The Moon That Embraces The Sun

24. července 2012 v 19:45 | Escarlate
Anglický název: THE MOON THAT EMBRACES THE SUN
Původní název:해를품은달 / Haereul Poomeun Dal
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, fantasy, historické
Epizod: 20
Rok: 2012
Mé hodnocení: 8,9/10 (jo, 8,9. Na 8,5 je to moc dobré, ale na devítku to ještě nemá :D)


(Poznámka: Hodně spoilerů, tak jsem je zamazala, stačí označit, jako vždy :D)

Příběh se odehrává někdy v patnáctém století v Koreji. Vládne zde více méně ukázkový král a Čosonské království se má více méně dobře. Korunní princ Lee Hwon se ve svých 15 letech náhodou na ceremoniálu pro absolventy (nebo cokoliv to sakra bylo) seznámí s ve své podstatě dokonalou Heo Yeon Woo. Zajiskří to, a i když by se líbila i staršímu bratrovi korunního prince Yang Myungovi, tak je to princ Hwon, kterému se podaří udělat z ní princeznu. Sňatek se nelíbí princově mladší sestře, která by ráda Yeon Wooina dokonalého bratra a zároveň se příčí i bývalé královně-babičce, která teda využije své vnučky a pověří šamanku tím, aby Yoon Woo zabila. Šamanka ale kvůli slibu, jenž kdysi dala jedné své přítelkyni, Yeon Wooinu smrt pouze nafinguje a pak si ji vezme k sobě. Princ truchlí, Yeon Wooina rodina truchlí. Yeon Woo, která na vše vlivem kouzla zapomněla, a její věrná společnice Seol žijí mezi šamany dlouhých osm let. Pak jednoho dne potká princ, za kterého vyrostl Song Sam Dong teď už ženatý král Lee Hwon, bezejmennou šamanku, která je pak jako bonus nucena být jeho jakousi "léčitelkou". Šamanka nemá jméno a tak jí král začne říkat Wol. Věří tomu, že Yeon Woo je mrtvá, ale podobnost mezí ní a Wol je až příliš velká a samozřejmě neuteče ani staršímu bratrovi Yang Myugovi. Wol jim nejprve tvrdí, že nemá s Yeon Woo nic společného, ale přítomnost lidí z minulosti jí pomalu pomáhá vzpomenout si…


*Clap clap clap clap* Tleskám. Bravo.

Všeobecně se traduje, že historická dramata nejsou tak dobrá. Nevím, nemůžu srovnávat, toto bylo mé první. A nevím, jestli jsou ty kecy o "špatných historických dramatech" prostě lež, anebo jestli jsem prostě hned na poprvé jenom měla štěstí a šáhla na to pravé.

Příběh mne absolutně uchvátil. Údajně zde bylo vše fiktivní. No, já nevím, podle mých velice zdlouhavých filozofických úvah a propočtů byla ta "zlá babča královna" snacha samotného velkého Sedžonga. Tady mi přišlo trochu divné, že nikde se v celém dramatu neobjevil hangul. Zcela určitě se to odehrávalo v době po Sedžongovi (v jedné scéně ho zmínili) a… buď Sedžong selhal ve své snaze rozšířit hangul po celém státě anebo v tom mají scénáristé prostě bordel.

Možná tam bylo menších dobových nesrovnalostí víc. Opravdu se hrál v 15. století (odhadem, soudím podle hadrů a odkazu na Sedžonga) v Koreji golf?

Ale na tom nesejde.

Musím jim pochválit opravdu krásné natáčecí prostředí. Oh, jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistila, že tento chrám je pouze vytvořen MBC čistě pro účely natáčení.

Ovšem líbilo se mi, že do bylo podáno fakt bez servítky. Věřím tomu, že tak krutá Korea v té době byla. To mučení a všechno… Fuj. Ale fascinující (úchyl?). Možná, že kdyby nebylo na první pohled zřejmé, že meče jsou z plastu a krev neměla poněkud narůžovělou barvu, byl by efekt ještě lepší (ahem). A drželi se i archaistické mluvy. Domnívám se, že ty občasné titulky, jež se sem tam objevily na obrazovce, byly vysvětlivky použitých archaických slov.

Co se týče herců, musím říct, že jsem si opravdu užila jejich mladší verze, které tam pobíhaly asi prvních 5 dílů. Yeo Jin Goo, který hrál 15letého prince… Proč… jsi o dva roky mladší než já, ty hajzle? I hate you for that. Kim Yoo Jung jako 13letá Yeon Woo se mi hodně líbila. Trochu mi připomínala Sulli. Ale líbila se mi.

Teď ale spíš už k těm dospělým verzím.

Kim Soo Hyun je tááááák charismatický! Chlape, pojď mi vládnout! … Awkwarrrd. On je fakt dobrý herec. Tak jak jsem ho v Dream High neměla nijak zvlášť ráda, tak tady mi fakt učaroval ♥.♥ … Škoda, že pořád nosil ty debilní síťky na hlavě, dokonce v nich i spal… Ohh, já bych ti tak moc chtěla prohrábnout tu čupřinu, strhat z tebe ty protivný sedžonský hadry a všechny ty spodničky a pak tě----! Ééééh…. Co jsem to říkala s tím awkward? A sakra, on fakt umí brečet. Je to dobrý herec, musím uznat.

Trochu mi vadilo, že mezi ním a Han Ga In to vůbec nejiskřilo. Sakra holka! Je to Kim Soo Hyun! Jak to děláš, že mezi váma nic není? Že by to bylo tím, že je starší než on? Nebo možná jsem byla jen příliš soustředěná na myšlenku, že by jí někdo měl povolit gumičku, než jí vypadnou oči. Ta ženská má milý hlas, ale vzhledově je taková… nijaká. Navíc mě její dospělá verze fakt zklamala. Mladá Yeon Woo byla soběstačná a statečná, člověk by čekal, že z ní vyroste totální badass chick, která všem bude nakopávat zadky. A ona se z ní vylíhla taková… puťka, která prostě přijala bez ceknutí všechno, co na ní "ti zlí" prováděli. *facepalm* A nikdy jsem nechápala, co cítí. Poznala jsem, kdy byla smutná a kdy šťastná, ale že by bylo něco mezitím? Možná, kdyby jí povolili tu gumičku, hrálo by se jí líp.

Pak je tady Scheduler princ Yang Myung. Jung Il Woo. Mhmm. On není hezký. Ale já ho miluju :D. Jeho role byla taková… divná. Měla bych mu fandit, vždycky fandím těm chudáčkům, co nemají šanci u hlavní hrdinky. Ale jemu tady ne. Sorry. Já nevím, ta postava mně nijak neučarovala, přišla mi dost nevyužitá. Ne. Ona prostě jen byla nevyužitá. Jediné co dělal, bylo, že prahnul po ženě svého bratra, pak se s tím smířil a nakonec… se obětoval? WTF? Nechápu. Fakt ne.

Kim Min Seo hrála Hwonovu utrápenou ženu. Taky mě zklamala. Tak nějak jsem čekala, že udělá nějaké pořádné drama. Ale ona pořád jenom vyšilovala a panikařila a pak umřela. Opět. Nechápu. A stejně dostala jenom minimum prostoru, ani nechápu, proč je v main cast. Ale musím říct, že její hraní se mi líbilo.

Princezna Min Hwa, mladší sestřička princů, mě (ne)mile překvapila. Nam Bo Ra hrála její starší verzi, zatím co Jin Ji Hee mladší. A obě verze se mi líbily a dobře na sebe navazovaly. Sice na mě Bo Ra působí hrozně dětinsky, ale budiž. Její postava to zase o něco víc oživila. Měla jsem ji ráda i přes všechno to "zlo", co napáchala. Dokavaď neprohlásila, že Yeon Wooiny "smrti" nelituje. WTF? Jen další výmysl scénáristů, jak přinutit Kim Soo Hyuna brečet. Ale líbilo se mi, jak to s ní zakončili.

Song Jae Hee jakožto Yeon Wooin bratr mě nudil. Na to jak byl strááášně chytrý, zas tak chytrý nebyl. To ho vážně nenapadlo, že Yeon Wooina smrt nebude jen tak?

A teď k mojí asi nejoblíbenější postavě. Seol. Suh Ji Hee jako její mini verze, Yoon Seung Ah jako její super cool nadupaná dospělá verze. Ona byla ve všech směrech dokonalý sluha. Věrný, oddaný, spolehlivý a v neposlední řadě velice schopný. Vážně mě štvalo, jak dopadla. Chuďátko. I když jsem princeznu Min Hwu měla ráda, tak trochu jsem doufala, že Seolina láska k Yeon Wooinu bráškovi bude opětována. Hmm, tak nic :( Ale musím říct, že byla dost drsně nesmrtelná. Skoro jak Hyomin v Day By Day, taky prošpikovaná skrz na skrz a ještě dokáže bojovat. Akorát Hyomin to přežila. Seol ne :/

Fíha, jak to tady tak po sobě čtu, nezní to jako moc nadšená recenze. Zní to, jako by mě to zas až tak moc nebavilo. Ale já na začátku nelhala. Fakt mě to bavilo. A fakt, že jsem to zkoukla za pět dní mluví za hodně. Pamatujete na mé tříměsíční sledování Paradise Ranch?

Cast
Kim Soo Hyun & Yeo Jin Goo / Princ Lee Hwon

Han Ga In & Kim Yoo Jung / Heo Yeon Woo (Wol)

Jung Il Woo & Lee Min Ho / Princ Yang Myung
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MC~BoW MC~BoW | 24. července 2012 v 20:31 | Reagovat

Už jsem si tě zapsala do Affs ;)

2 lina lina | Web | 29. července 2012 v 22:56 | Reagovat

Nééééééééééééé..nejdřív jsem se u té tvé recenze děsně tlemila, ale nééé Yang Myung, já tak bečela kvůli němu. koukala na to kvůli němu....Třeba Gain myslela na manžela a na Soo Hyuna jí jaksi nezbylo místo xDD
A historická dramata jsou krásná, teda některá :D

3 Adria Morgan Night Adria Morgan Night | E-mail | Web | 4. února 2013 v 18:57 | Reagovat

Mohli by jste mi někdo prosím poradit, kde to stáhnout? Na ulož. to chybí některé díly :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama