The 3rd Hospital

21. listopadu 2012 v 15:51 | Escarlate

Anglický název:THE 3RD HOSPITAL
Původní název:제3의병원 / Jesameui Byungwon
Národnost: Korejská
Žánr:Doktorské, romance
Epizod: 20
Rok: 2012
Mé hodnocení:7,5/10Jak už nám název napovídá, příběh se odehrává v jedné korejské nemocnici, která přišla s nápadem sloučit orientální přírodní medicínu a akupunkturu spolu s moderní západní doktořinou. Jako hlava nově zavedeného "orientálního" oddělení nastupuje doktor Kim Seung Hyun, který je všem v nemocnici hned sympatický. Teda, kromě primáře neurochirurgie doktora Kim Doo Hyuna, který je Seung Hyunův nevlastní bratr. Tihle dva spolu měli vždycky rozepře a soupeření jejich dvou oddělení jejich vztahu vůbec neprospívá. Seung Hyun od rodiny před mnoha lety odešel, poněvadž mu zemřela manželka. Vzdal se moderní medicíny a vydal se na dráhu akupunkturisty, což neschvaloval jeho otec - ve své době špičkový chirurg. Komu je naopak Seung Hyun až moc sympatický (teda, až potom, co si ho splete s perverzákem) je naše hlavní hrdinka, Jin Hye In. Hye In je… něco mezi stážistkou a doktorkou (moc se v téhle tématice nevyznám, ale viděla bych to na doktorku bez aprobace… není to totéž co stážista? :D *zblbá z Chirurgů*) a je taky Doo Hyunovou svěřenkou. Doo Hyun ji má ale tajně rád a vůbec se mu nelíbí její náklonnost k jeho bráchovi. Seung Hyun ale z Hye In není ani zdaleka tak hotový jako ona z něj. On se totiž pořádně nevzpamatoval ze smrti své ženy, byť mu v tom opravdu pomáhá jeho veselá kamarádka, houslistka Lee Eui Jin. O to více ho zasáhne, když Eui Jin onemocní stejnou nemocí, na kterou umírala jeho žena…


Tohle drama bylo mé první drama z nemocničního prostředí… Mhm, nejprve se tedy vyjádřím k tomu.
Je to takové hrozně zvláštní. Protože koukáte na ty titulky a uvědomujete si, jak zoufale neumíte anglicky :DDD A to je depresivní. Dokonce ani Korejci sami podle všeho těm výrazům nerozumí, protože se na obrazovce objevovaly vysvětlivky pojmů. Teda…. Mě třeba nepomáhaly… ani když byly přeložené. Ehm.
I když teda zase, zrovna v biologii probíráme člověka a dost se zaměřujeme i na nemoci, tak když se tam třeba řešila leukémie nebo prášky na chemo, tak jsem si připadala děsně chytrá, protože jsem věděla, o čem mluví, hahaha.
A musím říct, že některé scény mě fakt hooodně bavily. Člověk si řekne: "Ah, doktořina, to bude nuda.", ale ono to nebyla tak úplně pravda… aspoň ne v prvních pár dílech. Opravdu mě bavila zápletka pacientky (která mi hrozně připomínala No Eun Seol z Protect The Boss, ale nejsem si jistá, jestli to byla ona :D Fail), která byla psychicky labilní a chovala se jako posedlá ďáblem. Psychopatka prostě. Taky se mi líbilo cameo Jihyun z 4minute, která si taky zahrála pacientku a samozřejmě dojemný příběh malého Min Jooa, který trpěl leukémií, a ještě mu k tomu prorazili tepnu. Ta scéna byla fakt silná. Ne, že by nějak hnula mnou :DDD Já jsem nenapravitelná, já vím.
Ale pozor pozor! Brečela jsem u toho! Jednou. A jednou jsem k tomu neměla daleko. A to proto, že začala umírat Eui Jin alias Sooyoung. Prostě… umřít si může, kdokoliv chce, ale jakmile je to členka SNSD, tak ze mě tečou slzy proudem. Lol.

Příběh jako takový…. Co vlastně bylo hlavní zápletkou? Nevím. Přijde, mi, že to ani žádnou pořádně nemělo. Teda… soupeření mezi dvěma bratry. Ale to byla dost nuda. Náš všechny přece zajímá láááska! Která se tam ale prdlajs vyvíjí a love story se tak táhne jako sopel.
Za to jsem jim musela trochu ubrat bodíky. Ale zase jsem vůbec nepřeskakovala, pořád mě to nějak více méně bavilo. A to je velké plus pro drama! Teda… přeskočila jsem na konci scény zraněného tatíka Doo Hyuna a Seung Hyuna… jako, měli řešit umírající Sooyoung a ne blbca, co spadl ze skály v předposledním díle! :D

Mhm, přesuňme se k hercům.
Bože -.- Vážně nemohli vybrat hnusnější herečku než je Kim Min Jung pro roli Hye In, že? -.- Jááá nevím, já si nemůžu pomoct, její obličej mě táááák iritoval. Bože. A navíc, není zase až tak dobrá herečka. A vlasy měla blbé a její hraní bylo místy hrozně… strohé. Takové průměrné, pokud vůbec. Za to jsem tomuto dramatu taky strhla body. Nemám ráda, když se musím celé drama koukat na obličej, co mi leze na nervy a Kim Min Jung pozvedla hranici mé iritace do neuvěřitelných výšin. I don't like, no!

Kim Seung Woo si zahrál Doo Hyuna… Na tom mi zase vadí odstín pleti :D On je takový divně žlutý :D Kvůli tobě se říká Asiatům, že jsou žlutí, to kvůli tobě! Hahahaha, dělám si srandu. Náhodou, jeho hraní bylo fajn a více méně jsem si ho užila. Znát ho můžete z IRIS, nebo z mého oblíbeného Miss Ripley. Myslím, že už i tam v té recenzi jsem se vyjádřila na téma, jak moc se mi líbí jeho hlas. Mhmmmm… *zasněná* tak to platí pořád. A některé ty jeho hlášky na adresu Hye In byly fakt dobré. Jo, líbil se mi. Nebyl to ani takový ignorant jakým obvykla hlavní týpci bývají.

Ani druhý hlavní týpek, Seung Hyun v podání Oh Ji Ha, nebyl vůbec ignorant. A byl opravdu opravdu sympatický. Hahaha. Má milý úsměv. Jeho postava se mi líbila, hraní měl docela dobré. A povedlo se mu skvělé faux-paus, jak pro něj Hye In připravila překvapení (veliké vyznání lásky) a on si myslel, že to je Eui Jin. No já kousala polštář jak mi bylo trapně za ně :D Z toho jsem opravdu nemohla. Okej… nemám k němu nic moc co říct… tak pojďme dál.

Lee Eui Jin hrála Sooyoung! Jej! Kvůli ní jsem na tohle koukala ^^ Překvapivě. Ehm. Ale musím říct, že Syong se její herecký debut jako jedna z hlavních rolí dost dobře povedl. Není divu, že sklidila tak skvělou kritiku. Byla dobrá. Dokonce se mi i líbilo, jak brečela! Poprvé. Podruhé už to bylo takové nepřirozené a potřetí už jí ani slzy netekly. Ale tak já jsem na ten pláč dost vysazená, žádný mi nepřijde dost věrohodný. A předtím, než skončila v nemocnici se i hrozně moc líbilo její oblečení. A vlasy. A obličej :DDD Samozřejmě, je to Syong, miluju ji :D Kvalitně mi kompenzovala iritaci Hye In. Ale na to, že Eui Jin byla Seung Hyunova neoficiální holka, se k ní Hye In chovala sakra hezky a dokonce kvůli ní riskovala svou lékařskou licenci (neaprobovanou :D asi :D). To bylo takové… trochu divné. A ještě víc mě to otrávilo. Bože… taková tupka ta Hye In… k holce kluka, kterého miluješ, se nechováš jako její nejlepší kamarádk!!! Jo, fajn, chápu, že měla být hodně hodná jakože, ale… co je moc, to je moc… já jsem spíš na ty mrchy no :D

Oh… měla bych to ukončit… začala jsem právě třetí stránku ve Wordu, takže tohle je zcela určitě má nejdelší recenze… Kde jsou ty doby, kdy jsem končila po stránce?
Takže shrnutí: poutavé drama, které zabaví i poučí a doporučuju zhlédnout. Třeba vám Kim Min Jung ani nebude vadit, třeba jsem divná já, že mi je prostě hrozně nesympatická :D

Cast
Kim Seung Woo / Kim Doo Hyun

Oh Ji Ho / Kim Seung Hyun

Kim Min Jung / Jin Hye In

Choi Soo Young / Lee Eui Jin
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama