oh ano. Četli jste správně.
A než se do mě někdo pustí, že jsem nebyla true fan a blablabla, let me explain.
Já už k-pop zas tak moc nehrotím, co jsem dospělá :D Dobře, v osmnácti ještě možná trochu, ale fakt to ty poslední měsíce, ba i roky už dost drhne.
K-pop jsem poznala, když mi bylo 14 a byla to jedna z věcí, co mi pomohla přežít ty čtyři úděsné roky na střední, přičemž ne každý se kvůli tomu ke mě choval hezky. Zajímat se o Asii bylo tam u nás na východě "nenormální" a "utahování hodné". Vesměs se jednalo o nevinné incidenty, těžko to nazývat šikanou, ale celkem mě to posmívání a vyčleňování z kolektivu štvalo. Jaký paradox. Teď, skoro o 7 let později chodím na školu, kde je posmívání za k-pop to poslední, co by se mi mohlo stát, neboť mi chodí do třídy holky s korejskýma lightstickama kolem krku (trošku nadsázka, ale pár lidí z oboru do toho nemá daleko) a já už k-pop prostě nežeru.
Pořád mi zůstala má láska ke Girls' Generation, především k Taeyeon, ale už fakt nepotřebuju vědět, jaký má každý den ponožky. Vlastně nemám ani tušení, co dělá, většinou mě o větších novinkách informuje kamarád, nebo zaslechnu drby ve škole, když se o nějakých nejnovějších kontroverzích baví spolužáci. Či snad spíše spolužačky.

A teď teda k mým noblesním důvodům, proč jsem s tím "sekla".


Nechci říkat to klišé, co říkají všichni k-pop fandové, kteří patří mezi "předgangnamstylovské veterány", a sice že k-pop už není to, co býval. Spousta věcí se samozřejmě změnila. V důsledku narůstající poptávky vylítlo množství nejrůznějších boybandů a girlbandů a zpěváčků a idolů do oblak. Společnosti se předbíhají v tom, kdo ze svých idols a tím jejich fanoušků vyždíme nejvíc peněz, kvantita zvysoka převyšuje kvalitu. Společnosti ve snaze vymanit každou korunu z kapesného mladých holek produkují jednu skupinu za duhou, s tím, že "třeba se nějaká chytne" a dost často stojí úspěchy na pěkných tvářičkách, kteří byli v nelidské rychlosti nemilosrdně vycepování k tomu, aby dokázali trošku udržet tón nebo zarapovat pár slov, někdy ani to ne. Většina z těch lidí, co v k-popu vidím nemá na to být slavní. Ano, někteří mají talent, krásné hlasy, ale většina z nich je tam jen proto, že s nimi plastičtí chirurgové neměli tolik práce. Drtivá většina z nynějších idolů neumí zpívat a většina vystoupení je nějakým způsobem ošetřena, ať už hlasitým backtrackem, pre-recorded zvukem nebo full time playbackem. Chápu, že je těžké tancovat a zpívat, ale to mi neříkejte, když je ve skupině pomalu 5-10 lidí a v songu si každý hodí maximálně půlminutku, že se to nedá udýchat. Je to vaše práce. Dělejte ji pořádně, nebo ji nedělejte vůbec. Simple as that. Kdo nezvládá zpívat a tancovat zároveň, tak ať dělá jedno nebo druhé a ne obojí zároveň.

Plastiky mě taky štvou. Neodsuzuju je, podle mě nechat si změnšit nos nebo udělat si double eyelids nedělá z idolů horší lidi. Co mi vadí je to neuvěřitelné pokrytectví, ve snaze zachovat si "čistou image". K smíchu mi přijdou i fanoušci, co věří, že jejich idol neměl plastiku. Tihle lidé očividně neví nic o Korejcích a jejich posedlosti krásou. Psala jsem na to loni v září seminárku (aneb plnění předmětu na poslední chvíli FTW) a občas mi zůstával rozum stát, Korejci tohle prostě vnímají jinak než my a i když některé procedury jsou trošku dost ťuk ťuk, tak ať si se sebou dělají co chcou. Co mi vadí, je to neuvěřitelné pokrytectví a falešné tvrzení, že žádnou plastiku nemají a všeobecně jejich zoufalá snaha zachovat si "čistou image" lidí, kteří jsou přirozeně krásní, nekouří, nepijí a drží celibát. Všechno je nepřirozeně nascénářované a nafilmované dopředu, všichni lžou a přetvařují se. Jsem si samozřejme plně vědoma, že to celé koření v tradiční korejské konfuciánské filozofii a nehodlám na ně nějak apelovat, aby to změnili. Protože je mi jasné, že to se jen tak nezmění. A je to jeden z důvodů, proč už k-pop nemám ráda.

Veřejnosti se říká jen to, co chce veřejnost slyšet. Kdykoliv dojde k nějaké kontroverzi, společnosti se z toho snaží vybruslit nejrůznějšími vágními vyjádřeními, která ve skutečnosti ještě nikdy nikomu nic neřekla, ale hlavně, že oni z toho nevyšli jako ti "bad guys." Napůl z toho vyním pošahané fanoušky. Jakože fakt jsou někteří dost mimo. Proč musí idolové tajit veškeré věci ze svého osobního života a neustále se přetvařovat? Protože hned jak se sebemenší nepodložený drbík objeví na netu, během dvou vteřin se to celé rozmázne v obrovský skandál. Následuje nejrůznější sepisování petic a vyplňování online anket, jestli by měli dotyčného chudáka ze skupiny vyrazit, v horším případě začnou chodit výhružky smrti a začne docházet k jiným de iure tresným činům.

A všechno tady toto... Pásová výroba skupin, netalentovaní idolové, pokrytectví, přetvařování, šílení fanoušci a lhaní, lhaní a zase lhaní, jsou důvody, proč už nemám k-pop ráda. Samozřejmě vím, že ne všechno z toho je problém posledních let, spousta z těchto problémů byla kontroverzní už v době, kdy jsem patřila mezi hardcore fanoušky, ale k-pop není jediné, co se mění. Já se taky do jisté míry vyvíjím, či v to alespoň doufám, a můžu s jistotou říct, že to teď vnímám jinak. Nevím, jestli zdravěji, nebo naopak ve mě studium koreanistiky zaselo neoprávněnou averzi vůči korejské pop kultuře. Ono čím víc o tom státu vím, tím víc mi vadí, že jo :D Samozřejmě, když se objeví nějaké dobrá písnička, tak si ji poslechnu. Hudba je hudba, hudba je fajn. Ale už mě netahejte do těch věcí kolem. Už si nechci pamatovat jména členů, vědět o nich první poslední, koukat všechny ty show s předem napsaným scénářem. Ale když mi předhodíte dobrý song, proč ne :)

No já si myslím, že tento výkec je dostatečně vyčerpávající.


**********************


On a completely different note.

Škola: Mám jistý třeťák. Juchů. Ještě mi chybí nějaké zkoušky, ale kreditů mám dost, všechno by mělo být ok. Mám to tam ráda. Je to těžká škola, ale když jsem to dotáhla až do třeťáku, tak zas až tak těžká nebude :D Zítra, teda vlastně už dneska mám ústní zkoušku z čínštiny. Do Číny, či spíš čínštiny, jsem byla teďka celkem nadšenec, tak jsem si zcela nahodile a z legrace podala přihlášku na sinilogii. Věřili byste, že mi na přijímačkách u testu chyběl jeden bod? :D A nejhorší na tom je, že mi utekl jen proto, že jsem musela dělat přijímačky z francouzštiny. Neumím francouzsky, nikdy jsem se neučila francouzky, nikdy jsem se o Francii nijak zvlášť nezajímala. Byla jsem příjemně překvapená, že jsem občsa i rozuměla těm větám tam, ale když už, tak jsem stejně nevěděla správnou odpověď, takže... :D :D Oh well, whatever, nevermind.

Práce: Fakt mě to tam štve. Už delší dobu přemýšlím, že skončím, ale platí mě dost dobře a bohužel peníze jsou silný faktor :/ No... ještě se uvidí.

Volný čas: Věčně vysedávám ve Starbucksu na Malé Straně a buď se snažím učit a nebo tam chodívám psát. Doma mám neuvěřitelné problémy se soustředit na cokoliv, navíc zápasím se spisovatelským blokem, chci s tím něco dělat a změna prostředí mi trošku pomáhá :) A nebo čumím na seriály, momentálně je to Rizzoli & Isles, ale já čumim furt na něco, so.... To není žádná novinka :D
Ovšem taky jsme začali chodit na túry. Jsem vrchní plánovač cesty a vždycky vymyslím nějakou perfektně bezpečnou trasu po turistických stezkách, podél kterých se nalézají nejrůznější pozoruhodné přírodní útvary či památky. Nechápu JAK je možné, že ti tři krypli moji milovaní z mého profesionálně naplánovaného výletu dokážou udělat boj o život :D Jakože... například když jsme trespassnuli do opuštěného vápencového lomu a prolézali tam ty šachty, tak jsem si upřímně myslela, že umřu, protože řekněme, že ten lom je opuštěný a nepřístupný z nějakých důvodů :D A minule zas, z mých turistických stezek najednou bylo šplhání po skále po řetězu bez jištění :)


Jedna z mých oblíbených fotek, sice na ní nejsme všichni, ale někdo to taky musel vyfotit, shoutout Compassovi! :D Samozřejmě jsem si musela sednout na okraj, livin' on the edge. Foceno někde v hlubokých lesích na Kokořínsku.

Rodina: Lol. Wat. Nevlastní sestra se synem se vrátila po letech do ČR, matka je nadšená a aspoň prozatímně mi dává pokoj s pruděním o vnoučatech. Jsem na čas z obliga, doufám, že aspoň na deset let :D

Plány do budoucna: Žádné. Carpe diem, bitch. Přežít následujících pár dní mi přijde dostačující. Nah, upřímně jsem přemýšlela, že bych jela příští měsíc do Berlína.... ale pak jsem viděla mapu berlínské MHD a geniální jízdní řád vlaků a můj optimismus udělal puf! :D Takže ještě uvidím.

Peace out!

(Boha, už je zase hodin a já nic neumím na zítřek, áááááááá :D)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dominika Dominika | Web | 8. června 2016 v 15:55 | Reagovat

Zvláštne. U nás na strednej to berie moje okolie úplne inak. Skôr som pre nich tá "divná", čo mi viac lichotí ako ubližuje. Ja mám totiž od prírody rada divných ľudí..
Každopádne, (ak som správne pochopila, chodíš na koreanistiku?) úplne rozumiem tomu, že to, že máš okolo seba ľudí, ktorí sú až šialení fanatici, dosť odrádza. U mňa to tak bolo takmer so všetkým. Začala som mať niečo šialene rada, rozšírilo sa to, moje nadšenie opadlo. Preto nikdy nechcem, aby kpop hrali v rádiách a kórejské seriály vysielali v televízii... Nikdy!

Už teraz ale viem, že chcem ísť tiež na koreanistiku. Moje začiatky síce boli v japončine, kedy som ešte na základnej závisláčila na anime a bola posadnutá ich jazykom, no časom som sa dostala ku kórejským variety show a seriálom. Po nejakej dobe som sa začala učiť kórejčinu. Ich kultúra, jazyk a história ma neskutočne fascinuje. Kpop bolo dokonca až to posledné, čo som z Kórey objavila. Keď som sa začínala učiť kórejsky, ešte stále som voči nemu mala mierne predsudky. (Tie som mala aj kvôli Gangnam style) Niečo sa potom vo mne zlomilo a tak tu teraz sedím, píšem ti do komentáru sloh a v pozadí mi hrá Bigbang.

Nie som síce fanúšikom kpopu tak dlho (ešte to nie je ani rok), takže nedokážem veľmi posúdiť ten vývoj. Ale tiež dosť badám, ako neskutočne je to postavené na kráse a peniazoch. Poznám niekoľko "idols", ktorí nie že spievajú priemerne, ale dokonca spievať nevedia (a to teraz nehovorím o raperoch). Ale to neznamená, že sú také všetky skupiny. A to ani všetky nepočúvam. Mám len svojich pár obľúbených, na ktorých nedám dopustiť.

2 lina lina | Web | 8. června 2016 v 22:20 | Reagovat

:D Kdyby nebylo korejskejch dramat, asi už na celou Koreu z vysoka dlabu...s k-popem mám poslední dobou (cca 4 roky) stejnej problém (nebo žádnej problém, když ho vesele ignoruju?) jako ty...
btw. Berlín? Já tam chci taky!

3 S c a r s S c a r s | Web | 9. června 2016 v 12:12 | Reagovat

Já upřímně nevím, nad čím tady brečíš, protože situace v k-popu se za těch několik let naopak vůbec nezměnila. Pořád tu byli ti, co zpívají na playback, ti, co si nechají dělat plastiky a moc skupin, které debutují. Tohle ti ale začne docházet v okamžiku, kdy začneš víc pronikat do jádra věci a začneš mít větší přehled, což vypadá, že se u tebe děje právě teď.

Nicméně to ale neznamená, že to tehdy bylo jinak, pouze jsi to nevěděla. K-pop má celkově hodně negativ a je jen na tobě, jak se k tomu postavíš a jak se s tím vyrovnáš. Já si dala dva roky pauzu a dokážu se na hodně věcí teď dívat s nadhledem, ale je pravda, že tehdy jsou z toho byla taky dost rozladěná. :)

4 S c a r s S c a r s | Web | 9. června 2016 v 14:17 | Reagovat

Musím říct, že jsem pobavila s poznámkou o své naivitě, když jsi ještě předtím napsala, že kpop zůstává do jisté míry stejný, což bylo i důvodem mého komentáře. Jistě že se k-pop mění, vyvíjí se styl, trendy, samotná hudba etc. Ale to není to, o čem jsi tu psala a proto mě skutečně nenapadlo, že je to třeba zmiňovat, protože ta stránka věci se zabývala samotnou podstatou k-popu, které se nezměnila.

Společnosti pořád tahají peníze za prodaná alba, jen málo z toho jde umělcům, mnoho z nich nemá ani čas odpočívat, plastiky, přehnané "skandály" že někdo s někým chodí a mohla bych pokračovat. Máš pocit, že to se snad změnilo? Prosím nepoužívej na můj účet naivitu, když to vytahuješ z kontextu a neumíš to použít.

A pokud mi budeš chtít odpovědět na komentář, já si odpověď ráda přečtu u tebe a tudíž není nutné ho psát ke článku, se kterým to nesouvisí.

5 Dominika Dominika | Web | 9. června 2016 v 16:09 | Reagovat

Reagujem na tvoj komentár..
Každopádne dosť ma to prekvapilo. Viem, že dnes už sa šikanuje a vysmieva za hocičo, ale keď ešte aj za to, že človek proste rád počúva niečo iné, tak už je to trochu cez.
A áno. Chcela by som ísť do Bratislavi. Len tam je ten problém, že narozdiel od japonológie a sinistiky to podľa mojich zdrojov neotvárajú každý rok. Pokojne sa môže stať, že sa tam budem po škole hlásiť, neotvoria odbor a budem rok mimo školy. V tom prípade som ochotná zvážiť aj Prahu, ale neviem. Netúžim chodiť až tak ďaleko. S jednou kamarátkou, ktorá je na tom rovnako sme mali plán, že ak to otvorenie nevýjde, tak proste vezmeme našetrené peniaze a vyberieme sa na 3 mesiace do Kórey. Len tak.. Lebo prečo sa nezdokonaliť?
Nakoľko je to pre nás reálne ukáže čas.

Neviem, možnože je to tým, že som v tom kpope skutočne len nejaký ten rok, ale mňa tieto škandály zatiaľ ani nejak nezaujímajú. U mňa je to čisté obdivovanie toho dobrého. Aj keď mám pocit, že v poslednej dobe sa zo mňa stáva silná A.R.M.Y a začínam byť vyslovene háklivá na akékoľvek útoky na nich. Asi prvýkrát sa u mňa prejavuje vyslovený "fangirling". Už predtým som samozrejme podrobne sledovala veľa skupín, ale BTS si proste len tak nakráčali do môjho života a zruinovali všetky moje predstavy. :-D  :-D  :-D

6 Escarlate Escarlate | Web | 9. června 2016 v 19:12 | Reagovat

[4]: Já si teda myslím, že velkou roli hraje i velký nárust na popularitě ve světě a mnohem výraznější komerce. Je mi samozřejmě jasné, že ani před 10 lety nezpívali vlastní písničky a bylo to podobně vyumělkované, ale mělo to pro mě takovou komornější atmosféru, přišlo mi to osobnější, a ve finále je vlastně úplně jedno, co přesně za změnu způsobilo můj odklon, prostě k němu došlo.

Samozřejmě všechno je to jen můj čistě subjektivní názor, ale není koneckonců všechno kolem nás jenom o tom, kdo co jak vnímá a chápe? Že já vnímám změnu (byť ne ve všech oblastech, fráze "do jisté míry" je dost široký pojem), nezmamená, že ji musí vnímat kdokoliv jiný, stejně tak to nevypovídá o tom, jestli tam nějaká skutečně proběhla. Tohle je jen má interpretace dění v k-popu a nemusíš to vidět stejně.

7 Celene Celene | Web | 12. června 2016 v 17:20 | Reagovat

takže čínský znaky už Ti problém nedělaj? :D jinak z takovejhlech "obsesí" lidi většinou vyrostou :D já byla na střední úplně posedlá Miley Cyrus a dneska je mi úplně šumák :D s tím, že příjamčky utekly o jeden bod už mám taky svou zkušenost, ale teď už mě to vůbec nemrzí, tak snad Ti to taky nějak dobře vyjde, že třeba díky tomu zažiješ něco lepšího :-)

8 Celene Celene | Web | 20. června 2016 v 19:15 | Reagovat

ok, z určitejch obsesí lidi vyrostou a najdou si jiný :D :D :D tak to mi v tom textu asi nějak uniklo, že na jinou školu jsi se dostala, kam teda? :-)

9 FlossieHaima FlossieHaima | E-mail | 25. července 2017 v 20:00 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

10 FlossieHaima FlossieHaima | E-mail | 26. července 2017 v 1:25 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

11 Marianifs Marianifs | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 16:39 | Reagovat

Хотите как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут секс-игрушки

Один из самых распространенных методов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции чувствительных зон и точек на теле. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это укрепит вашу эмоциональную и физическую связь и поможет стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди интим-товаров распространены наручники, эрекционные кольца, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы точно найдете то, что придется по вкусу вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и остальные интим-товары можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

12 Leeannrow Leeannrow | E-mail | 10. srpna 2017 v 17:44 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708c

13 DorogiKRDo DorogiKRDo | E-mail | 24. srpna 2017 v 17:30 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Армавир. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7 8612412345
___________________________
ветеринарно санитарные разрывы и благоустройство территории фермы
асфальтирование в минеральных водах
благоустройство территории реки сетунь
асфальтирование в таганроге
баскакова л благоустройство четыре года спустя

14 GeorgeNop GeorgeNop | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 23:31 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>компании интернет млм, как создать сетевой бизнес в интернете</a>

15 PeterAgort PeterAgort | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:48 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

16 HollyDUAMS HollyDUAMS | E-mail | 29. srpna 2017 v 1:42 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>

17 Dol77larRope Dol77larRope | E-mail | 15. října 2017 v 20:38 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

18 obtaBome obtaBome | E-mail | Web | 3. února 2018 v 17:17 | Reagovat

Очень хорошая фраза

---
Запомни это раз и навсегда! fifa 15 скачать торрент pc repack механики, fifa 15 скачать торрент pc без таблетки или <a href=http://15fifa.ru/>еа спортс</a> скачать фифа 15 демо на пк

19 as example as example | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 15:42 | Reagovat

smettere di fumare video youtube

20 Buy Essay Canada Async Buy Essay Canada Async | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 11:30 | Reagovat

Buy Essay Canada

21 Smettere Di Fumare VelocementeAsync Smettere Di Fumare VelocementeAsync | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 17:00 | Reagovat

Smettere Di Fumare Velocemente

22 Nicolaspasse Nicolaspasse | E-mail | 1. května 2018 v 18:45 | Reagovat

ranitidine <a href="http://g5gab8b8b8b8.com/">ranitidine</a>

23 Nicolaspasse Nicolaspasse | E-mail | Web | 9. července 2018 v 16:54 | Reagovat

naproxen 250 mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxeno 500 mg
</a>

naproxen 250 mg

24 Nicolaspasse Nicolaspasse | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:04 | Reagovat

naproxen 500mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxeno 500 mg
</a>

naproxen 500 mg tablets

25 KennethjAt KennethjAt | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 17:20 | Reagovat

wh0cd86204 <a href=http://buyatenolol.us.org/>Buy Atenolol</a>

26 KennethjAt KennethjAt | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 14:30 | Reagovat

wh0cd86204 <a href=http://methotrexate.us.org/>methotrexate</a>

27 KennethjAt KennethjAt | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 13:28 | Reagovat

wh0cd86204 <a href=http://buylevaquin.us.org/>Levaquin Tablets</a>

28 Aaronlef Aaronlef | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 12:49 | Reagovat

wh0cd86204 <a href=http://buywellbutrin.us.org/>wellbutrin sr</a>

29 KennethjAt KennethjAt | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 19:58 | Reagovat

wh0cd86204 <a href=http://wellbutrinmedicaid.us.org/>price of wellbutrin</a>

30 KennethjAt KennethjAt | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 13:30 | Reagovat

wh0cd86204 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>Order Viagra</a>

31 KennethjAt KennethjAt | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 7:02 | Reagovat

wh0cd86204 <a href=http://buywellbutrin.us.org/>wellbutrin</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama