Kořist - Kapitola 19.

30. dubna 2014 v 23:11 | Escarlate
Pomalu se rýsuje YulSic 3:D
Áááá... už jsme za polovinou příběhu :-OOOO
Taeyeon se toho dne probudila na své poměry celkem pozdě. Koukla na hodiny, bylo sedm. Překvapilo ji, že Tiffany nikde kolem sebe nevidí. Slunce už muselo být dlouho na obloze. Pohlédla na dveře. Byly polootevřené. Promnula si oči a potlačila zívnutí. Byla unavená, spala hrozně. Měla příšerný sen. Zachraňovala Sunye a když se jí to konečně povedlo, tak se ta zpropadená holka začala chovat hrozně divně a chtěla zabít Tiffany. Dokonce ji unesla a mise na záchranu Sunye se změnila v misi na záchranu Tiffany. Když je Taeyeon konečně našla, Sunye se přímo vyžívala v mučení Tiffany. Taeyeon na ně něco křičelo, už nevěděla co, ale rozhodně si pamatovala, že řekla Tiffany, že ji miluje. Trochu se při té vzpomínce začervenala. Dokonce i ve snu si to už dokázala přiznat. Byl to ovšem hrozně debilní sen. Ale… kde je ta zatracená holka?

Taeyeon vyšla z pokoje a narazila na Jiyonga, který vášnivě pařil Need For Speed. Underground. Dvojku. Vypadal dost strašně, dost možná několik dní nespal.

"Nazdar, viděls Tiffany?"

"Uh, no, jo, viděl," řekl, zcela zaměřený na hru.

"A?"

"Odešla."

"COŽE?!" Taeyeon udělala krom zpět a narazila do zdi za sebou. "Cože?"

Jiyong konečně vzhlédl a pokrčil rameny, jako by se nic nedělo. "Požádala mě o otevření dveří a dodala, že má hlad. Nechtěl jsem skončit jako její půlnoční sváča. Tak jsem jí snad raději otevřel."

"Ty debile!" vyhrkla Taeyeon a zamotala se jí hlava. Proč by Tiffany odcházela? "Yuri… Kde je Yuri…" mumlala a rychle se vydala do Yuriina pokoje. Vtrhla dovnitř bez zakepání a objevila dvě dívky. Yuri a… tu druhou neznala.

"Co… se děje?" zeptala se Yuri.

"Tiffany je pryč!" vyjekla Taeyeon.

"Cože? Jak jako pryč? Jak by mohla být pryč?" ptala se Yuri zmateně.

"Tvůj debilní bratranec ji pustil," vysvětlila Taeyeon.

"Jsem zmatená," řekla ta druhá, co Taeyeon neznala. "Co se děje." Nezdála se zmatená, překvapená nebo jakkoliv zaujatá. Vypadala rezervovaně a zcela lhostejně.

"Jo, pardon, Sico, tohle je Taeyeon, poloviční upírka, o kterou se staráme. Taeyeon, tohle je Jessica. Jung."

"Proč jsi jako udělala tu pauzu mezi mým křestním jménem a příjmením?" nadzvedla Jessica obočí.

"Chtěla jsem dát najevo, že jsi lovec upírů, boha," protočila Yuri oči.

"Tohle není ta nejlepší chvíle na flirtovací pošťuchování," podotkla Taeyeon.

"Co- flirt- co? NE!" řekla rychle Yuri. "Ale máš pravdu, teď není vhodná doba. Co tím myslíš, můj debilní bratranec? Jiyong se vrátil?"

"Jo. Pojďte."

Yuri a Jessica následovaly Taeyeon do obýváku. BoA se rovněž objevila v místnosti, trochu zamračená.

"Co se děje?" zeptala se.

Jiyong dal pauzu a rozhlédl se. "Proč na mě všichni tak civíte? Nemám z toho dobrej pocit," řekl pomalu a polknul.

Yuri k němu rázně přešla a obdařila jej pohlavkem. "Debile! Tys pustil Tiffany ven?"

"Cože udělal?" zeptala se BoA.

"Uhh," Jiyong zaváhal. "Možná trošku," přiznal nakonec a vysloužil si další ránu.

"Debile!"

"Vyhrožovala! Chtěla mě sníst! Řekla, že mě pokouše, když ji nepustím!" bránil se Jiyong neboze.

"Uvědomuješ si, že jsi přemožitel upírů, že ano?" sjela ho BoA.

"No jo, a co?"

"Přemožitel přemáhá upíry. Nejsi žádný smradlavý obyčejný člověk, měl bys být schopen se vypořádat s jedním blbým upírem. Jinak řečeno, jsi fakt debil."

Jiyong nadzvedl obočí a štěněcíma očima pohlédl na nejstarší Kwonovou. "Ups?"

"Probohaaa!" zavrtěla BoA hlavou.

"Co budeme dělat?" ptala se Taeyeon.

"Musíme ji najít. Proč vůbec odešla?" divila se Yuri.

"Dobrá otázka. Nějaký nápad? Taeyeon?" pohlédla BoA na oslovenou.

Taeyeon zavrtěla hlavou. "Vůbec ne."

"Jsem pořád strašně zmatená," poznamenala Jessica suše a působila asi tak zmateně jako rovná čára. Udržovala si svou chladnou a zcela nezaujatou fasádu.

"Tady tenhle debil pustil Tiffany ven. Tu Tiffany, o které jsem ti říkala. Však víš… tvoje sestřenice," vysvětlila BoA.

"Ona je moje sestřenka?" zeptala se Jessica a poprvé za celou dobu se v jejím obličeji zračila emoce, a sice překvapení. "Jak to, že o tom nevím?"

"Nevím?" zaváhala BoA. "Myslela jsem, že jsem to zmínila… To je jedno, to není tak důležité. Spíš… co budeme dělat?"

.
.

Tiffany se flákala na podzemním parkovišti. Když jí minulou noc došlo, že se přes den musí někam schovat, zapadla do obchoďáku, nebo spíš pod něj. Žádné světlo se tady nedostalo, a i když tudy proudily davy lidi, nebo snad právě proto, se tady dalo dobře schovat.

Brzy se ale začala nudit. Byla tu jen ona a její myšlenky. A ona začala myšlenky nesnášet, fakt ji z nich bolela hlava. A to nebyla jediná věc, co její hlavu trápila.

"Kdyby tak na mě Taeyeon přestala myslet, idiotské spojení myslí," zamumlala, promnula si čelo a nakopla prázdnou plechovku od Coca Coly. Procházela kolem aut a prohlížela si je v naději, že se nějak rozptýlí. Doufala, že spojení s Taeyeon neprozradí její lokaci. To by byl fakt podlý, podlý trik. Ale přece to zkoušely a spojení fungovalo jednostranně. Netřeba si dělat starosti.

Tiffany netušila, co bude dělat. Nemůže tu zůstat navždy. Ale kam jít? Za hranice? Ale nemůže letadlem, nemůže lodí… A pěšky? Hmm… Severní Korea náhodou nezní tak špatně. Pro upíra. Nenene. Musí zůstat tady.

Půlka z ní chtěla utéct a nikdy se nevrátit, ale půlka chtěla zůstat a hlídat Taeyeon, jen pro jistotu. Nespokojeně zabručela, ta nerozhodnost ji dováděla k šílenství. Tiffany, holka, mysli!

.
.

"Přicházím v míru," řekla černovlasá dívenka, když vešla do hlavního sídla Vlčího klanu. Byla krásná, vysoká, pleť měla bezchybnou, porcelánovou, oči jako kočka. Vypadala dost jako Jessica.

Dlouhovlasý chlapec na ni podezřívavě pohlédl. "Ale… jsi… Jungová. A Jungovi nepřichází v míru. Nikdy."

"Já ano. Jsem z naší rodiny nejmladší, Krystal," řekla a sklonila hlavu. "Ty?" zeptala se s úsměvem.

"To nepotřebuješ vědět. Stejně tě nepustím dovnitř."

"Ale prosímtě," řekla Krystal a vyventilovala trochu ze své iritace. "Taky z téhle situace zrovna neskáču nadšením. Prosím, uhni zadkem a pusť mě k Siwonovi."

Zasmál se. Líbila se mu její drzost. "Zůstaň tu, zajdu za ním," řekl konečně.

Jakmile Krystal nechal samotnou, dívka vydechla a začala se ovívat rukou. Rozhodně byla nervózní. Tohle byl její první velký úkol jakožto lovkyně upírů a nesměla to zvorat. Ale byla odhodlaná. Musí dokázat rodině, že už není děcko. Teď má skvělou příležitost…

.
.

Sunny usrkávala kafe, aby skryla svou nervozitu. Měla rande. No… ne tak úplně. Možná schůzka by byla lepší slovo? Schůzka. Měla se sejít se Sooyoung a její kamarádkou Hyoyeon. Nadskočila na židli, když jí zazvonil mobil. Vytáhla ho z tašky a krátkým pohledem zjistila, že jí volá Taeyeon.

"Jo, Taeyeon?"

"Sunkyu, máme průser. Tiffany utekla, nevidělas ji, že?" vychrlila Taeyeon tak rychle, že Sunny pochytila jen každé druhé slovo. Ale dala si to dohromady.

"Ne, měla bych?" řekla zmateně.

"Já nevím!" vyhrkla Taeyeon.

"Myslím, že ztrácíš kontrolu Taeng," poznamenala Sunny a držela mobil pár centimetrů od ucha.

"Myslíš? Já bych řekla, že jsem ji ztratila před půlhodinou. Ta holka… na co sakra myslí? Nejenže mám problémy s bývalou, ale teď i s možná-budoucí!"

"Počkat, co?" nechápala Sunny. "Jaká možná-budoucí? Taengoo! Musíš mě více informovat!"

"Já vím, já vím, promiň, ale… gah!!"

"No, já teď čekám na holku, co prý je upír."

"Teď? Přes den?"

"Jo, prý je stejná jako ty," řekla Sunny stručně.

"Opravdu? To je zajímavé," reagovala Taeyeon a skoro v ten moment zapomněla na Tiffany a Sunye. Skoro.

"Jo, jmenuje se Hyoyeon a je to kamarádka od mojí možná-budoucí. Víš, nejsi jediná, kdo má našlápnuto ke vztahu," vysvětlila Sunny. NA druhé straně linky bylo podezřele ticho. "Taeyeon? Jsi tam? Země volá Taeyeon!"

"Říkalas… H-Hyoyeon?"

.
.

Yoona znuděně ležela v posteli. Už ani přemýšlet ji nebavilo. Neměla o čem. Všechno už promyslela. Bylo jí celkem dobře, jenom nemohla ještě jíst. Vzala mobil a začala hrát Angry Birds. Neměla co dělat, tak třeba aspoň nahraje nové high score. Po chvilce jí mobil začal vibrovat.

"Kdo mi píše? Sakra, teď jsem to zkazila…" zamumlala pro sebe. "Yuri?" pokračovala v mluvení nahlas. "Jestli se mě ptáš, jak se mám, tak tě zabiju, zkurvilas mi high score."

Yoona otevřela textovku.

"Napadlo mě, že by bylo hezké tě informovat o dění. Takže jsem doma s rozrušenou Taeyeon, BoAh, idiotským Jiyongem a otravnou Jungovou. Jessikou Jungovou, lovkyní, jop. Tiffany utekla, protože nevíme proč. Jungovi poslali jejich maknae, aby zachránila Sunye. Jo, Jessičina mladší ségra jde do vlčího doupěte. Fakt chytré. Všichni jí přejeme štěstí, a aby jí zůstaly všechny končetiny. Jessica nevypadá, že by ji to trápilo, ale ona vypadá podobně strašlivě moc zaujatě pořád, takže nevím, jestli se o ni bojí nebo ne. To je jedno, my teď musíme vyřešit Tiffany. Brzo se uzdrav a moc s doktorkou Seo neblbni. S láskou, Yuri."

Yoona zírala na zprávu s otevřenou pusou několik vteřin. Přečetla si to ještě dvakrát, aby to všechno pochopila. "Jsem mimo dva dny nebo dva roky?"

Najednou se otevřely dveře. "Yoono unni, ty si povídáš sama se sebou?" zeptala se Seohyun se smíchem.

Yoona se pousmála, ale pak zase zvážněla. "Stalo se hrozně moc věcí."

Seohyun okamžitě taky zvážněla. "Co se stalo?"

"Tiffany… Yuri mi napsala, že prý Tiffany utekla."

"Tiffany unni? Cože?"

Yoona pokrčila rameny a přečetla Seohyun esemesku.

Seohyun se celou dobu mračila. "Něco ji muselo vážně rozrušit. Pamatuju si dobu, kdy jednou utekla i od nás. Bylo jí nějak patnáct a viděla Siwona oppu, jak někomu trhá hlavu. Rozrušilo ji to a utekla."

"Nějaký nápad, kde by mohla být?"

Seohyun zavrtěla hlavou. "Tehdy ji našli na parkovišti pod obchoďákem. Byla tam, celá vystrašená a v ruce pevně svírala růžový šátek, který vzala bůhvíkde. Tiffany unni o té události nikdy nemluví, možná si to nepamatuje, byla tak mimo, že by mě neudivilo, kdyby to celé potlačila. Každopádně vím, že ostatní měli problém ji uklidnit."

"Myslíš, že by mohla utéct na stejné místo?" zeptala se Yoona a okamžitě začala psát Yuri odpověď.

"Netuším," zavrtěla Seohyun hlavou.

"V kterém obchoďáku se schovávala posledně?"

"Vážně nevím, unni, omlouvám se, ale byla jsem moc malá," řekla Seohyun a vypadala, že jí to je opravd lítou, až Yoonu pomalu mrzelo, že se vůbec ptá.

"Ne, v pořádku, nemusíš se omlouvat! Už tak jsi nám hodně pomohla! Doufám," řekla Yoona s úsměvem a poslala Yuri SMS s tím, co se právě dozvěděla. "Ale… nemohla bych už jít domů? Možná mě budou potřebovat."

"Omlouvám se, unnie, ale nejdřív za dva dny a ani to bych ti nedoporučovala," řekla Seohyun a pořád vypadala stejně lítostivě. Viděla, že Yoona byla celá žhavá do toho se vrátit k rodině a zapojit se do akce, ale jakožto doktorka věděla, že by to bylo extrémně nezodpovědné, nechat ji jít na reverz.

Yoona si povzdechla. "Co zmůžu… Blbej slepák."

.
.

"Hmm…" utrousila Yuri a vzhlédla od svého mobilu.

"Co hmm?" zeptala se hned Jessica.

"Yoona mi napsala. Že prý by mohla být Tiffany v obchoďáku nebo tak něco," osvětlila Yuri a zmateně se podívala na BoAh a Jessiku.

V té chvíli se Taeyeon vrátila do pokoje. Měla prázdný výraz a vypadala jako v mlze.

"Co se děje?" zeptala se Yuri hned.

"Zrovna jsem… mluvila se Sunny… myslím… že má schůzku s mou sestrou," vysvětlila Taeyeon, stáel v šoku.

"Cože?" zeptala se BoA, trochu mimo.

"Nestihla jsem jí to říct, než jsem mohla, tak řekla, že musí jít a zavěsila…" pokračovala Taeyeon pomalu. "Musím… musím jí poslat zprávu." Taeyeon vytáhla z kapsy mobil a chvíli jen zírala na displej a srovnávala si to v hlavě, než začala psát SMS a přestala vnímat okolí.

"Zajímavý zvrat. Mysleli jsme, že je mrtvá," řekla BoA a promnula si bradu, zatímco Yuri kývala.

"Ale nejprve musíme vyřešit jiný problém, ne snad?" protnula Jessica ticho, které následně zaplnilo místnost. "Tiffany? Obchoďák?"

Taeyeon vzhlédla od mobilu, jen co dopsala zprávu a zvědavě hleděla na Jessiku.

"Dostala jsem zprávu od Yoony. Seohyun tvrdí, že Tiffany by mohla být v nějakém obchoďáku," informovala Yuri a dala Taeyeon přečíst onu SMS.

Taeyeon ji jen projela očima a kývla. "Tak na co čekáme?"

Yuri se kousla do rtu a podívala se skrze prosklený strop na nebe. "Musíme si pospíšit. Jakmile zapadne slunce, bude to těžší." Pak se podívala na BoAh. "Jdeš taky?"

"Jistě, samozřejmě."

"Já taky," ozvala se Jessica. "No co, je to moje sestřenka, ne snad?" řekla, když se na ni všichni podívali.

"A co já?" zeptala se Taeyeon.

Všichni hleděli na BoAh a čekali a ž ona rozhodne. BoA přemýšlela. Yuri nejspíš taky. Jessica ne, tak ta možná přemítala, jaké je to ale hezké počasí.

"Myslím, že by mohla jít," řekla Yuri pak. "Pokud najdeme Tiffany, má největší šanci ji překecat, aby se vrátila."

Taeyeon se usmála a v očekávání se podívala na BoAh, která očividně váhala, ale pak kývla. "Dobrá, ale rozhodně nepůjdeš sama."

"To přežiju," zazubila se Taeyeon.

"Chceš jít s Yuri?"

"Uh, pardon za vyrušení, ale nejsi ty ta nejsilnější z nás všech? Měla by jít s tebou. A já půjdu s Yuri," řekla Jessica náhle.

Yuri na ni pohlédla, celá překvapená a ani se nesnažila to skrýt. "Ty chceš jít se mnou?"

"Jo, proč ne?"

BoA souhlasila téměř okamžitě. "Dobře, tak jo. Jdeme?"

"Oh," zamumlala Yuri, když si na něco vzpomněla.

"Na co myslíš? Měníš názor?" zeptala se BoA.

"Ne, vůbec ne, ale… běžte napřed, já musím něco vyřídit s Jessikou."

"Dobře," souhlasila BoA a spolu s Taeyeon odešla.

"Můžeš se mnou ke mně do pokoje?" zeptala se Yuri Jessiky.

Jessica pokrčila rameny. "Jo."

Obě dívky vešly do pokoje a Yuri za nimi zavřela.

"Takže?" zeptala se Jessica.

"No, tohle by mohla být nebezpečná cesta, takže mi došlo, že by se ti mohl hodit tvůj meč," řekla Yuri, vzala Jessičin meč a podala jí ho.

Jessica vypadala dost překvapeně. "No páni, tohle bych od tebe nečekala," řekla a meč přijala. "Takže už se nebudeme prát?"

"No, teď musíme trošku spolupracovat a nechat tohohle malicherného soupeření, ale kdykoliv se k tomu můžeme vrátit," řekla Yuri s úšklebkem.

"No jasně," souhlasila Jessica se stejným výrazem.

"Ale zatím… spojenci?" navrhla Yuri a natáhla ruku.

Jessica ji přijala a pevně ji stiskla, než kývla. "Spojenci."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama