South of Nowhere

9. září 2014 v 12:10 | Escarlate |  Kecy v kleci
Představte si maloměstskou rodinku z Ohia, dva milující rodiče, populární a chytrá dcera, sportovně nadaný bratr playboy a adoptovaný bratr afroamerického původu. A teď tu rodinku přestěhujte do LA na školu, které vládne malicherná a povrchní roztleskávačka a její přítel, super sexy sexouš, malý mistr populární.
Uh, ne, právě jsem nepopsala 90210 Novou Generaci. Pokud si dobře vzpomínám, tak Annie měla jen jednoho bratra. A Wilsonovi byli z Kansasu, ne z Ohia.
Vítejte u recenze na seriál jehož úvod nebezpečně připomíná 90210 - SOUTH OF NOWHERE.
Abych hned uvedla věci na pravou míru, SoN je seriál z roku 2005, tudíž určitě 90210 tvůrci nezkopírovali, když už, tak existuje pravděpodobnost, že nějakou tu inspiraci nabali právě chlapci a děvčata z populárnějšího seriálu.

Sedmnáctiletá Spencer Carlin (Gabrielle Christian) má o svém životě celkem jasné představy. Ví, kdo je, ví co chce. Se svou rodinou parádně vychází, na první pohled je to holka, co si nemá na co stěžovat. A jednou se s rodinou přestěhují do LA, kde se její život od základu změní.


Hned první den se seznámí s Madison (Valery Ortiz), roztleskávačkou a královnou školy, která randí se super hottiem Aidenem (Matt Cohen).
(Nikdo nikdy neudělal gif Madison, protože je to blbá vypatlaná kráva)
(Za to gifů Aidena jsou kopy)

Spencer jakože oki, nemá s nima žádný problém a celkem se baví, ale pak se seznámí se stěžejní postavou seriálu, kočkou, ale neuvěřitelně stupidní postavou (aspoň pro mě) Ashley Davies (Mandy Musgrave). Ashley je bisexuálka, která kdysi chodila s Aidenem a byla Madisoninou nejlepší kamarádkou. Teď je ale spíš takový vyvrhel společnosti, možná trochu naštvaný týnejdžr. A právě Ashley se se Spencer zkamarádí.


Všechno šlape, jsou nejlepší kamarádky, mezitím bráškové Glen (Chris Hunter) a Clay (Danso Gordon) mají nějaké svoje problémky především s děvčaty. Glen se trápí s Madison, která se rozešla s Aidenem a později má také menší problém s prášky. Clay se zase zamiloval do Chelsea (Aasha Davis), dívky, se kterou ho později bude pojit víc než láska. A do toho se snaží najít své biologické rodiče.


No, všechno je ok, akorát Spenceřina máma trochu vyšiluje, že její dcera kamarádí s... s.... *šeptá* lesbičkou. :D A to se přitom nemusí bát, Spashley vážně jen kamarádí. Aspoň teda v té době, co vyšiluje.
A pak jednoho dne....


That made Ashley go all


A pak


Ne, dělám si bohužel srandu, tenhle gif je z jiného seriálu (internetového), ve kterém spolu hrály :D

Vlastně se stalo tohle


A pak se stalo tohle


A pak se stala spousta dalších různě méně či více stupidních věcí, jako coming out, absolutně vypatlaná křesťanská matka, nějací mrtví, noví sourozenci, Aiden, rozchody a dávání se znova dohromady, více Aidena, hádky a dramata.


Mé dojmy? Rozporuplné.

Klady:
- Díly jsou krátké, mají jen 20 minut.
- Příběh je celkem zajímavý, například ať už mě Spenceřina máma frustorvala sebevíc, byla to jedna z mých nejoblíbenějších zápletek.
- Niki Stevens. V několika dílech se objeví Kate French, alias Niki z kultovního The L Word.
- Spashley. Když už nic, tak Spashley is da ultimate answer.

Zápory:
- Postavy jsou absolutně nelíbivé a chovají se nelogicky. Možná tak Clay se ještě chová rozumně. Ostatní jsou na otřískání o zeď. Ashley? Vysvětlete mi někdo, čím ta holka myslí!!!
- Ve většině případů je to hraní podivně nucené. Eh, aspoň vypadejte, že se líbáte rádi. Paradoxně když spolu pak Gabby a Mandy hrály v Girltrash (ten gif nahoře), tak jim ty líbačky najednou celkem šly, mhm jestli to nebude podmínkami producentů (viz. zajímavosti).
- Natáčel to děda s Parkinsonem na mobil.

Zajímavosti:
- Jelikož se jedná o snad první teen seriál s L tématikou, tak to holky nesměly naplno "rozbalit". Možná i proto jsou některé ty líbačky tak divné. Například jim producenti nedovolili líbací scény v posteli, holky se tudíž vždycky líbají jen ve stoje.
- Mandy Musgrave a Matt Cohen alias Ashley a Aiden jsou v reálu manželé. Potkali se právě tady na natáčení.
- Zároveň se seriálem vycházely na internetu takzvané "webisodes" - krátké (2 min) scénky navíc, které většinou s příběhem nijak moc nesouvisely. Viděla jsem osobně jen tři - ty, ve kterých byly Spashley. Poslední webisode nám ukazuje holky pět let po skončení seriálu.

CELKOVÉ HODNOCENÍ:
Přestože seriál má na csfd a imdb vysoké hodnocení (na imdb ho má dokonce větší než The L Word), já bych mu dala tak 6/10. Jo, fajn, Spashley, cool, awesome, cute, funny, ale... nevím, nějak mi pořád nesedělo to hraní a to tak nějak kazí dojem.
Ale stálo to za zhlédnutí, i když jsem to upřímně nehltala jako jsem hltala třeba Lost Girl. Slabší nadprůměr. Pluska za Spashley a některé zápletky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ashley Ashley | 12. března 2015 v 15:17 | Reagovat

Prosím kde stáhnu všechny díly?

2 Escarlate Escarlate | Web | 22. března 2015 v 12:49 | Reagovat

Nejlepší je to asi přes torrent, třeba https://kickass.to/usearch/south%20of%20nowhere/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama