Únor 2013

HIATUS na neurčito

27. února 2013 v 17:26 | Escarlate |  Kecy v kleci
A teda jako DOUFÁM, že ne moc dlouhý.
Důvod?
Jsem bez notebooku. Teoreticky....
Ono záleží nakolik vám vadí černá skvrna nahoře a nějaké ty barevné pruhy různě po obrazovce.
No, mě docela vadí. :DD
My jsme totiž s kamarádem debili. Nebo spíš....
Chjóó....
Byl u mě a já měla na klíně noťas a o něčem jsme kecali, už nevím o čem a z nějakého důvodu jsem mu řekla, že je blbej.
A on se rozhodl mě začít lechtat. Nesnáším lechtání víc než cokoliv na světě. Z hloubi duše to nesnáším. Nechápu, jak se u toho můžou někteří lidi smát. Ugh. A ten debiiiil se rozhodl mě zlechtat za to, že jsem mu řekla, že je blbej.
Já si lehla a nenapadlo mě nic lepšího než mezi nás vrazit notebook. Notebook se překlopil a praštil mě do hlavy. Hlava to přežila, notebook ne.
Tak jsme s kámošem tak tiše hleděli na tu rozlitou obrazovku a po asi minutě ticha říkám: "Jsme v p*či."
No... nikdo nebyl doma, ale věděla jsem, že musím zavolat mámě. A taky jsem věděla, že jakmile jí začnu volat, tak mě pohltí pocit viny a rozbrečím se. Taky se to stalo. Ugh.... před kamarádem..... -.-" Jako... je to můj bráška, mám ho ráda, ale... nesnáším, když mě lidí vidí slabou. Jsem slečna drsňák :D Představa, že by mě viděl brečet někdo jiný kromě lidí, kterým plně věřím je děsná a... k tomu prostě nikdy nedojde :D
No... kamarád psal domů a jeho rodiče teda byli MNOHEM víc naštvanější než moje máma.
Díky bohu za mou pohodářskou mámu. Jako... nebyla z toho samozřejmě nadšená, ale aspoň mě neseřvala, trošku mi to vyčetla a pak teda začala hledat řešení.
Díky bohu, že kamarád je fakt kamarád a okamžitě mi řekl, že polovinu peněz na opravu mi dá a pokud sežene, tak i víc. To je od něj fakt hezké ^^ Díky bráško! :)
A teda jeho máma taky říkala, že polovinu určitě dají, a že se pokusí uhrát to nějak na pojistku nebo něco...
No....
Tak... snad se to brzo opraví, nutně potřebuju notebook, protože píšu do školy seminárku....
Zatím tedy hiatus :/
Pááááá lidičky

Random song:

Forever Together

21. února 2013 v 20:18 | Escarlate |  Kecy v kleci
Mhm.... sice jsem to tu chtěla hodit až zítra, ale... bůhví, co bude zítra, takže to tady dám s jednodenním předstihem, woohoo :P Nebo spíš... necelo-čtyř-hodinovým :D
Mno... Co že to tady vlastně hážu? Moji úžasnou jednorázovou povídku o Girls' Generation!
A proč že to tady vlastně hážu? Protože... zítra, tudíš 22.2., to bude přesně tři roky, co se zajímám o Koreu, woooo :D :D
A... jak to oslavit lépe, než se svou nejoblíbenější skupinou asi tak VŮBEC? :D
Mohla bych změnit desgn, že.... na ten se podívám až budu mít čas, chjóó, nějak nestíhám, uznávám. Ale škola, brigáda, seminární práce... bééé.... No nic.... nebudu tu už dál zbytečně žvatlat a..... těm, kteří se odváží, přeji příjemné čtení :)


FOREVER TOGETHER
(Kurzíva = Flashback)

V Taeyeon doslova vřela krev. Zuřila. Zrovna se pohádala se svým manažerem. Její rozvrh byl už tak nabitý k prasknutí a on jí ještě domlouval další a další akce a vystoupení. Už to prostě nedávala. A tak utekla. Už jí to bylo všechno jedno. Dokonce ani nevěděla, kde je. Bylo to někde v Soulu, to jí bylo jasné, ale kde? Bylo kolem jedenácté večerní a tma a také vztek jí zatemňovaly zrak.

Naštvaně zrychlila krok. Nedokázala ani pořádně přemýšlet, jak moc byla rozrušená.

"Debilní… podpatky!" zaklela a na okamžik zastavila, aby si zula boty. Nohy jí bolely tak, že měla pocit, že jí asi upadnou. "Nesnáším svou práci, nesnáším svého manažera, nesnáším s-" najednou se zarazila.

Zornice se jí rozšířily šokem, když na rameni ucítila něčí ruku. Do teď si myslela, že v okruhu několika stovek metrů nikdo není. Polkla a chtěla se ohlédnout, ale ostrý chraplavý šepot ji zarazil. Ten hlas ji pošimral na uchu a ucítila, jak jí proběhl mráz po zádech.

[MV] SHINee - Dream Girl

21. února 2013 v 20:09 | Escarlate |  SHINee vids
Líbí líbí líbí?? Mě teda jóóóó :)
Sice na Sherlocka & Lucifera to nemá, ale myslím, že jejich další písničky to u mě trumflo :D
Fakt se mi to líbí :)
MV je taky povedené, i když občas mi ty kostičkované přechody lezou na nervy :D
Jinak se po deseti letech zase jednou ozývám no... já vím já vím :D


Sofistikovaný život gympláků

16. února 2013 v 23:16 | Escarlate |  Kecy v kleci
Před pár měsíci jsem se začala bavit s jedním klukem, který chodí na nejhorší školu ve městě. Pro představu, střední škola technických oborů ve velice pochybné tak trochu romské čvrti a chodí tam samí... idioti. Fakt. Z toho co mi kamarád vypráví, tak tam běžně něco podpalujou, ničí, bourají, mlátí se a podobně.

A... kamarádova holka chodí na mou školu, gymnázium. No, on ji tam občas navštěvuje a řekl mi: "Minule jsem čekal u vás před školou a šli kolem nějací kluci a vypadali tak nějak normálně. Pak jsem ale zaslechl kousek jejich rozhovoru a jeden řekl: 'To je diskutabilní.' No já se začal chlamat, co to je za buzeranta, to slovo by u nás nikdy nikdo nepoužil."

A já se zamyslela. Mě třeba přijde 'diskutabilní' jako běžné slovo. Ale čím dýl jsem se s tím kamarádem bavila, tím víc mi ty rozdíly mezi jinými středoškoláky a gympláky docházely. Například jsem mu musela vysvětlovat slovo "explicitní". A když jsempoužila svou oblíbenou frázi "To je mrzuté" (to používám fakt pořád), tak se na mě jenom podíval a řekl: "Nezkoušej na mě ty svoje chytré slova, ty IQ 130!" načež jsem ho opravila, že to není 'chytré slova', nýbrž 'chytrá slova' a on se do mě pustil kvůli slova "nýbrž".

To vyjadřování je fakt jiné.
Gympláci nepoužívají "bysme/by jsme", gympláci nepoužívají "aji" a gympláci taky oproti jiným nemluví tak moc sprostě.
Sice... když jsem ve třídě, tak si říkám, že větší debily prostě není možné potkat, ale když vidím ostatní školy tak... gympláci jsou takoví... sofistikovanější :D

Běžný člověk řekne "Je mi zima.", gymplák řekne: "Kdyby k nám tak občas zavítalo nějaké to teplo z golfského proudu."
Běžný člověk řekne: "Pojďme tudy, je to kratší.", gymplák řekne: "Proč bys chodil po odvěsnách, když po přeponě je to kratší?"
Běžný člověk řekne: "Fuj, to je sladké.", gymplák řekne: "Trochu to s tím množstvím monosacharidů přehnali."
Běžný člověk řekne: "Učitelka nám rozdala tyhle papíry.", gymplák řekne: "Dostali jsme tyto studijní materiály."
Běžný člověk řekne: "Už nemůžu. Píchá mě v boku.", gymplák řekne: "Zpomalme, zase se mi zvětšuje slezina."
Běžný člověk řekne: "Něco jsem zjistil.", gymplák řekne: "Učinil jsem převratný a pro lidstvo zcela zásadní objev."
A moje nejnovější hláška:
Běžný člověk: "V Česku není moc *název fanklubu*.", gymplák, nebo-li já: "*název fanclubu* jsou v těchto končinách ohroženým druhem."

Neprobíhají tak celé konverzace, pochopitelně, gympláci se baví stejně, jak ostatní, ale občas z nás prostě vypadávají právě tyto podivné fráze.
Ne, že bych denoděnně neslyšela hlášky typu: "Ty si asi pícháš, ne?" nebo "Už se valí (učitelka)!" či snad: "Já to ****, **** blbá, ať jde do ****!" I gympláci jsou sprostí a vymatlaní, ale... často se vyjadřují velice na úrovni, i když si to ani pořádně neuvědomují. Hlavně na naší škole, kde se na mluvení a komunikaci tak nějak zaměřujeme. Ono to není v těch hodinách moc poznat, ale... :D Jako jo, údajně se na to prý zaměřujeme :D

Ale... je strašná sranda to na mém kamarádovi z nejhorší školy ve městě pozorovat :D Minule mi řekl: "Napsal jsem kamarádovi, že se hádám s holkou, co má IQ 130 a on mi napsal: 'Vzdej to, chlape, ta zná slova, co tys v životě neslyšel.'" :D Ale... to není moje chyba, že je on neslyšel :D A... nesnáším, jak mi pořád předhazuje moje IQ :D Já nejsem chytrá, jenom ostatní lidi jsou hrozně hloupí! Chjóó....

http://www.serialzone.cz/obrazky/fanart/3533-gympl-s-rucenim-omezenym-1-serie.jpg
(Já se na ten seriál koukám! Těším se na další díly!! :D :D No a co? :D)

Velice filozofický článek

15. února 2013 v 19:12 | Escarlate |  Kecy v kleci
Njáááá, já nevím... jestli má tohle vůbec nějakou pointu.
Ale onehdá jsem se soulmatem řešila, jestli je vůbec možné někoho někdy pochopit. A dospěla jsem k názoru, že... nikdy nemůžete nioho pochopit. Ti kdo tvrdí, že vás chápou, lžou, ti kdo tvrdí, že ví, jak se cítíte, lžou. Pokud to říkáte vy sami, lžete.

Ono to vůbec začalo zcela nevinou diskuzí o SNSD. Bavili jsme se, že ty holky známe, ale přitom je vůbec neznáme, a že je nikdy ani nebudeme moct poznat, protože o nich zhola nic nevíme, ale zároveň i proto, že žádného člověka nejde 100% poznat. Můžete znát jeho oblíbenou barvu, krevní skupinu, co rád dělá ve volném čase, co umí nebo neumí, ale... nemůžete vědět, co všechno prožil a jak se u toho cítil. A to jsou přesně věci, které formují osobnost. A proto nikdy nemůžete nikoho poznat ani pochopit.
Ale můžete se o to samozřejmě pokoušet. Řekla bych, že o tom to je. Smiřte se s tím, že nikdy nenajdete člověka, který ví, jaké to je. Ať už se pod tím pojmem "to" rozumí cokoliv.
Dáme si příklad. Máme osobu A a osobu B. Oběma osobám zemřeli rodiče. A Áčko říká Béčku "Vím, jak se cítíš." Ehm, ne, neví.

Protože.... Žádná situace nikdy není stejná. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, vše plyne, panta rhei, i Herakleitos to už věděl. Protože se měníte vy a mění se i okolnosti (v tomto případě řeka). Ani vám samotným se nemůže 2x stát stejné věc, natož, aby se stala stejná věc dvěma odlišným lidem.
A teď příklad, proč se Áčko a Béčko nemůžou cítit stejně. Může to být třeba tím, že každý z nich vycházel s rodiči jinak. Áčko byl třeba vyňuňánek a proto smrt snáší mnohem hůř, než Béčko, který s rodiči 10 let nepromluvil.
A nebo to může být Áčkem a Béčkem samotnými. Pokud je Áčko těžký flegmatik, cynik a prostě ignorant, tak to asi bude snášet zase jinak než melancholicky založený Bé.
Třetí faktor jsou jiné okolnosti. Dejme tomu, že Áčko celý život šíleně trpěl, už mu umřela celé rodina (bože, to jsou katastrofické scénáře), oproti tomu Béčko má pořád ještě babičy dědečky, tři sta padesát tisíc sourozenců. A zase bude každý z nich vnímat tuto věc jinak.

A proto, proto nidy nikdo nemůže druhého člověka pochopit. Natož poznat. To. Prostě. Nejde.
Konec filozofických keců.

Dobře, trochu si ten článek rozjasníme :D

[PIC] Sica spam ^^

15. února 2013 v 18:38 | Escarlate |  Jessica
Swagsica :D
Dlouho tady nebyl žádný spam, nezdá se vám? Něco tady naplácám :P


[MV] B.A.P - One Shot

12. února 2013 v 15:26 | Escarlate |  BAPvid
Wohohoooo, Youngjae, i ty jeden! :D Bože, tohle je fakt skvělé! Rýžáci mě nezklamali! (Pozn. Bap = rýže korejsky :D) Ještě jsem neslyšela celé mini, ale už jdu na to :P Ta choreografie je šílená! A o klipu ani nemluvím!
2:12 - fakt by mě zajímalo, jestli tohle bude Zelo dělat live, protože rapovat a dělat tohle... to podle mě nejde :D
A ze songu jsem dost nadšená, mnohem lepší než Stop It a Rain Sound, tohle jsou moji B.A.P :P
Daehyunovi long high notes na konci... *---*
To chce nějaký gif :D


[CD] Girls' Generation - I Got A Boy

12. února 2013 v 13:41 | Escarlate |  My kpop stuffs
Tak nějak jsem si vzpomněla, že jsem to tu nedala :D Tak to tu dám :DD
Mám tohle CD ráda ^^ Možná si koupím ještě individuální :DDDDDD (ne, nejprve musím dokoupit jiné :D a nemám sklony k sebezruinování... moc :D)


[PIC] Onew - Dream Girl teaser

11. února 2013 v 12:07 | Escarlate |  Onew
Tak tyhle jsou pa-rád-ní!
Ta černobílá a ta s tou dekou nebo závěsem nebo co to je!! *---*
Ta na tom koníkovi je trochu divná :D Ty kalhoty jsou moc kytičkované a tričko moc pastelové :D Ale košile se mi líbí :D Líbí se mi na tom obrázku s tím závěsem :D
A z té první umírám... Kačer Donald :D a pod tím ta lebka :D To je ale kombinace :D Ale leader... *-* ten pohled....


[PIC] Minho - Dream Girl teaser

11. února 2013 v 12:05 | Escarlate |  Minho
Co jste mu to na tu první fotku proboha oblíkli? :DDD Jinak ty dvě další jsou parádní hlavně ta v tom červeném *---*
Ah bože, já mám slabost pro kravaty :DDD A.... vůbec, tenhle set celkově se mi dost líbí, až teda na ten obleček á la teplý automechanik na prvním obrázku :D