Kořist - Kapitola 6.

23. října 2013 v 19:44 | Escarlate


Update. No comment. Just... update.
Enjoy~
Taeyeon překvapilo, jak velké muzeum ve skutečnosti bylo. Mělo čtyři podlaží a spoustu místností plných přerůzných věcí. V jedné byly obrazy, v druhé šperky, v jiné zase starodávné předměty a v další dokonce vycpaná zvířata.


"Waaah," vydechla Taeyeon úžasem, když sahala na pravého mrtvého slona. Jelikož to tady Yoonina rodina vlastnila, měla Taeyeon jistá privilegia a Yoona jí dovolila dotýkat se vystavených předmětů, které nebyly za sklem. Ale stejně by prý bylo lepší, kdyby o tom BoA nevěděla. "Máte tady fakt všechno."


Yoona se uchechtla. "Je to druhé největší muzeum v Koreji, cos čekala?"


"Je to tu krásné."


"Oh, tady jste," řekl třetí hlas.


Obě dívky se otočily. "Yuri, čau," pozdravila Taeyeon.


"BoA unnie má nějaké vyřizování, takže dneska nedorazí," řekla Yuri Yooně.


"Oh, dobře, a?"


"A my musíme zavřít muzeum. Asi tak…" Yuri se podívala na své hodinky. "…teď."


"Kolik je hodin?" zeptala se s podivem Taeyeon. Pohlédla z okna a došlo jí, že slunce již dávno zašlo za obzor.


"Osm. Skoro."


"Wow, Yoono, koukaly jsme na výstav čtyři hodiny!" vydechla Taeyeon nevěřícně. "Věříš tomu? Najednou mi došlo, že mám hlad a potřebuju čůrat."


"Tak se běž najíst, já pomůžu Yuri unnie zavřít," řekla Yoona. "Nechala jsem dole otevřeno."


Yoona nebyla zdaleka tak nadšená jako Taeyeon. Čtyři hodiny jí připadaly jako věčnost. Koneckonců, muzeum znala jako svoje boty a nepřipadalo jí už zajímavé. Alespoň Taeyeonina očka, která zazářila nadšením pokaždé, když spatřila něco zajímavého, její nudu dělala snesitelnější.


"Oh, dobře," řekla Taeyeon a vydala se dolů.


Yuri a Yoona vyprovodily zbytek návštěvníků ven, zkontrolovaly stav muzea a pozhasínaly světla v místnostech.


"Unnie, kde je Jiyong oppa?" zeptala se náhle Yoona, když už byly skoro hotovy.


"Nemám tucha, ale už by měl být touhle dobou zpátky," řekla Yuri. "Divné."


"Nemám se po něm jít podívat? Možná je zase v průšvihu."


"Dobře… běž… vezmi si meč," řekla Yuri. Yoona kývla a odkráčela.


Yuri se vydala do hlavní haly, aby mohla zamknout. Chytla za kliku otevřené dveře a chystala se je zavřít, když se najednou odnikud vynořila bledá ruka a zarazila ji. Yuri to překvapilo, ale zůstala klidná. "Omlouvám se, ale máme zavřeno."


"Pro mě zavřeno není…"
---


Taeyeon seděla na gauči a koukala na televizi. Dlouho bezmyšlenkovitě přepínala programy, až narazila na reality show s jednou šílenou skupinou, Girls' Generation. Taeyeon se moc líbila jejich leaderka. Byla tak ponořená do sledování, že ani nepostřehla tiché kroky. Když je konečně vzala na vědomí, ani se neodtrhla od obrazovky, prostě předpokládala, že to je Yoona nebo Yuri.


"Už jste hotovy?" zeptala se nepřítomně.


"O čem to mluvíš?" zeptal se tichý hebký hlas. Rozhodně nepatřil Yooně ani Yuri. Taeyeon se rozšířily zornice a okamžitě se otočila.


"Tiffany! Jak ses sem dostala?" zeptala se, celá v šoku, ale zároveň i šťastná, že ji zase vidí.


"No jo. Tahle místnost není zase až taková nedobytná pevnost, čekala jsem větší problémy. Ale asi jsem měla štěstí. Yuri, pokud to teda byla ona, byla zaneprázdněná nějakou holkou a nedávala pozor, tak jsem proklouzla odemčenými dveřmi dovnitř, prošla tou divnou zadní chodbou a došla sem. Všude bylo odemčeno, byla to hračka," vysvětlila Tiffany poté, co si sundala z tváře šátek a sedla si vedle Taeyeon.


"Proč to pořád nosíš?" zeptala se Taeyeon.


"Mám moc světlou pleť. Ve tmě je příliš vidět. S tímhle víc splynu s okolím. Nic víc v tom nehledej," řekla Tiffany. "Jak se daří?" zeptala se pak a dotkala se Taeyeonina nadloktí. Tiffanina ruka byla chladná, téměř ledová, ale v Taeyeon rozlévala pocit tepla. Jak zvláštní…


"Fajn. Yuri se o mě dobře stará," usmála se Taeyeon. "Co ty? Stalo se něco? Co tady děláš? Je to nebezpečné."


"Nevím proč, ale musela jsem tě vidět," šeptla Tiffany tiše. "Mám pocit, jako bychom byly nějak propojené. Nedokážu to vysvětlit, ale je to jako bychom se znaly věčnost," přiznala.


Taeyeon se odvrátila. Ne, že by jí byla Tiffanina přítomnost nepříjemná, to vůbec, ale došlo jí, že se vlastně věčnost znají, ale Tiffany o tom neví. Taeyeon samotná si na to příliš nevzpomínala. Tak jen kývla.


"Chápu," řekla prostě. Žádné spojení sice necítila, ale záleželo jí na ní. Možná, že to měla Tiffany na mysli. Nevěděla, bylo to divné. Jestlipak je to následek jejich minulosti? Vzpomínky můžou vymizet, ale možná v podvědomí zůstaly staré city. Nevěděla, mohla jen hádat.


"Tak jako tak, mám ohledně toho všeho nepříjemný pocit."


"Ohledně čeho?"


"Siwon, můj šéf, mi řekl, abych nepila tvou krev. Řekl mi, že ji nesmím ani ochutnat. Zajímalo by mě, jak moc ten upír v tobě dělá tvou krev jinačí. Řekla jsem mu, že jsem tě zabila a spálila."


"Ugh, to bys udělala?" zeptala se Taeyeon a mráz jí při té představě proběhl po zádech.


"Udělala. Byl to můj úkol, zabít tě a zbavit se těla bez jakékoliv stopy. Ale můj první pokus mi nevyšel- to mi ještě pořád musíš vysvětlit -a pak... najednou jsem o tom všem začala přemýšlet a to byla chyba."


"Chyba? Jak by to mohla být chyba? Je to víc než dobře!"


"No ani ne, všechno se hrozně zkomplikovalo…"
FLASHBACK


Tiffany byla zmatená. Pokusila se zabít Taeyeon a selhala, ale byla si jistá, že podruhé už neselže. Zrovna se vrátila do svého pokoje po krátkém rozhovoru se Siwonem. Už se uklidnila, ale pořád ji to v hloubi duše žralo. Selhala. Lehla si na postel a zavřela oči. Najednou se jí v mysli vyjevil Taeyeonin obličej. Ty nevinné oči a zmatený výraz… Jak si spálila večeři… Jak se praštila a nadávala… začala váhat. Jak by mohla chladnokrevně zavraždit… dítě? Posadila se. Proč je ta dívka vůbec hrozba?


Siwon mluvil o rozmnožování. Ale kdyby měla Taeyeon děti, byli by jen čtvrtinoví upíři. Tiffany pochybovala, že by čtvrtinoví upíři mohli být nebezpeční, když očividně ani ti poloviční nejsou. Možná tak maximálně sami sobě, pokud by byli po matce.


Ne. Nemůže zabít Taeyeon. To by bylo proti jejímu přesvědčení. Nezabíjí ty, kdo si to nezaslouží. A byla si jistá, že ta chudinka za nic nemůže. Kdyby ji zabila, zabilo by to i část jí samotné…


KONEC FLASHBACKU
To jsem si myslela. Zezačátku," řekla Tiffany s lehkým úsměvem.


"Zezačátku?"


"Pak mi došlo, že tě nedokážu zabít proto, že je to proti mému přesvědčení, ale proto, že jsme propojené. Je mezi námi pouto, Taeyeon. Nedokážu to vysvětlit, ale je tomu tak."


Taeyeon trochu ztuhla. Měla by jí to říct? Ne… ne teď. Není nejlepší doba. Navíc o tom sama skoro nic nevěděla.


"Co je?" zeptala se Tiffany když si všimla, že se Taeyeon nějak napjala.


"Nic, jenom… je to divné," řekla vyhýbavě.


Tiffany kývla. "Máš pravdu. To je."


Najednou je vyrušily kroky.


"Omo!" šeptla Taeyeon. "Nebudeš jim vadit? Nemyslím, že ti věří."


"Erghh… jo… Myslím, že tohle není nejlepší doba na oficiální setkání. V podstatě jsem se sem vloupala."


Taeyeon popadla Tiffany za zápěstí a zatáhla ji do svého dočasného pokoje. Kousla se do spodního rtu, jak se rychle rozhlédla. Kam ji schovat?


"Oh, tady," Taeyeon otevřela jednu ze skříní, která byla ke dveřím otočená bokem a strčila Tiffany za otevřená dvířka. Tiffany se nemohla schovat přímo do skříně, poněvadž byla plná polic, ale dokud byla skříň otevřená, mohl se kdokoliv schovat za dveře. Mělo by to fungovat, pokud by někdo nevešel do pokoje.


"Postav se na tu spodní poličku, ať ti nejsou vidět nohy," přikázala Taeyeon a pak-


*Klep klep klep*


Dveře se okamžitě otevřely. Yuri ani nečekala na Taeyeonino vyzvání. Byla naštvaná a nepředpokládala, že by Taeyeon dělala něco nekalého.


"Neuvěříš mi, co se stal- oh… převlíkáš se?"


"Jo," řekla Taeyeon a nepřirozeně se zasmála. Natlačila se ještě víc na chuděru Tiffany, která doslova visela na skříni, aby Yuri nic neviděla.


"Potřebuješ pomoc?" Yuri udělala krok vpřed.


"Ne! V pohodě!" zpanikařila Taeyeon a první věc, co ji napadla, byla sundat si triko a hodit jej na postel, aby to Yuri viděla a odešla. Omylem praštila Tiffany loktem do nosu. "Počkej na mě vedle, jo? Hned tam budu."


Taeyeon pohlédla na Tiffany a sáhla jí na nos. 'Promiň,' artikulovala. Tiffany jen zavrtěla hlavou, aby Taeyeon naznačila, že ji to vůbec nebolí. Trošiiiiiičku jí ovšem znepokojoval fakt, že na ni byla Taeyeon nalepená polonahá. Ne, že by to bylo trapné, ale poněkud jí to znervózňovalo. Byl to divný pocit a hlavně úplně nový. Taeyeon na druhou stranu si ani pořádně neuvědomovala, že by tohle mělo být nějakým způsobem neobvyklé. Když Yuri odešla, udělala krok zpět a zazírala na zmatenou Tiffany.


"Co?" zeptala se a popadla náhodné triko.


"Nic," vydechla Tiffany a postavila se na podlahu.


"Počkej tu, jo? Hned jsem zpátky."


--


"Tak co se stalo, Yuri?" zeptala se Taeyeon a práskla sebou na pohovku. Nemohla si pomoct a zadívala se na tu roztrhnutou část schovanou pod polštářem. Nikdo si zatím nevšiml. Super.


"Fakt jako… ta holka… Jestli je celá její rodina takováhle…"
FLASHBACK


"Pro mě zavřeno není…"


Yuri překvapilo, s jakou silou se dívce podařilo rozrazit dveře dokořán. Měla sílu. A hodně. Byla stejně silná jako Yuri.


"Co chceš?" zeptala se Yuri zostra.


"Máš něco, co mi patří. Chci to zpátky." Ta dívka se Yuri zadívala do očí a v obličeji vyšší dívky se zalesklo pochopení.


"Aha, ty," řekla. "Ta Jungová z minule."


"To budu já. A teď mi vrať můj meč nebo…" Ta dívka si sáhla za záda a Yuri si všimla, že má nový meč.


"Proč? Však máš náhradní. Navíc, vyhrála jsem, tvůj meč je moje válečná kořist."


"Prostě to vrať. Varuju tě, Kwonová."


"Jaks mě vůbec našla, Jungová?" zeptala se Yuri stejným ostrým tónem.


"Mám své způsoby. Takže?"


"Koukej, Yuri. Jsi Yuri, že? Nebo Yoona? Já jsem Jessica. A nešetřím ty, kdo mi kradou věci," zašeptala tiše. Její hlas zněl klidně, ale varovně. Yuri věděla, že si nedělá srandu.


"Nevidím žádný důvod, proč bych ti měla cokoliv vracet," ušklíbla se Yuri. Vrátit ten meč by bylo jednoduché a všechno by se okamžitě vyřešilo, ale tohle by mohla být… sranda. "Ale…" pokračovala, "vrátím ti ho, pokud mě porazíš," nabídla. Neměla, co ztratit, tak si aspoň zabojuje.


Jessica očividně zaváhala, ale pak kývla. Taky neměla, co ztratit. "Jasně, vezmi si meč."


Yuri měla své zbraně dole v pokoji a tam si rozhodně nechtěla tahat nikoho od Jungů. Tak si rozhodla vypůjčit si jeden z expozic. Nebyla na ně sice zvyklá, ale podobný by mohl stačit.


"Pojď za mnou," řekla Jessica a vydala se do té správné místnosti. Vypnula alarm a sundala ze stěny jeden z jednoručních mečů. "Rozdáme si to tady nebo venku?"


"Neztrácejme čas," řekla Jessica a vytáhla svůj meč.


Yuri polkla. Tak proto měla Jessica meč na zádech a ne u pasu. Byl monstrózní. Dvouruční a vypadal zatraceně těžký. Pokud si Yuri dobře pamatovala, ten Jessičin meč u ní v pokoji byl jednoruční.


"Inu dobrá…"


Postavily se naproti sobě a chvíli na sebe jen zíraly. Jejich výrazy v obličeji potemněly. Yuriin meč vypadal vedle Jessičina tak směšně malý. Ale o mečích to není. Je to o schopnostech s nimi zacházet. A Yuri měla radost, když si všimla, že Jessica je taky nervózní. Navíc pořád měnila pozici prstů, očividně nevěděla, jak meč pořádně chytit.

Minutu nebo dvě se nic nedělo a pak se Jessica konečně ohnala mečem.


"Ah!" hekla Yuri, když ránu odrazila. Byla si vědoma faktu, že Jessičin meč váží tak tunu, ale sakra, ta rána byla tvrdá. Musela svůj jednoručák chytit do obou rukou, aby jí ho Jessica nevyrazila. Jessičin meč byl tak těžký, že sama jeho držitelka ztratila na vteřinku rovnováhu.


"Nemáte doma jiný meč? Tenhle je poněkud…"


"Přesně proto chci svůj meč zpátky, idiotko!" zavrčela Jessica a zase mávla mečem, míříc na Yuriino rameno. Yuri se mrštně sehnula a meč jí zasvištěl nad hlavou. Bylo to dost těsné. Kdyby jí byl Jessičin meč praštil, padla by na zem v bezvědomí. Slyšela Jessiku heknout. Yuri se usmála. Tohle vyhraje. Jessica byla pomalá, nepřesná a s mečem se jí očividně hodně špatně bojovalo.


Ale nevzdávala to. Pokusila se Yuri ještě párkrát zasáhnout, ale pokaždé minula. Yuri měla vždy dost času se ranám vyhnout. Pak Jessica udeřila veškerou svou silou. Yuri věděla, že tomuhle neuhne. Pokusila se ráno odrazit vlastním mečem, ale rána byla příliš silná a Yuri se sesunula na podlahu. Čepel ji však nezasáhla, neškodně sjela po jejím vlastním ostří a… ještě před tím, než se Jessica taky zhroutila setrvačností na podlahu, roztříštil její obrovský meč jednu z vitrín.


"Ughh!" hekla a pokusila se rychle vstát, ale než se vůbec stihla natáhnout pro svůj meč, ucítila na hrdle ledový kov. Pohlédla na čepel Yuriina meče.


"Tímhle jsme si už prošli, ne?" ušklíbla se Yuri.


"Ty…" zabručela Jessica a probodávala Yuri pohledem.


Yuri se zasmála. "Řekla bych, že jsi prohrála, Jessiko," řekla posměvačně.


"Vrátím se," zasyčela Jessica, odstrčila Yuriin meč, vzala si zpátky ten svůj a odkráčela.


Jakmile zmizela z Yuriina dohledu, začala Yuri téměř nelidsky oddechovat. Předstírala, že ji souboj s Jessikou nezmohl, ale ve skutečnosti skoro omdlívala vyčerpáním. Jessica byla dobrá. Yuri nechala svůj vlastní meč spadnou na zem a zahleděla se na roztříštěné sklo.


"BoA unnie mě zabije…"


KONEC FLASHBACKU
"Takže asi tak," dokončila Yuri svůj příběh.


"Mohla jsi jí ten meč prostě vrátit," oznámila Taeyeon.


"Vím. Ale to je nuda, chápeš?" usmála se Yuri. "fakt, ráda s ní soupeřím, je… ideální protivník. Silná, ale ne silnější. Ani slabší. Je to fajn."


"Takže teď budeš čekat, až se zase vrátí?"


"Jasně. A ona se vrátí, fakt ten meč chce," ušklíbla se Yuri.


Místnost na chvíli zaplnilo ticho.


"Asi si půjdu lehnout," řekla Taeyeon, když si uvědomila, že u sebe schovává návštěvnici. "Jsem unavená," zdůvodnila a zafingovala zívnutí.


"Dobře. Já počkám na Yoonu s Jiyongem. Řeknu jim, ať uklidí ten bordel, co jsme s Jessikou udělaly a půjdu taky spát," usmála se Yuri a Taeyeon se zasmála.


"Neměla bys je tím obtěžovat."


"Ale jo. Nic nedělají, jenom paří hry. Můžou být taky užiteční."


"Jak myslíš," zazubila se Taeyeon. "Tak dobrou, Yuri."


"Dobrou, Taeyeon," usmála se Yuri bez jakéhokoliv podezření, a tak se Taeyeon vrátila k sobě do pokoje.


Zavřela za sebou dveře a zašeptala: "Tiffany?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JDC JDC | Web | 23. října 2013 v 21:17 | Reagovat

Čekal jsem, co se tam v té skříňové scény nevyklube a ono nic :D Škoda, ale ony to jistě napraví. a Yuri se rve s Jess? Omooo, stejně je mi jasný, že jim to dlouho nevydrží a z Yuriných slov je silně vidět, že jí Jess přitahuje a proto s ní tak ráda soupeří :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama