Kořist - Kapitola 11.

3. listopadu 2013 v 12:16 | Escarlate

Miluju to macro. Sue me. xDDD
Jessica si opláchla obličej a zůstala sehnutá nad umyvadlem. Měla trochu zamlženou mysl, ale do opilé měla ještě daleko. A hodně. Na druhou stranu, Yuri se už zhroutila na stůl.

Jessica se zadívala na svůj odraz v zrcadle. Povzdechla. Proč právě předstírala zvracení? Proč nechala Yuri vyhrát? Byla tak odhodlaná Yuri rozdrtit, ale když ji viděla, jak se tak moc trápí, rozmyslela si to. Proč?

"Nechci ji přestat vídat," řekla Jessica svému odrazu v zrcadle. Nebyla ten typ, co by si něco nalhával. Naposledy se na sebe podívala, než se vrátila ke spící Yuri. Pohladila ji po vlasech a chvíli jí jen tak bezmyšlenkovitě projížděla prsty vlasy. "Jsi hodná holka, Yuri…" šeptla. "Příště se tak nezřiď, jo?"

.

.

Tiffany byla celou noc neuvěřitelně nervózní. A stejně tak Taeyeon. Nemluvily. Taeyeon ležela na posteli a jen tak si čmárala na papír nejrůznější symboly. Nijak nad tím nepřemýšlela, v hlavě přemítala různé katastrofické scénáře toho, co se mohlo potenciálně stát Yuri. Pak se podívala na hodiny. Bylo šest ráno. Za hodinu jde k doktorovi. Její ruka se hojila víc než dobře, ale věděla, že za doktorem by měla. Co kdyby to začalo hnisat? Taeyeon se zadívala na Tiffany. Ta seděla na podlaze, záda opřená o zeď, oči zavřené. Taeyeon se v duchu zamyslela nad tím, jak se Tiffany asi cítí.

"Jsem v pohodě," řekla Tiffany náhle. Taeyeon se rozšířily oči a okamžitě odložila papír a tužku stranou.

"Jak… víš, co jsem si myslela?" šeptla.

Tiffany otevřela oči, neméně překvapená. "Já… tys to neřekla nahlas?"

"Neřekla. Nebo že by jo?" Taeyeon si byla jistá, že ne, ale začala váhat.

"Slyšela jsem tě."

"Ale já se na tebe jenom podívala a pomyslela si, jestli jsi v pořádku."

"A to jsem taky slyšela, a tak jsem odpověděla. Bože, tohle je divné, neumím přece číst myšlenky!"

"Jsi si jistá, Edwarde?" zavtipkovala Taeyeon s úsměvem.

"Jaký Edward?" zeptala se Tiffany zmateně.

"Ah, zapomeň na to… je to divné…"

.

.
Proč jsem mokrá?

To byla první myšlenka, která projela myslí Kwon Yuri poté, co se probrala ze svého růženkovského spánku.
A co to tu smrdí?

Přinutila se otevřít oči a zvednout hlavu. Nebylo to vůbec lehké. Obličej a vlasy měla zmáčené nějakou bezbarvou kapalinou štiplavého zápachu. Soju. Zamrkala a zahleděla se na louži rozlitého alkoholu na stole, ze kterého si udělala postel.

"Bože, kolik je hodin?" zeptala se sama sebe nahlas. V krku měla jak na Sahaře. Hlava ji bolela jako nikdy. V břiše jakoby měla pět kilo kamení. Ale zatím jí nebylo na blití. A to považovala za dobré znamení a osobní úspěch. Pomalu se postavila a trochu nestabilním krokem si došla pro sklenici vody. Trochu potřásla hlavou a snažila si vybavit minulou noc. Chtěla se pomalu napít, ale ten alkohol z předchozího dne ji tak dehydroval, že nemohla přestat a vypila skoro půllitr. Pak se jí konečně zvedl žaludek. Tolik k osobnímu úspěchu. Párkrát se zhluboka nadechla, aby pocit nevolnosti trochu utlumila. Pokusila si rozpomenout, ale hlava odmítala spolupracovat. Frustrovaně zabručela a vzala do ruky hadru. Za hodinu kavárna otvírá, musí ten stůl utřít. Pak si všimla zmáčeného papírku na zemi. Sehnula se, což jí působilo celkem problémy, a zvedla jej. Písmena byla rozpitá, ale zpráva byla jasná.
"Vrátím se."

"A jo, vlastně," usmála se Yuri. "Já vyhrála."

.

.

"Jistěže s tebou půjdu," kývla Yoona, když ji Taeyeon požádala o doprovod do nemocnice. "Yuri unnie má sice auto s sebou, ale můžeme to vzít městskou."

Taeyeon kývla. "Dobře, díky."

"Jdu se oblíknout," usmála se Yoona a zmizela v pokoji. Taeyeon se taky šla převléknout. Vůbec ji nezajímalo, jestli tam Tiffany je nebo ne. Ale Tiffany byla jiného názoru.

"Nemůžeš to dělat v koupelně?" zeptala se, zatímco tupě zírala někam do zdi.

"Proč? Vadí ti to? Tak to se omlouvám," zazubila se Taeyeon a rychle se dopřevlíkla.

"Ano, trochu mi to vadí, děkuji," vydechla Tiffany úlevou, když se ujistila, že Taeyeon je zase oblečená. Nebyla si jistá, proč jí vadí koukat na Taeyeon při převlíkání. Jako tehdy, když se schovávala ve skříni. Tiffany si pomyslela, že je to proto, že si nikdy nebyla s nikým tak blízká. Dokonce ani s lidmi s klanu. To byli její bratři a sestry, ale neměla s nimi moc dobré vztahy. Nejblíž jí byla… no, Seohyun. Jo. Tiffany došla k závěru, že tohle jí přijde nepříjemné, protože to zažívá poprvé. To musí být ono. Rozhodla se nevěřit veškerým svým skrytým podezřením, že jí je to nepříjemné proto, že je to Taeyeon. Holka, kterou má rád-… Ne. Nemá ji ráda. Ale… ne. Tiffany si olízla rty, když si připomněla jejich polibek. Přesvědčovala sama sebe, že o nic nešlo. Ale nebyla si tím tak úplně jistá. Trochu se zamračila. Ne… to ne… nemůžu mít ráda Taey-

"Tak já jdu," usmála se Taeyeon a přerušila tak Tiffanin tok myšlenek, než zamířila ke dveřím. Už už se chystala chytnout za kliku, když ji zarazila ruka na jejím rameni. To ji trochu vylekalo, vzhledem k tomu, že Tiffany byla ještě před vteřinou na opačné straně místnosti, ale pak si uvědomila, jak rychlá ta upírka ve skutečnosti je. Tiffanin teplý dech pošimral její ucho a tvář.

"Prosím, dej na sebe pozor, vážně," zašeptala. Taeyeon se zachvěla. Tiffany byla tak blízko. Nejraději by otočila hlavu a… olízla ji. Ah, sakra, fakt už, Kim Taeyeon, proč ji chceš furt olizovat, ty úchyle? Jsi snad pes? Taeyeon chvilku počkala, až se hormony zklidní, a pak jen kývla, než dveře otevřela a odešla…

.

.

Taeyeon byla zamyšlená. A Yoona taky. Celou cestu do nemocnice mlčely. Věděly, že je to nesmysl, ale vzaly si mikiny s kapucemi, kšiltovky a sluneční brýle ve snaze být nenápadné. Čistě jenom pro ten pocit á la film.

Taeyeon myslela na Tiffany. Od té doby, co se napila lidské krve, se cítila nějak nesvá. Cítila takovou divnou… touhu. Nechtěla tomu říkat chtíč, ale jo, byl to chtíč. Ale nechtěla krev. Chtěla Tiffany. Což bylo… zvláštní. Musela si přiznat, že jí na Tiffany záleží. Ale víc než na kamarádce? Taeyeon byla zmatená. Vzpomněla si na Sunye a zkusila ty dvě situace porovnat. Tehdy byla zamilovaná až po uši. Totálně. Ale byla to… dětská láska. Teď to byl mnohem vyspělejší pocit. Taeyeon automaticky předpokládala, že její schopnost milovat vyspěla stejně, jako vyspěla ona sama. Ale… jednou věcí si byla jistá. Nebyla do Tiffany zamilovaná. To věděla. Možná ji přitahovala, ale láska? Nah.

Yoona měla plnou hlavu myšlenek na tu upírku, Tiffaninu kamarádku. Zajímalo ji, jestli ji ještě někdy uvidí. A kdy? Byla to ta nejkrásnější dívka, jakou kdy v životě viděla. Kdo byla? Přinutila se myslet na něco jiného. Vzpomněla si na to, co jí včera řekla BoA. Proč je Vlčí klan ještě nenapadl? BoA unnie si myslí, že je něco drží zpátky. Ale co?

.

.

Do nemocnice dorazily o pár minut později.

Taeyeon, jelikož byla díky Seohyun objednaná, si to rovnou namířila do ordinace. "Jdeš se mnou?" zeptala se Yoony.

"Jo, jasně, proč ne," řekla Yoona prostě a následovala ji do ordinace.

"Dobré ráno," pozdravila Taeyeon nejprve sestru a pak i doktorku. "Dobré ráno."

"Dobré r-" Yoona nedokončila. Zasekla se. Byla to ona. Ta perfektní holka z minula. Počkat, nemá být upír? BoA sice říkala, že je jiná, ale… takhle jiná?

"Jste v pořádku, slečno?" zeptala se Seohyun Yoony. Yoona se nervózně zasmála a jakmile se Seohyun podařilo navázat s ní oční kontakt, okamžitě jej přerušila.

"Jsem, jenom… nemám ráda nemocnice," zalhala. "Jsem z nich…" polkla, než sebrala odvahu podívat se na Seohyun, "nervózní. Bojím se doktorů," zasmála se nepřirozeně.

Yoona tak litovala svého oděvu. Vypadala ošuntěle. A zase musela narazit na tuhle holku. A zase vypadá jak největší retarda. Chjóó….

.

.

Seohyun pomalu odvázala obvaz kolem Taeyeonina prstu.

"Tak co, doktorko Seo?" zeptala se Taeyeon. Prst už jí nekrvácel, ale pohled na obvaz byl fakt nechutný. Všude samá stará krev smíchaná s hnědou desinfekcí.

"Podíváme se na to," zamumlala Seohyun a nějakýma štiplavýma srandama začala Taeyeon čistit ránu. "A prosím, neříkejte mi doktorko Seo, je to divné, když mi tak říkají kamarádi Tiffany unnie. Seohyun prosím."

"Dobře, Seohyun-sshi…" kývla Taeyeon a zamyslela se. "V tom případě mi říkej unnie," dodala s úsměvem.

Yoona přešlápla na místě. Žárlila. A ne málo. "Já… já jsem Yoona mimochodem. Yuriina sestra lomeno vzdálená příbuzná. Myslím, že jsem se ještě nepředstavila," řekla a snažila se vypadat u toho strašlivě moc cool.

"Seohyun," řekla mladá doktorka a trochu sklonila hlavu. Nemohla udělat nic moc víc, protože měla plné ruce práce s Taeyeon. "Ráda vás poznávám."

"Co moje ruka, dok- teda, Seohyun-sshi.... Seohyun-ah?" zakoktala Taeyeon a atmosféra byla zase o něco trapnější.
Seohyun se jen zasmála a Yoona se zamračila.

"Hojí se to dobře, ale dávej si prosím pozor, ať se do toho prstu nepraštíš, mohl by zase začít krvácet. Vytáhla jsem stehy, ale ještě ti to zavážu, obvaz si nechej ještě tak tři, čtyři dny, aby se tam nedostala špína."

"Vám… nevadí krev?" zeptala se Yoona.

Seohyun se usmála a zavrtěla hlavou. "Ne, vůbec ne."

Yoona byla ohromena. Seohyun byla upír, o tom nebylo pochyb, ale byla tak… jiná, tak zvláštní. Fascinující.

"Tak to je vše, unnie," řekla Seohyun s nesmělým úsměvem. "Dávejte na sebe pozor. Yoona-sshi," uklonila se.

Yoona se trochu zarděla a taky trochu sklonila hlavu. "Vy taky."

Taeyeon otevřela dveře a stále otočená směrem do ordinace vyšla na chodbu. Omylem do někoho vrazila, ztratila rovnováhu a skončila na zemi.

"Omlouvám se!" vyhrkla okamžitě, zatímco zírala tomu člověku na boty. Byla to nějaká holka a rozhodně ne žádná socka. Nejprve nic neříkala, až pak Taeyeon nabídla pomocnou ruku.

"Pořád nešika?" zeptala se.

Taeyeon okamžitě vystřelil pohled nahoru. Nemohla tomu uvěřit, ten hlas neslyšela už věčnost. Jejich pohledy se setkaly. Byla to ona. "Min Sunye…"

.

.

Tiffany koukala na telku. To bylo něco, co nedělala už dlouho a byl to trochu divný pocit. Po jednom dílu… co že to bylo? Gee? Glee? To je jedno. Po jednom dílu té ptákoviny přepnula na zprávy. A ty byly tedy mnohem zajímavější.

"Další mrtvé tělo bylo nalezeno v horách nedaleko Soulu. Policie zatím oběť neidentifikovala, ale jedná se o jasnou vraždu. Asi třicetiletý muž byl nalezen s pečlivě prořízlým hrdlem. Příčinou smrti bylo vykrvácení. Jedná se již o šestou oběť neznámého sériového vraha za posledních několik týdnů a policie se stále zdá být ztracena. Mezi obětmi není žádné zřejmé spojení, zdá se, že si je vrah vybírá náhodně. V lese také došlo k dalšímu útoku zvířete…"

Tiffany přestala zprávám věnovat pozornost. Měla plnou hlavu myšlenek o tom sériovém vrahovi. Obočí se jí spojilo v jednu linku, jak se zamračila. Pečlivě prořízlá hrdla? Pokud to není nějaká zvrácená náhoda, musel to být upír. Ale kdo? Tiffany znala svůj klan, nikdo z nich nebyl tak nezodpovědný, navíc by byl už dávno potrestán. Neměli důvod zabíjet náhodné lidi, krve měli dost z nemocnice. Zabíjeli jenom ty nepohodlné a ty určitě nenechávali povalovat jen tak v lese. Takže… kdo?

.

.

"Haro, Minho, Jaejoongu," Siwon se otočil čelem ke svým třem nejvěrnějším a nejschopnějším lidem. "Jste ti nejlepší z nejlepších. Věřím, že přijdete na to, kdo za těmi útoky stojí. Haro, říkalas, že ta liščí holka to být nemohla, jsi si jistá?"

Hara kývla. "Jsem, hlídám ji."

"Pokračuj v tom, i když s tímto neznámým upírem na našem území už není naši prioritou."

"Ale mohli bychom jí dát vědět, že ji pořád sledujeme, ne?" ušklíbl se Minho zlomyslně.

Siwon nad tím jen mávl rukou. "Dělej si, co chceš, jenom se nenech zabít. Radím ti dobře, nepřibližuj se k tomu jejich muzeu. Klidně si ale hraj s tou její malou nejlepší kamarádkou nebo s kýmkoliv chceš. A taky pokud někdo z vás uvidí… Tiffany," Siwon zaskřípal zuby, "zabijte ji. Podřízněte ji jak psa. A ty Jaejoongu…" Siwon obrátil svou pozornost na posledního v místnosti. "Začni zjišťovat, kdo za těmi útoky stojí. Chci jejich hlavy na talíři."

.

.

"Ahhh…. Sakra s tebou, Sunye," zakňourala Sunny, zatímco tajně očumovala Sooyoung. Byla nazlobená, protože jí minule nestihla odpovědět na pozvání a Sooyoung si od té doby očividně našla jinou společnost. Ta vysoká dívka seděla jako vždy úplně vzadu a další velmi hezkou dívkou. "Proč ses musela objevit v kavárně v tak blbou dobu?" pokračovala v breptání na Sunyin účet.

Povzdechla si a šla je obsloužit.

"Ah, Sunny, ráda tě zase vidím," usmála se Sooyoung. "Sedm donutů a dvě horké čokolády prosím."

Sunny jen kývla a s nuceným úsměvem odešla. Byla rozmrzelá, ale tohle byla její práce.

Když se ke stolu vrátila, Sooyoung ji překvapila. "Nechceš si s náma na chvilku sednout? Je tu prázdno," pozvala ji.

Sunny se rozhlédla. Sooyoung měla pravdu. Ale stejně váhala. Krátce pohlédla na tu druhou dívku u stolu.

Sooyoung si toho všimla. "Oh, promiňte, tohle je Nicole, moje sestřenice. Nicole, Sunny."

Nicole se na Sunny zářivě usmála. "Ahoj, ráda tě poznávám."

Sunny se taky usmála a tentokrát se do toho ani nemusela nutit. "Já tebe taky." Bez dalšího zbytečného přemýšlení se usadila na volné židli.

"Tak jak ses měla? Přemýšlelas o mé nabídce? Pořád platí," řekla Sooyoung.

"Opravdu? V tom případě má odpověď je ano, večer mám volno," začervenala se Sunny trochu. "A měla jsem se… dobře."

"To ráda slyším."

"Oh, Sooyoung!" Nicole zatahala Sooyoung za rukáv a ukázala na televizi. Běžely zprávy.

"V lese také došlo k dalšímu útoku zvířete. Vyšetřovatelé zatím veřejnost neinformovali, o jaký druh šelmy se jedná. Oběť přežila, ale tvrdí, že si na útok nepamatuje. Jedná se již o třetí záhadný útok zvířete v oblasti. Předchozí dvě oběti jej nepřežily. Všechny tři byly pokousány do krku, ale rány nebyly hluboké, což podle znalců znamená, že se nemohlo jednat o žádnou z typických šelem pro tuto oblast…"

Nicole se podívala na Sooyoung a v očích se jí zračila silná nervozita. "Hyoyeon," řekla tiše. Sunny se zamračila. Nerozuměla. Proč je zajímaly útoky zvířat?

Sooyoung si povzdechla. "No… ten poslední to alespoň přežil."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JDC JDC | Web | 3. listopadu 2013 v 22:34 | Reagovat

Taeyeon, víš jak ti fandim, jen do Tiffany, jen do ní. A YulSic... Omoo, ta scéna s tím pohlazením vlasů byla unfff *------*
Dost by mě zajímalo, kdo tam vraždí, ale nikdo ze Siwoňáků (bitch please, tak tomu klanu nadávám xD) to není. Že by tam byl další klan nebo nějaký jiný zlo? Davaj další díl :P :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama