Prosinec 2014

2014. Odpočívej v pokoji.

31. prosince 2014 v 13:34 | Escarlate |  Kecy v kleci
Pohřbívám další rok.

Tohle bude spíš jen takový kraťoulinký článek na téma, co mi tento rok dal a vzal. Nechci to jen komentovat, takže to bude asi stručné. I když.... jak se znám....

Všichni v k-pop scéně nadávají na rok 2014, že byl katastrofální. A on vlastně byl. Utrpěly největší skupiny, ať už skandály nebo odchody členů, utrpěly méně známe hvězdy, autonehody, sebevraždy.... Hnus.

Já se v roce 2014 od k-popu celkem distancovala. Už tolik neshippuju, už nemusím znám denně barvu Taeyeoniných ponožek, už si nepouštím každou srajdum co vyjde. Objevila jsem totiž jiné věci - jiné, a jak mě osobně připadají, lepší.

V roce 2014 se rapidně rozšířil můj okruh zájmů.

Změnila jsem fandom. Po více než čtyřech letech jsem změnila fandom. Pořád SNSD velmi miluji, ale už se necítím býti jim tak oddaným fanouškem jako jsem byla. Fandom je rozpolcený a všechno příjemná atmosféra se z něj nějak vytratila. Už se mi tam tolik nelíbí. Objevila jsem ale jiný fandom. Jsem teď hrdý Creampuff.

Fandom není jediné, co jsem po čtyřech letech opustila. Opustila jsem i střední, i když tu jsem technicky opustila po osmi. Opustila jsem rodné město, rodinu, známé a odjela úplně sama do prakticky zcela neznámého prostředí. Hodili mě mezi neznámé lidi do školy, mezi neznámé lidi na kolej.

A bylo to asi to nejlepší, co se mi zatím stalo. Jsem tady šťastnější. Dostala jsem možnost, nechat minulost za sebou, a začít s čistým štítem. A myslím, že se mi to celkem i vyvedlo. Ve škole se cítím příjemně, nikdo mě tam neodsuzuje za nic, co dělám, doma se cítím příjemně, mám svůj klid, a když chci jít ven, pořád je zde, co dělat, vždycky je kam jít.

I když spousta lidí tenhle již brzy minulý rok proklíná, já si na něj nemůžu stěžovat. Jistě, stalo se pár nemilých událostí, ale všechny jsem zvládla. Navíc jsem v tomto roce udělala opravdu velké možství kroků vůči své nezávislosti. Odmaturovala, šla na vysokou, odstěhovala se sama přes celou republiku, našla si práci.

Rok 2014 je oficiálně rok, kdy jsem přestala být dítě.