I Miss You

21. dubna 2013 v 21:10 | Escarlate
Anglický název: I MISS YOU
Původní název:보고싶다 / Bogoshipda
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, melodrama
Epizod: 21
Rok: 2012
Mé hodnocení: 8,5/10Lee Su Yeon a Han Jung Woo do sebe byli v patnácti zamilovaní. On byl však synem velkého mafiána a jednoho dne jej unesli. Ona, ve snaze jej zachránit, byla unesená s ním. On utekl. Ona ne. Avšak nakonec se i Su Yeon podařilo uprchnout a postarala se o ni žena s chlapcem se zmrzačenou nohou Kang Hyeong Junem. Hyeong Jun je do případu také zapletený. Je totiž synem ženy, která má s Jung Wooovým otcem řekněme problém, a Hyeong Jun má u sebe také klíč k trezoru se spoustou peněz. Su Yeon s ním tedy utíká a úřady je prohlášená za mrtvou.

Posouváme se v čase o čtrnáct let později, kdy ze Jung Wooa vyrostl relativně optimistický a zapálený detektiv, který se nikdy nevzdal naděje, že Su Yeon najde. Proto teď také bydlí se Su Yeoninou mámou. Od své rodiny odešel hned po onom incidentu před čtrnácti lety. Ze Su Yeon je teď Zoe Lou, návrhářka, kterou však minulost neustále dohání. Z Hyeong Juna je její přítel Harry Borrison, bohatý a na první pohled milý a hodný. Tito dva se s Jung Wooem setkávají poté, co je žena, která se kdysi o Su Yeon a Hyeong Juna starala, nalezena mrtvá a právě Jung Woo dostane případ na starost. Su Yeon, která Jung Wooovi nedokáže prominout, že ji tehdy opustil, zapírá svou pravou totožnost a Jung Wooovi tak mate hlavu. Mezitím se pomalu ukazuje, že na první pohled milý Harry je ve skutečnosti psychopat, který prahne po pomstě za svou matku, o které si myslí, že ji Jung Wooův otec zabil…


Fjůůů…. Tohle… je… sakra komplikované!! Vidíte, jak je ten úvod dlouhý! A to jsem ještě vynechala asi tak TUNU dalších věcí! GAH!

Nejprve bych ráda řekla, že tohle drama je opravdu velmi velmi dramatické. Příběh není nijak zvlášť překvapivý, ale občas mi přišlo, že scénáristi jsou až přílišní masochisti. Nestačí vám únos, mlácení, znásilnění a poštvání hladových rotvajlerů? Ono totiž dost dobře následovalo více únosů, více mlácení, nějaké ty vraždy, drogy, více mlácení a více vražd. Tohle drama je opravdu… drsné. Život je svině. Když tam už deset minut nikdo nebrečel, něco bylo špatně. Oh, moment, vlastně tam někdo brečel asi tak co pět minut, takže deset fakt nehrozí.

Navíc to bylo tak zatraceně moc matoucí. Dělo se toho tolik, že jakmile vysvětlili jednu věc, už jsem zapomněla, jak to vlastně bylo s tou předchozí. A jak přibývaly epizody, tak jsem byl zmatenější. Jako je fajn, že se zbytečně dlouho nerozptylovali vedlejšími zápletkami, ale… bylo tam toho prostě hodně na vstřebání v příliš krátkém časovém rozmezí. Trochu mě mrzí, že nebyla pořádně objasněná hned ta první smrt - Harryho a Zoeiny opatrovnice. A nebo to s tou uklízečkou. Z té její story-line jsem byla extrémně zmatená.

Ovšem z konce jsem měla dobrý pocit. Ten se jim vydařil, řekla bych, i když jako klidně ho mohli rozvést víc. Přivítala bych víc lásky, místo toho neustálého vraždění a prostřelování nohou, ahem.

Hlavní roli si střihla trojice náramně dobrých herců, a sice Park Yoochun, Yoon Eun Hye a mladičký Yoo Seung Ho.

Z Yoochuna jsem byla dost dobře nadšená. Byl roztomilý. A hraje jakože slušně. Líbil se mi více než v Miss Ripley, asi se pomalu dostává z pozice mého nejméně oblíbeného člena JYJ. Problém je v tom, že nevím, koho bych dala pod něj xDDD Ugh, to je jedno. Ale byla jsem s jeho postavou spokojené, vznášel do tohoto blbýho melodramatu alespoň trochu optimismu. Měl opravdu roztomilé chvilky a docela se držel. Brečel ze tří hlavních postav nejmíň. Menší verzi Yoochuna hrál Yeo Jin Goo. Pobíhal tam prvních pět dílů a já si pořád říkala, že oni si s Yoochunem vůbec nejsou podobní, jak by pak mohl Chun hrát jeho starší verzi? Ale nakonec jsem si zvykla. A musím říct, že Jin Goo podal taky parádní výkon. Akorát on vypadá o tolik starší než je, já si nemůžu pomoct, heh.

Yoon Eun Hye. Ach. Moje láska. Já ji tak miluju. Trochu mi přijde, že v tomhle dramatu nebyl využit celý její potenciál. Ale tak jako budiž, chápu. Su Yeon je prostě melodramatická postava, kterou straší bubáci minulosti a která prostě neustále brečí. To mi lezlo na nervy. Oni Eun Hye určitě museli kapat něco do očí, to není normální, aby někdo non-stop slzel, z toho musela být zničená. Ovšem je to Eun Hye, byla jsem s jejím výkonem spokojená. Myslím, že mohli její postavy využít i víc, ale to můžu vytýkat jenom režisérovi. Eun Hye se role zhostila se ctí. Stejně tak její mladší verze v podání mladinké Kim So Hyun. A tak ta mi jako malá verze Eun Hye seděla víc, než Jin Goo k Yoochunovi. Myslím, že So Hyun má našlápnuto na skvělou kariéru. Na to, že jí je jenom třináct… Skvělý výkon, tleskám a klaním se, slečno.

Konečně Yoo Seung Ho alias Harry Borrison/Kang Hyeong Jun. *-------* Tak jak jsem se rozplývala nad Eun Hye, tak prostě…. Seung Ho je moje láska největší *----* Koho to zajímá, že je to šílený psychopat, několikanásobný vrah a Su Yeon posedlý magor, když vypadá tak jak vypadá. Ta jeho sladká tvářička se prostě neodmítá. Slyšíš mě, Lee Su Yeon? Ne-od-mí-tá! Jeho rty, jeho oči a hlavně - moje největší posedlost - jeho nos…. *-* Akorát jeho vlasy, no mno... mohlo být lepší, heheh. No, já se té Su Yeon zase tak moc nedivím, on byl Harry opravdový psychopat. Ale hrál to dobře. Není divu, že je v poslední době tak populární, má před sebou ještě dlouhou kariéru. Jeho menší verzi hrál Ahn Do Gyu a ten… není příliš komentovatelný, poněvadž se v prvních pěti dílech objevoval méně často než zbylí dva hlavní hrdinové.

Co se týče ostatních postav, užila jsem si Su Yeoninu mámu, Jung Wooovu sestru a taky… uhmm… řekněme Su Yeoninu nevlastní sestru. Ono se to špatně vysvětluje, heh. To můžete pochopit, jenom když se na to podíváte. Stejně jako celé to drama. Jak už jsem poznamenala několikrát výše, je to tak komplikované, až by se z toho jeden po… zbláznil.

Fjúú…. Konečně musím vyzvednout moc povedený OST. Málokdy se mi stává, že by mi OST utkvělo natolik v paměti, že bych si jej začala zpívat, kdykoliv začalo v dramatu hrát. To se v tomto dramatu povedlo písni Tears Are Falling od Wax (link).

A teď už končím, protože tahle recenze už má 1071 slov, wááh, kdo to má číst :DD Tohle drama doporučuju! Ale nic pro slabé povahy, hhh.Cast
Park Yoochun / Han Jung Woo


Yoon Eun Hye / Lee Su Yeon (Zoe Lou)


Yoo Seung Ho / Kang Hyeong Jun (Harry Borrison)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 27. října 2016 v 20:53 | Reagovat

Toto bola jedna z mála vecí, pri ktorých sa rozplakal aj niekto s tak chladným srdcom ako mám ja. Ja proste pri seriáloch neplačem, ale tento sa mi dostal pod kožu. Veľmi dobre spracovaný a rozhodne jeden z mojich najobľúbenejších seriálov :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama