Květen 2014

LOST GIRL

26. května 2014 v 0:51 | Escarlate |  Kecy v kleci
Ano ano, po THE L WORD a ORANGE IS THE NEW BLACK jsem zpátky s další velmi odbornou, vtipnou, smysluplnou a po všech stránkách úžasnou recenzí na další seriál :)

Po maturitě jsem si vzala na paškál seriál, který už mám nějakou dobu stáhnutý, ale pořád jsem se k tomu nemohla dokopat - kanadský mysteriózní seriál televizní stanice Showcase z roku 2010 LOST GIRL.Kořist - Kapitola 22.

22. května 2014 v 1:11 | Escarlate
Další chappie :) *Yoona smirk*

24 hodin do maturity

20. května 2014 v 12:56 | Escarlate |  Kecy v kleci

Kořist - Kapitola 21.

16. května 2014 v 1:38 | Escarlate
Protože já nejsem zlá a podlá jako někdo. A ještě mu tu prcnu obrázek Yuri, protože ASDFGHJKL.


Státní maturita = fraška?

5. května 2014 v 19:08 | Escarlate |  Kecy v kleci
Počítala jsem s tím, že pro mě bude písemná část státní maturity hračka, ale teprve když na mě vykoukla první otázka letošního didaktického testu z češtiny jsem usoudila, že je to opravdu směšné. A to jsem prosím pěkně na analgetikách a nejrůznějších oblbovácích, které mi způsobují podivné záchvaty hihňání v sebenevhodnějších momentech. Ale aspoň mě zuby nebolí a já jsem schopná držet tužku. K zubaři jdu ve středu mimochodem, teď zpátky k té úvodní otázce, co mě pobavila.

Ve které z následujících vět je pravopisná chyba?
A) Z výstavy obrazů odešel už po chvíli zcela znechucen.
B) Maskovaní lupiči uprchli z místní banky s pytli plnými peněz.
C) Hygienické požadavky na práci s potravinami jsou velmi vysoké.
D) K procvičování správné výslovnosti hlásek mohou sloužit jazykolami.

.......
O to víc mě dojali studenti čtvrtého ročníku, kteří celí vyklepaní vyšli ze třídy a prohlásili: "To bylo fakt těžké. Ta první otázka, co to bylo?"
V ten moment jsem chtěla otřískat hlavu o zeď.
Osobně mám v testu mínus jeden bod a celkem mě to štve - jedno blbé ano-ne mi zkazilo perfektní skóre.
Jo, jsem z toho mrzout.
Každopádně jsem celkem pobavená, jak někteří před každým testem zvrací, brečí nebo se nějak hroutí. Absolutně nechápu, proč bych se měla hroutit. Zaprvé státní část je NEUVĚŘITELNĚ PRIMITIVNÍ. Zadruhé... září je taky měsíc :)))
Tak jako tak, ještě mě čeká didaktický test z angličtiny. Ten si představuji následovně:

Where is John?
A) Kitchen
B) Rain
C) Underwear
D) Noodles

.....

Slohovky posuzovat moc nebudu, protože sloh je velmi individuální. Buď psát umíte a napíšete téměř cokoliv, nebo v tom holt tápete a chytáte se stébla, což bývá nejčastěji vyprávění.
Já se taky chytla vyprávění. Po nepříliš dlouhém přemýšlení jsem si vybrala téma "Jak jsem se stal detektivem" a napsala zábavnou (doufám) a poutavou (doufám :D), byť trochu absurdní fanfikci na TaeNy ve stylu Veronica Mars. Prostě můj styl. Já píšu vždy stejně. Mělo to ovšem na můj vkus trochu smutný konec. Trochu. Na jiný konec jsem už měla málo času a málo papíru. Jinak se však jednalo o mou typickou nespoutanou komedii s rychlým spádem a četnými dialogy. Taky jsem psala v ich-formě. Přecejen, nadpis zněl "Jak JSEM se stal detektivem". V polovině jsem však po krátké popisné pasáži automaticky přešla na svou milovanou er-formu a došlo mi to až o půl stránky později, tak jsem musela přepisovat -_-" Nemám ich-formu ráda, příliš mě omezuje. Já raději extradiegetickým vypravěčem :)

Ha, a to jsem dneska ráno pletla češtinu jako nikdy a řekla třeba: "Ořechy nejsou ze zvířata." a "A až se to naučíš, tak to pak začneš umět." Spolužačka se mi smála: "A to teď chceš maturovat z češtiny, jo?" ... A jaké to pro mě bylo jednoduché. I s mým mizerným vyjadřováním.

Kažopádně.... *počítá* 3/8 maturity mám za sebou :) Držte mi palce u zbývajících 5/8 a omrkněte letošní didakťák z češtiny na webu statnimaturita-cestina.cz. Ocením každý názor na složitost či spíše jednoduchost tohoto testu, ať už maturitu máte za sebou nebo ne, nebo jste ji snad skládali dnes v osm ráno. :)

Os comería con pan y mantequilla de norte a sur y de este a oeste, mis amigos lindos :) .... this doesn't make the slightest sense.... whatevah, my Spanish sucks hard. Y yo subo escalón a escalón~


Kořist - Kapitola 20.

3. května 2014 v 17:41 | Escarlate
Gifík na utěšení mého nebohého TaeNy srdíčka :D