Love Rain

2. června 2012 v 16:44 | Escarlate
Anglický název: LOVE RAIN
Původní název:사랑비 / Sarangbi
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, melodrama
Epizod: 20
Rok: 2012
Mé hodnocení: 9/10Seo In Ha a Kim Yoon Hee se do sebe na první pohled zamilovali. Jenže protože byli oba řekněme dost plaší, tak než se pořádně rozhoupali, tak se Yoon Hee začal dvořit i In Hův kamarád Dong Wook. Protože mu ti dva nechtějí ublížit, snaží se od sebe jaksi odmilovat. Nakonec se jim ovšem podařilo dát se dohromady, ale Yoon Hee onemocněla a odjela a In Ha se dal na vojnu, čímž byla jejich láska ztracena. O třicet let později na sebe naráží vystajlovaný fotograf Seo Joon a roztomilá chodící módní katastrofa zahradnice Jung Ha Na. Ti dva se nemůžou vystát, ale cesty se jim prostě pořád nějak podivně kříží. Legenda praví, že když spolu dva lidé vidí přírodní jev, kterému se říká "Diamond Snow", tak se do sebe zamilují. Tihle dva jej spolu vidí a ona legenda se brzo vyplní. Ha Na začne pracovat jako zahradnice v restauraci nad Joonovým studiem a dokonce se tam i zabydlí. Mezitím se po všech těch letech opět setkávají In Ha a Yoon Hee a dávají to zpátky dohromady. Všichni jsou šťastní do chvíle, než zjistí, že Joon je In Hův syn a Ha Na Yoon Heeina dcera. V kombinaci s Joonovou matkou/In Hovou manželkou mrchou Hyesung, Dong Wookovou vlezlou dcerou Mi Ho a moc milým synem doktorem Sun Hem a v neposledním řadě Ha Niným dokonalým sunbaem Tae Sungem, dostane Joonova a Ha Nina láska pěkně zabrat…Tak tohle bylo ale drama! Tak, jak jsem první čtyři epizody absolutně totálně protrpěla, tak zbytek jsem si fakt parádně užila. Nebýt těch prvních 4 dílů, asi by tohle bylo jedno z mých nejoblíbenějších dramat, pravděpodobně v top 5. Až mě to fakt udivuje, jak moc mě to bavilo. Vlastně to je typické korejské drama s obvyklými zápletkami, krásně předpovídatelným dějem, přímočarými postavami a typicky idylickým koncem. Jelikož jsem to sledovala zároveň s Fashion Kingem, tak můžu říct, že tato dvě dramata jsou úplně protiklady.

Ze začátku jsem se fakt extrémně nudila. Fakt extrémně. Mluvím tady o spaní. Úplně jsem se chytala za hlavu nad Yooninou neschopností hrát a chtěla jsem ji opráskat o stěnu. Navíc jsem měla pocit, že to, co bylo ve čtyřech dílech, by se s přehledem vlezlo do dvou.

Pak se ale přehoupli s příběhem do současnosti. Wááh! Ta současnost byla skvělá! Dokonce i starší Yoon Hee a In Ha byli fajn a ne takoví idioti jako před třiceti lety.

Herecké obsazení bylo hrozně fajn. Začnu Yoonou, která hrála Yoon Hee před třiceti lety a Ha Nu v současnosti.

Yoony jsem se trochu bála. Nikdy jsem ji neměla za nikterak dobrou herečku. A první čtyři díly mě jenom utvrzovaly v tom, že neumí hrát. Ale hádám, že to asi scénáristi plánovali, nebo možná jí ta postava Yoon Hee jenom nesedla, protože Ha Na, to už je jiná. Absolutně jsem si ji zamilovala ♥ Určitě byla Yooně blíž, takže se jí určitě líp hrála. Hrozně hezký make-up jí dávali. Že oblečení měla hrozné po většinu času je vedlejší, protože to bylo schválně. Vesměs jsem jí Ha Nu věřila. Jenom ty scény, ve kterých měla působit nenuceně, byly tak trochu… awkward. Takové moc strohé a … prostě nucené :D Ovšem s klidným svědomím můžu říct, že mám díky tomuto dramatu Yoonu zase o něco raději.

In Hu před lety a Joona v současnosti hrál Jang Geun Suk. (Jóó, zase sejný herec, na crossing-over nebere tohle drama ohled.) Víte, co mně fakt zklamalo? Zjištění, že není tak hezkej, jak jsem si myslela, hahaha. Jo, pořád má úžasný úsměv a všechno, ale z profilu vypadá… divně. Ahem. Ale tak pořád byl moc fajn a dobře se na něj koukalo. Mimo první čtyři díly, tam mě fakt nudil. Taky. To, že by jeho stylisti čas od času potřebovali přiškrtit je taky vedlejší. Ale seriózně, podpatky??? Doufám, že shoříte v pekle, barbaři! S jeho hraním mám podobný problém jako s Yoonou. V těch odlehčených scénách působil hrozně nuceně. Ovšem ve vážných situacích hrál moc dobře.

Trochu mě mrzí fakt, že Sun Ho neměl ani zdaleka tolik prostoru, jak v sedmdesátých letech Dong Wook. Kim Si Hoo je fakt rozkošnýýýý. Ale na druhou stranu, aspoň jsem ho neviděla (moc) trpět, to by mě zlomilo.

Ke komu jsem měla rozporuplný vztah, tak to byl sunbae Tae Sung, kterého hrál Kim Young Kwan nebo jak mu říkám já: Mor :D. Má to své odůvodnění, hrál parchanta ve White Christmas a říkali mu tam Plague neboli česky Mor. A mě se ten chlap líbí, fakt že jo. Jenom tady… byl takový rušivý faktor vztahu Joona a Ha Ny. A zas až TAK dobře tady nehrál.

Posledním z "nové generace", kterého chce zmínit, je Mi Ho, Sun Hova sestra. Ta holka mě tak strašně štvala! Ona nemá vůbec žádnou sebeúctu, důstojnost, nic! Gah! Kvůli slepicím jako ona nás mají někteří chlapi za blbky.

Dále tam bylo několik dalších zajímavých postav, které se mi moc líbily, jako například Sun Hovi teplí (? Minimálně ten jeden :D) spolupracovníci, Joonův asistent a synovec In Hiova kamaráda Chang Ma Kim Jeon Sul. Ale ti jsou v postatě bezvýznamní, takže se přehoupnu ke generaci starší.

Postarší In Ha (Jung Jin Young) mě strašně štval. Jako fajn, byl tolerantní ke vztahu Joona a Ha Ny a to se cení, ale po většinu času jsem měla pocit, že si Yoon Hee (Lee Mi Sook) nezaslouží. Navíc ten chlap není vůbec hezkej, lol. To Lee Mi Sook už hezká je a dokonce mi na starší verzi Yoony i seděla. Rozhodně se mi v té roli rodiče líbila víc, než Jin Young. Herci jsou to ale dobří a mají moc příjemné hlasy.

In Hova manžela Hye Jung nebo-li hlavní mrcha, je taková mrcha! Yoo Hye Ri ta role seděla dobře. Ona má takový přirozený mrcha look. A přestože to byla mrcha, nedokázala jsem ji nesnášet. Ráda jsem ji neměla, ale nevadila mi tam. Její mladší verze mi připomínala Jiyeon v Roly-Poly éře :D Ale to budou ty vlasy.

Koho jsem měla ráda ze starší generace, jak před 30 lety, tak v současnosti, tak to byl Chang Mo. On a jeho synovec byli fáájn.

Co tomuhle dramatu prostě musím musím pochválit, tak to byla kamera. Takhle dobrou práci s kamerou jsem fakt už dlouho neviděla.

Příjemně mě překvapily i líbací scény, hihihi.

A samozřejmě ten absolutně dokonalý OST. Sice tam vesměs hrají jenom 4 písničky pořád dokola, ale všechny 4 jsou úžasné, lol. Už jsem si udělala mentální poznámku, že si ho musím stáhnout kompletní, ne jenom Tiffaninu písničku. Hwang, navždy nejhlasitější ze SNSD. Z nějakého důvodu to její strašně hlasité KVENČÁÁÁNÁÁÁ! začalo hrát vždycky v té nejemotivnější chvíli uprostřed absolutného ticha. Ze začátku jsem byla překvapená, později už jsem se tomu vždycky začala smát. Ale až na tyhle menší kiksy OST parádní a ladící.

Cast
Jang Geun Suk / Seo Joon (Seo In Ha v 70. letech)

Im Yoon Ah / Jung Ha Na (Kim Yoon Hee v 70. letech)

Kim Si Hoo / Lee Sun Ho (Lee Dong Wook v 70. letech)

Jung Jin Young / Seo In Ha

Lee Mi Sook / Kim Yoon Hee
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 30. června 2012 v 20:53 | Reagovat

Ahoj, na Love Rain jsem se dívala ( asi 3 díly jsem viděla,začala jsem jen kvůli Yooně ), ale pak jsem skončila, protože - taky jako tebe - mě to už nudilo. Ale když píšeš, že to je pak super, tak se na to dokoukám. Tak čau

2 Escarlate Escarlate | Web | 30. června 2012 v 21:12 | Reagovat

[1]: Ahoj :P Doufám, že tě to taky bude bavit ^^ Mě se současnost fakt líbila :)

3 Lenka Lenka | 6. července 2012 v 10:07 | Reagovat

Sun Ho se mi taky strašně líbí !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama