Půl dekády. Doba krátká, doba dlouhá. Ale především významná.

4. srpna 2012 v 17:00 | Escarlate |  Kecy v kleci

ŠŤASTNÉ PÁTÉ VÝROČÍ, GIRLS' GENERATION!!!!!!!


Tento den. Tento měsíc. Tento rok. 5.8.2012 (korejského času).

5 let. 60 měsíců. 240 týdnů. 1826 dní. 43 824 hodin. 2 629 440 minut. 157 766 400 sekund.

Doba oddělující dnešní den ode dne, kdy začalo devět náctiletých dívek psát historii korejské popové hudební scény. Doba oddělující dnešek od doby, kdy mi ty dívky nevědomky změnily život. Teda, abych byla přesná, v ten den mi ho nezměnily. K tomu došlo až o tři roky později. Ale nebýt 5.8.2007, pak by k žádné změně v mém životě nedošlo. Ony mi změnily život samotnou svou existencí. Ony my změnily život už tím, že se narodily, haha, ale o tom dnešní den není :P

Nesnáším SM Entertainment. Ale stejně si nemůžu pomoct, musím jim být vděčná. Nebýt jich, tak by ta dokonalost jménem Girls' Generation nikdy neexistovala.

Perverzní leaderka. Líná ledová princezna. Malý králíček od Duracelu. Hyperaktivní Američanka. Drzá tančící královna. Ujetá černá perla. Ukecaná mrakodrapka. Nezbedná srna. Perfektní maknae.

Když na to tak koukám, nezní to zase až tak skvěle. Ale ono je.

Pět let zpátky jim nikdo nevěřil. Dávali jim životnost maximálně pár měsíců.
Ale ony vytrvaly.
A o pět let později, dnes, jsou jedna z mála skupin, která si i po půlce desetiletí zanechává své původní (debutové) složení.

Holky moje milované.
Bylo, je a bude mi ctí pozorovat vás vyrůstat, dospívat. S talentovaných dívek, jejichž srdce byla naplněna nadějí a entusiasmem vyrostly mladé sofistikované dámy na úrovni. Ehm. Většinou. Prošly si mnohým, byly nahoře a byly dole, smály se a plakaly, hádaly se a usmiřovaly. Možná byly skutečně i několikrát na hranici rozpadu, ale pokud ano, tak z toho nakonec vyšly jen více stmelené a silnější.


Kolikrát je možná osud nebo možná náhoda srazily na zem, tolikrát ony povstaly z popela. A vždy o něco větší než předtím.
Jsem hrdá. Jsem hrdá, že jsem součástí tohoto fandomu. Hrdě si říkám SONE. A myslím si, že jsem dobrý SONE.
Ne proto, že o nich vím spoustu věci, co jsem si vyhledala online nebo vypozorovala z variety shows. Ne proto, že se aktivně zajímám o to, co zrovna dělají a kde jsou. Ne proto, že se zapojuji do všech projektů, do kterých můžu. Ne proto, že si kupuju jejich merchandise. Ne proto, že jsem poslala soshified peníze. Ne. To jsou jenom ty zbytečnosti kolem. Teď budu znít jako fanatik… ale budu prostě jen upřímná. Nejdůležitější je ta láska v tom. Jsem hrdá a myslím si, že jsem dobrý SONE, protože je prostě miluju. Nefalšovaně. S jejich klady i zápory. Možná mám biasy, každý je má, ale miluju je všechny- Mlč, ty jedna mini Kim Taeyeon v mojí hlavě! Jo, já vím, přestaň otravovat, fajn, fajn, tak jo, mám biasy, žádné možná, dej pokoj!, ani na jednu nedám dopustit. Byly doby, kdy jsem mívala lehké problémy s některými členkami. Ale nikdy jsem je nenenáviděla. A po čase… po čase jsem zjistila, že i ty, které jsem neměla tak ráda jako ostatní si mě postupně získávají. A než jsem se nadála, tak jsem je milovala všechny. Dokonce jsem to dopracovala do fáze, kdy je nedokážu sestavit podle oblíbeno- MLČ! Šmarjáá, Kimová, tak ty si bereš mini Tiffany na pomoc? Mlčte obě! Ehm… Pardon. …podle oblíbenosti.

A jsem za to na sebe hrdá. Konečně jsem v životě našla něco, co opravdu zbožňuju.
Ale proč já pořád melu jenom o sobě? Tenhle den není o mně. Je o nich.

Kim Taeyeon. Jessica Jung. Lee Sunkyu. Stephanie Hwang. Kim Hyoyeon. Kwon Yuri. Choi Sooyoung. Im Yoona. Seo Juhyun.

Devět jmen. Devět dívek. Devět osobností. Devět hvězd.

Girls' Generation. So Nyeo Shi Dae.

Jedna skupina. Jeden duch. Jeden sen. Jedna naděje.

Jejich pouto mě upřímně fascinuje. Určitě je to i tím, že od debutu opravdu nezměnily složení, ale opravdu na mě působí jako pravá rodina. Mají dostatečné množství peněz, aby si každá koupila aspoň pět baráků a 7 z nich má rodinu v nejbližším okolí (kromě TaeNy, ty zůstávají v dormu často samy :P), ale ony stejně raději zůstanou pohromadě ve svém dormu (Jessie? Hm? Ale já vím, že tam ještě pořád bydlíš, jenom moc často chodíváš domů, nemyslíš? xD).
No, prostě... Málokterá skupina, především ty, co debutovaly 2009 a později, má takové pouto. To je jedna z věcí, která mi opravdu vadí u novějších skupin. Nepůsobí na mě tak blízce, jako právě SoShi nebo některé jiné starší skupiny. Asi mě GG v tomhle až příliš ovlivnily. To, jak jedna druhou vždy podrží, podporují se, ale zároveň jsou k sobě upřímné a přiznají si, že jedna druhé občas závidí. To, že si občas skoro rozbijou hubu (Hyoyeon, na tebe to neplatí, ty se klidni, kdyby tě tehdy holky nedržely a ty se na Jessiku fakt vrhla, tak ji asi zabiješ, počítáš s tím, že :D), ale pak se s pláčem usmiřují. To je to, co tak miluju. Protože věřím tomu, že bez hádek a nedorozumění to není pravý vztah.

Máma mi tvrdila, že mě to po pár týdnech přejde, někdejší kamarádi mi tvrdili, že mě to po pár týdnech přejde. Nikdo mi nevěřil. Ani já si nevěřila. Vždyť předtím má největší závislost předtím trvala necelý rok. Ale teď jsem tady a slavím s nimi další výročí. Lámu s nimi své vlastní rekordy. Doplňují můj život. Dva roky jsem SONE a dokud ony budou SNSD, já budu SONE. Pokud budou SNSD navždy, pokud budou SNSD v příštím životě, tak já pořád, pořád budu SONE.

"Zjistila jsem, že tady není nikdo kromě těchto devíti lidí. Miluju vás, naše So Nyeo Shi Dae. Chci navždy udržet Girls' Generation pohromadě. Prosím dovolte mi to." -Taeyeon
"Mám za sebou 8 párů rukou, které mne vždy podrží, když zakopnu." -Jessica
"Mám druhou rodinu. Nemůžu zapomenout na těch 8 dívek, které jsou mi opravdu sestrami." -Sunny
"Sdílíme štěstí i neštěstí. Dobré i špatné věci. Ale buďme spolu navždy." -Tiffany
"Možná si z nich hodně utahuju, ale nikdy bych to nemyslela vážně. To by bylo divné, jsou pro mě rodina." -Hyoyeon
"Můžeme zářit, jenom když je nás na pódiu všech 9 pohromadě." -Yuri
"Z devíti úplně odlišných lidí se stal jeden. Je zázrak, že nám na sobě tak záleží. V naší spolupráci není žádné tajemství, prostě jsme jako sestry." -Sooyoung
"I když v budoucnu se budeme soustředit na sólo aktivity, chtěla bych, abychom spolu pořád koncertovaly a vydávaly alba." -Yoona
"Svým unnies jsem opravdu vděčná. Děkuji vám." -Seohyun

A já taky doufám, že tohle bude trvat věčně. Vím, že věčně to nejde. Tak alespoň co nejdéle je možné. A jsem si jistá, že minimálně ještě dalších 5 let to možné je. Soshi bond. Soshi bond je věčný. Síla devíti. Dokonce i to číslo. 9. Devítka není jen za devatero horami a devatero řekami. Devítka značí věčnost. Když někomu darujete 9 růží, znamená to "Budeme spolu navždy".
Doufám, že zůstanou zdravé, šťastné a úspěšné. Doufám, že se všechny jejich sny splní.

Bude mi obrovskou ctí pozorovat, jak dál se budou vyvíjet. A ony se budou vyvíjet. Tiffany sice prohlásila, že chce, aby Girls' Generation byly za dvacet let stejné jako teď, ale Jessica, které v této věci dávám za pravdu, to rázně odmítla s tím, že ji nikdo nepřinutí ve čtyřiceti skákat po pódiu a mávat lízátky.
Doba jde dál. Čas se nedá zastavit ani vrátit. Přijdou nové a nové skupiny, které Girls' Generation časem zastíní, stejně jako Girls' Generation zastínily jiné. Ale pro mě budou pořád number one. Věřím tomu. Možná, nebo spíš určitě, jsem naivní, ale momentálně tomu opravdu věřím. Myslíte, že z toho vyrostu? Moje máma si to myslí taky. Ale GG mají tolik věrných a oddaných fanoušků starších, než jsou ony samotné, tak proč bych je já měla přestat mít ráda, jen proto, že vyrostu? Navíc, já nebudu jediná, kdo bude stárnout. Těch devět mladých dam taky.

Zním fanaticky? Posedle? Nemocně? Možná jsem. Možná žiju v iluzi, ale jsem za to ráda. A pokud vám to vadí, nikoho nenutím se se mnou bavit nebo se mnou jakkoliv jinak zabývat.

Jsou mými největšími idoly, inspirují mě, učí mě, zabavují mě. Věřím jim. Věřím v ně.

Jsem na ně upřímně pyšná.

Girls' Generation je síla. Je to odhodlání. Tvrdá práce. Čest. Krása a čistota. Je to dokonalost. Girls' Generation je věrnost. Je to pouto a je to naděje. Budoucnost, přítomnost i minulost.

Děkuji vašim rodičům, že mají tak skvělé děti.
Děkuji SM Entertainment, za to že vás vytrénovali, dali dohromady a financovali.
Děkuji, Taeyeon, že jsi odhodlaně dovedla svých 8 dívek tak daleko, že jsi taková trubka, a že ti na ostatních tak moc záleží.
Děkuji, Jessiko, že jsi mi ukázala, že i líní lidé mohou uspět, že mě vždy bavíš svými nesměšnými vtipy, a že jsi tak upřímná.
Děkuji, Sunny, že mi svým aegyem vždy rozjasníš den, a že sis jako jedna z mála zachovala příčetnost.
Děkuji, Tiffany, žes mi ukázala, co je to pravé odhodlání a odvaha.
Děkuji, Hyoyeon, že všem vždy zlepšíš náladu, a že svými drzými vtipy dokazuješ, jaká jste rodina.
Děkuji, Yuri, že svými chybami v choreografií a image idiota dokazuješ, že jste taky jen lidi.
Děkuji, Sooyoung, že mě vždycky rozesměješ svými imitacemi a gangsta chováním.
Děkuji, Yoono, že i když jsi v Koreji známá herečka, vždy se představíš jako So Nyeo Shi Dae's Yoona.
Děkuji, Seohyun, že jsi dokonalá a úspěšně bráníš svým 8 unnies, aby se vzájemně povraždily.

Holky, můžete na sebe být hrdé. Dotáhly jste to daleko. Vždycky tady budou lidi, kteří vám ten úspěch přát nebudou. Ale vždycky tady budou lidi, kteří vám budou stát za zády, podporovat vás a chránit.

Kdykoliv se otočíte, vždycky tam bude někdo, kdo bude vás tlačit dopředu a bránit. My, ti nejvěrnější S♥NE, tam budeme.

Neopustíme vás, dokud se vy samotné nerozhodnete, abychom vás opustili. A pevně věřím, že k tomu momentu nedojde.

Možná, že za deset let budete mít každá rozjetou sólo kariéru, budete vdané (aldfjhhasdfhhtaenyvregistrovanémpartnerstvífkdlsnkfnkw), budete mít děti. Ale budete pořád Girls' Generation. Věřím tomu, že dokud vám všem nebude alespoň 80 let, tak Girls' Generation oficiálně neskončí.

Protože právě teď je to Girls' Generation, zítra je to Girls' Generation, navždy je to Girls' Generation


TaengSic

Dandyu (SunYeon)

TaeNy ♥

HyoTae

TaeRi

SooTae

YoonTae

SeoTae

SunSica

JeTi

HyoSica

YulSic

SooSica

YoonSic

SeoSic

2Ny (SunFany)

HyoSun

SunYul

SooSun

YoonSun

SeoSun

HyoFany

YulTi

SooFany

YoonFany

SeoFany

HyoYul/YulHyo

HyoYoung

YoonHyo/HyoYoon

HyoHyun/HyoSeo

SooRi

YoonYul

SeoRi

SooNa

SeoSoo

YoonHyun+ nějaké gify ♥.♥ :)

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | E-mail | Web | 4. srpna 2012 v 19:13 | Reagovat

Z dievčenských skupín je SNSD na prvom mieste! Pred tým to bol 4MINUTE, no tie už nemám tak v láske ako SNSD.. Neviem toho o nich veľa, ale predsa sa mi strášne začali páčiť ich pesničky. To čo si tu napísala, si napísala veľmi pekne.. Ja som KISSME, L.O.V.E, a tiež viem o každom zo skupiny veľa, stalkujem ich, prosto všetko! U-kiss milujem! každý ich song! Ani neviem prečo, ale prosto je to tak.
Tiež mi moja mama, ako i celá rodina, kamaráti, prosto všetci hovoria, že to dlho nevydržím, že ma to prestane baviť, ale keĎ mne sa tá hudba páči, a je mi úplne jedno, kto si čo o tom myslí..
Hovorím jednú vec a tá je: "Pokiaľ môžeš počúvať bielych, černochov, tak prečo nie aj aziatov? V čom sú horší, ako ostatný? Viete, koľko toho v živote dokázali? Pokiaľ ich neberiete, tak ste rasisti!" *citovala sa xD* Nám, K-poperom bolo súdené počúvať ich!
Som rozhodnútá ísť do Kórei a žiť tam ako normálny občan ich republiky. Mama mi povedala, že ak si vezmem aziata, tak ma nebude brať ako dcéru, ale mne je to jedno, pretože nemôžem za to, že sa mi páčia aziati..
Som hrdá na to, že počúvam SNSD ako aj U-kiss, NU'EST, B.A.P, Shinee, 2NE1 a podobne, pretože táto hudba ma napĺňa životom! S touto hudbou žijem!

2 Ayumu Ayumu | 5. srpna 2012 v 14:37 | Reagovat

si dobrý SONE :)

3 Sarang ♥ Sarang ♥ | 5. srpna 2012 v 14:47 | Reagovat

SNSD jednoducho ZBOZNUJEM! ♥
Sú moja No.1 dievčenská skupina, a to sa nikdy nezmení! Mám rada aj ostatné dievčenské skupiny, ale SNSD to je niečo iné.
Modlím za zato aby nikdy, kým ešte budú pôsobit ako SNSD, ani jedna z nich neodišla, jednoducho aby boli stále 9!
Navzdy budem S♥NE!

Takze Happy 5th anniversary SNSD!!! ♥ ^^

4 Escarlate Escarlate | Web | 5. srpna 2012 v 17:36 | Reagovat

[2]: *fanatický

[3]: Další SONE na mém blogu ^^ *happy happy*
Souhlasím, taky mám ráda jiné, ale GG... to je... to je... Nemám na to pořádně slov, takže se prostě jen odkážu na článek nahoře :D

5 Chachi Chachi | 5. srpna 2012 v 19:41 | Reagovat

Když jsem to četla tak mi mráz lezl po zádech.. xD Ne opravdu. Nádherný článek.. ^^ Holky můžou být pyšné na to,že mají takové úžasné fanoušky.. ^^ Miluju SNSD.♥ Jsem také S♥NE.:3 Každá členka je něčím výjmečná.:3 Leckteré hvězdy by jím mohly závidět jejich přátelství které není jen hrané,ale opravdové.. ♥♥ Girls Generation jsou prostě a jednoznačně úžasné.. ^^ ♥♥ Happy Anniversary my nine angels! ♥♥♥♥

6 Wickey Wickey | Web | 23. června 2013 v 12:21 | Reagovat

Jak víš, já SONE nejsem a o SNSD vlastně vůbec nic nevím, ale musím říct, že tenhle článek mě naprosto fascinuje! O.o Všechno v něm je psáno naprosto upřímně a s láskou...  :3 Nemyslela jsem si, že k nim cítíš něco tak silného. Tak moc. Umím si však představit, jak moc tě ovlivnily, sama tohle cítím k pár lidem, kteří mi strašně moc změnili život :-D A je to divný - cítíš to, i když si je nikdy v životě neviděla, neznáš je osobně a tak, víš co... :-D Doufám, že SNSD ještě dlouho vydrží, nerada bych tě viděla smutnou :/ :-D Taky jsem díky tomuto článku ztratila veškeré předsudky vůči SNSD (né, že by to byly předsudky, prostě jsem si vytvořila špatný názor -.-), ukázala jsi mi, jaké silné pouto je mezi členkami a jak to měly těžké, ale přesto vydržely. To je prostě fascinující!! :-D :-)

7 Nicka Nicka | 27. srpna 2014 v 1:32 | Reagovat

Snsd forever

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama