The King 2 Hearts

15. května 2013 v 21:08 | Escarlate
Anglický název: THE KING 2 HEARTS
Původní název: 더킹 투하츠 / The King 2 Hearts
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, komedie, akční
Epizod: 20
Rok: 2012
Mé hodnocení: 9/10Lee Jae Ha je takový dost netaktní jihokorejský princ. Jeho bratr - král, ve snaze naučit ho troše disciplíny, ho přinutí zúčastnit se jakési vojenské soutěže, kde obě Koreje, Severní a Jižní, vystupují pod jednou vlajkou. Lee Jae Ha je s tímto pověřením značně nespokojen, ale nakonec se k týmu přidává. Severní Korea poslala své tři nejlepší lidi, v čele s tvrdou a hlavně schopnou Kim Hang Ah, dcerou vysoce postaveného politika Kim Nam Ila (Hah! I see what you did there). Jae Ha a Hang Ah se zprvu nemohou vystát. To ovšem ale netuší, že Jae Hův bratr se rozhodl, že ty dva zasnoubí a jejich sňatkem zpečetí mír mezi Korejemi. Jae Ha se už těší, jak Hang Ah odmítne, ale ona jej překvapivě odmítá jako první. Toto ponížení si Jae Ha nemůže dovolit, a tak se jí začne všemožně vtírat do přízně, dokud se do něj nezamiluje, aby jí mohl dát kopačky. Samozřejmě se do ní sám zamiluje a ti dva se dávají dohromady.
Když už to však vypadá na happy end, vstupuje do příběhu John Mayer, bohatý šílenec, který dělá, co může, jen aby míru mezi Korejemi zabránil. Dojde dokonce tak daleko, že zavraždí krále a zmrzačí Jae Hovu sestru Jae Shin. Jae Shin je tímto zážitkem silně traumatizována a z krize ji pomáhá se dostat hlava královské stráže Eun Shi Kyung. Nový král Jae Ha a jeho snoubenka Hang Ah bojují všemi prostředky proti šílenému Johnu Mayerovi, ale nestojí proti nim pouze on, ale i celá řada vlivných lidí, které má John pod palcem a Hang Ah také svádí svůj osobní souboj s jihokorejskou kulturou…


Prebůh! Kratší ten úvod fakticky nešel! Ale to drama! Lidi to drama! Já… nemám slov *-*
Začala jsem na něj koukat kvůli OST. Ah ano, hlavní píseň, nebo jednu z hlavních, nazpívala moje lásena Kim Taeyeon, která teď nejspíš někde leží pod stolem opilá, jak jsem viděla ty fotky z instagramu. Ale to je od věci.

Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Hltala jsem každou vteřinu tohohle dramatu. Hltala jsem příběh, hltala jsem herce, hltala jsem hudbu, hltala jsem všecko. Po této větě mi připadá slovo "hltat" neuvěřitelně divné.

Příběh je prostě fantastický! Trochu víc se možná mohli zaměřit na tu romantickou stránku, Jae Ha a Hang Ah měli možná tak jednu dobrou líbačku, hned tu první. Nevím, oni spolu nechodili nechodili a najednou spolu chodili. To bylo takové divné. Ovšem žrala jsem je spolu *-* Pak, jak byla zmrzačena princezna, jsem se zamilovala do ní a její zápletky. To je moje nejoblíbenější zápletka z celého dramatu. Vybrečela jsem u jejich zápletky Atlantik. To bylo podruhé v životě, co jsem u dramatu brečela a poprvé v životě, co jsem u něj brečela víc jak jednou. Brečela jsem celkem… třikrát. Oh… to potom rozepíšu později, to budu muset zamazat, protože spoilery :D Jinak se mi hodně líbila akční stránka, všechny ty vraždy a podvody a intriky… Prebůh, jsem masochista. Ale poslední dobou mě ty zamilované věci neberou. Mám mnohem víc raději nějakou pěkně drsnou akci. A té bylo v tomto dramatu překvapivě docela dost. I když… jsem si jistá, že takhle to v Severní Koreji moc nechodí, hahahah. Jeden ze Severokorejských vojáků byl posedlý SNSD, konkrétně Tiffany… to bylo prostě boží. Nedělej si starosti soudruhu, cítím s tebou, taky jsem jimi posedlá. A… ta zápletka v posledních dvou, třech dílech, jak se do všeho vesr*la Amerika… Věřím, že to nemělo daleko od pravdy, takže až Amerika vyhlásí válku Jižní Koreji, tak se jejich Ministr obrany podíval na tohle drama. Totéž platí o Severní Koreji. Kim Čong Un moc kouká na televizi, a proto je takovej bůček odstoupil od mírových dohod.

Prince a později krále Lee Jae Hu si zahrál le bůh Lee Seung Gi. Tohle bylo… třetí drama, které jsem s ním viděla. Jo, třetí. A… on je prostě boží. Takový sexy soudruh. Comrade. Proč mu prebůh Hang Ah celé drama říkala soudruhu…. Odvěc. Vývoj Jae Hovi postavy se mi hodně líbil. Vzhledově se mi hodně líbil. Jak brečel tak to se mi taky líbilo. To se moc často neděje, já mám na hraný pláč vysoké nároky. A… hlavně v závěru… působil opravdu vyspěle. Ani nešlo poznat, že mezi ním a Ha Ji Won je nějakých skoro 10 let věkový rozdíl. Dobrá práce, Seung Gi-yah!

Což mně přivádí k Ha Ji Won alias Kim Hang Ah. Na začátek bych chtěla uvést, že Hang Ah je debilní jméno, co se nedá rozumně vyskloňovat, takže bude neskloňováno. Ha… Ji… Won…. *----* Panebože!! Proč jsem ji v Secret Garden nemilovala? Byla okej, ale nebyla nijak super. Tady????? Ten pohled, to vystupování, ta síla, já umírám. Ona je táááák úžasná! A nesrtelná! Nebo tak aspoň někdy působila. Prostřelili jí ruku a ona pár dní na to dělala kliky ve stojce? Tak to asi nééé :D A ten severokorejský dialekt. No já z toho nemohla, hahahahahahah. Ale věřím tomu, že Severokorejci tak fakt mluví. I když asi ne tak retardovaně, jako ta jedna severokorejská televizní moderátorka, co se tam pravidelně objevovala. Ale oh my gosh, já se do Ha Ji Won zamilovala. Mohla se sem tam víc usmívat, ale… nevadí. Musím si vyhlídnout její další dramata. Je to skvělá herečka a je krásná.

Dále je tady John Mayer v podání Yoon Je Moona. *Tleská za skvělý herecký výkon a pak vytahuje bouchačku, poněvadž toho parchanta nesnáší*. To byl takovéééj hajzl!!!! Ale parádní herecký výkon, hrát takového pošuka musel být docela záhul. Já ho tak hrozně moc nesnášela. A to oblečení mě neuvěřitelně iritovalo. Ale ještě větší averzi jsem měla vůči pravé (levé?) ruce Bong Bong. To byla ještě větší psychopatka, gothička nebo cosi, Američanka, co zmrzačila princeznu, a pak se jí snažila dohnat k šílenství TT_TT. A já z ní měla upřímně hrůzu, bála jsem se, že se mi o ní bude i zdát.

No, když je řeč o princezně…. *-------* Lee Jae Shin v podání Kanginovy manželky. Teda… Lee Yoon Ji. Takže Kanginovy ex-manželky :D Já. Tu. Ženskou. Miluju. Aaaaahh~ nae gongju-niiiiim~ *zpívá vlastní verzi I Got A Boy*. Jo, já vím, že miluju z tohohle dramatu asi tak všechny, ale… počkejte si na můj výlev u Eun Shi Kyunga :D Nebo víte co, já je vezmu jedním rázem. Eun Shi Kyunga hrál Jo Jung Suk, a přestože jsem ho v prvním díle nemohla vystát, jakmile se na scéně objevila princezna, tak jsem mu podlehla. A i když to není zrovna dreamy oppa, tak mě se líbil. A hodně. A okamžitě jsem ho začala shippovat s princeznou. Já většinou neprožívám dramata natolik jako fanfikce. Fanfikce ve mně vyvolávají takové hezké pocity v břiše, literáti by to možná nazývali "motýlci". No… u tady těhle dvou…
Teďka přijde spoiler, zvědavci můžou označit: Když jí konečně dal pusu, tak mi úplně trhlo v břiše. To bylo tak skvělé! Ale… ten blbec…. Musel umřít TT_TT Bože proč!!! John Mayer ho zastřelil! Bastard!!! Já vybrečela řeku! A pak, jak se to Jae Shin dozvěděla, tak jsem vybrečela řeky dvě! A pak… jak si pustila video, kde jí nahrál zprávu, než odjel na misi, kde umřel (kurde to je ale vedlejších vět), jsem vybrečela Baltské moře. Dokonce i v tom posledním díle mi bylo do breku, jak na něj vzpomínala… Trochu mě zamrzelo, že princezna zůstala na vozíku. Přišlo mi, že měla dost dobře našlápnuto k tomu znova chodit. (Měla našlápnuto k chození. Jaký to paradox.)

Tohle drama prostě PA-RÁ-DA. Z dalších postav jsem si oblíbila i Jae Kyunga, Jae Hova bratra, kterého pak zabijou a taky královnu matku a konečně všechny členy smíšeného severo-jihokorejského vojenského týmu.

OST absolutně bezchybný! Škoda, že Missing You Like Crazy tam nehrálo tak často, jak jsem čekala. I když hádám, že na vkus mých sousedů, to tam hrálo až moc, vždycky jsem totiž s Taeyeon békala srdceryvný duet. Ale mimo MYLC se mi hodně líbil i song z openingu a vůbec celé OST.

Vřele doporučuju!!

Cast:
Lee Seung Ki / Lee Jae Ha

Ha Ji Won / Kim Hang Ah

Jo Jung Suk / Eun Shi Kyung

Lee Yoon Ji / Lee Jae Shin

Yoon Jae Moon / John Mayer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Celene Celene | Web | 17. května 2013 v 9:25 | Reagovat

podle fotek to nevypadá špatně :-)

2 Luna Luna | 17. května 2013 v 21:26 | Reagovat

Tohle je a ještě dlouho bude jedno z mých nejoblíbenějších dorama. :) Jo a taky nesnášim Mayera, ten chlap mi neskutečně lezl na nervy! :-?

3 LarryPew LarryPew | E-mail | Web | 21. března 2017 v 20:35 | Reagovat

Like many other ailments, people are not properly informed about the reality of sleep apnea, especially if they have never dealt with it before. Many people begin to develop this issue later in life and are unaware of how to reduce problems with it- that is where this article comes in with useful tips!

If you suffer from sleep apnea, you should use a Continuous Positive Airway Pressure machine while sleeping. This will help you treat your sleep apnea and get you on the path to having a full nights sleep. This machine uses either a face or nasal mask to pump air while you sleep.

Adjust your CPAP machine. Most machines come with default settings that might not correspond to your needs. You should be able to regulate the airflow: try different settings and choose one that seems to work for you. If you feel like your machine is not working like it should, try changing the settings again.

On easy way to help limit your sleep apnea is to stick to regular sleeping hours. When you stick to a sleep schedule that is steady and consistent, you will be more relaxed and sleep much better. Apnea episode frequency will be greatly reduced if you can get plenty of sleep every night.

Sleeping at a high altitude can worsen your sleep apnea because of the lower levels of oxygen. If you are going to a place located higher than what you are used to, take a CPAP machine with you. The best thing to do would be to completely avoid high altitude.

Get a chin strap to keep your mouth closed when you are sleeping with a CPAP or BIPAP machine. This minor fabric piece and make sure that your chin stays up and your mouth closed. CPAP machines do not function with open mouths, so a chin strap can really save you.

Do not let sleep apnea ruin your relationship. If your partner has difficulties sleeping next to you because of your snoring or other symptoms linked to sleep apnea, communicate about the problem. be understanding and consider sleeping apart or getting a CPAP machine to reduce your snoring and other symptoms.

A great way to know if you are experiencing severe apnea is to keep a sleep journal. Write down all the times that you wake up in the night and also record how you feel in the morning. This will help you to have a record to see your progress.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Make no mistake, sleep apnea is one of the most disruptive conditions a person can have, largely due to its ability to rob sufferers of the sound sleep they need to stay healthy. The best way to effectively deal with the condition is to understand it completely. Keep the information in this article handy in order to stay on top of this dangerous condition and reclaim peace of mind.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama