Fashion King

23. května 2012 v 22:39 | Escarlate
Anglický název: FASHION KING
Původní název:패션왕 / Fashion Wang
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, drama
Epizod: 20
Rok: 2012
Mé hodnocení: 8/10Lee Ga Young je mladá a velice talentovaná… návrhářka (Šička? Švadlena? Ehhh…). Po smrti rodičů byla v podstatě přinucena žít pod nadvládou kruté paní Jo, která po Ga Younginých rodičích převzala jejich butik. Protože paní Jo je mrcha, vyhodí po menší nehodě s nějakými těmi plamínky (ve skutečnosti za to mohla dcera paní Jo) naši Ga Young z krámu. Navíc když přijde Ga Young dopis, že ji vzali na stipendium do školy v New Yorku, obratně na něj nevlastní matinka odpoví, že se Ga Young stýpka vzdává. Ga Young nemá kam jít, až pak narazí na malé dongdaemunské… návrhářské seskupení (nejsem si tak úplně jistá, jestli je záhodno nazývat to "firmou"). Tyto švadlenky vede mladý návrhář Kang Young Gul. Ten je dost ambiciózní, ale jeho snaha prosadit se je přímo úměrná výši jeho zadluženosti. Ga Young hezky pracuje a bydlí u Young Gula, ale když pak zjistí, že ji vzali na tu školu (netuší o dopisu paní Jo), tak chce odejít. Young Gul by si ji rád nechal, ale nakonec jí ještě přispěje na letenku. Pak se ale dostane do ještě větších finančních potíží a skončí na rybářské lodi. Nakonec se mu (asi silou vůle) podaří dostat New Yorku. Nenapadne ho nic lepšího, než kontaktovat bývalého spolužáka, arogantního šéfa velké módní společnosti Jung Jae Hyuka (který momentálně přebývá v New Yorku a má peníze). Ten ho samozřejmě odmítne a stávají se z nich nepřátelé na život a na smrt. Ga Young v New Yorku tvrdě narazí a vypomáhá jí až právě Jung Jae Hyuk. Navíc se střetává s Young Gulem a ubytují se spolu u praštěná návrhářky Bong Sook. Pak se stane triliarda dalších věcí a nakonec se trojka Ga Young, Young Gul a Jae Hyuk nešťastně (?) sejde zpátky v Koreji, doplněná o Jae Hyukovu (ex?) přítelkyni, návrhářku Choi Annu…


Nééé… Já tady ten příběh nechci rozebírat! To je ten nejkomplikovanější příběh bez jediné přímé hlavní linie! Jen se podívejte, jak je ten úvod dlouhý a chaotický! A to jsou první tři díly! Možná čtyři, no... Ale fakt, tohle drama dost vybočuje z těch rutin, na které jsme od Korejců zvyklí.

Více mě upřímně chytal začátek, ke konci už to bylo takové až móóóc komplikované a až móóóc se tam řešil módní byznys. Mě je úplně fuk, kdo vlastní čí firmu! Šiřte lááásku lidi! (Asi jsem už unavená, takhle k večeru, ehmm). Ale jako i tak to bylo pořád fajn. Scénář byl čas od času bordel (Jo, fakt velký. Young Gul byl půl roku ve vězení, ale když pak vyšel ven, všechny postavy se chovaly, jako by tam byl dva dny.) A taky bylo to drama vtipné ve scénách, kdy vtipné být nemělo (Jak hodila madam Jo po Ga Young krabici s papírovými kapesníky, tak jsem lehla smíchy na pět minut.).

Ale sakra lidi… co prostě musím zmínit… ten konec… ten konec mě dostal. Čekala jsem mnoho věcí, fakt mnoho, ale tohle jsem nečekala do poslední minuty. Jako napadlo mě to… ale nepřipouštěla jsem si, že by toho byli korejští producenti schopní. No, tak očividně byli, no… Nevím, asi mě to ukončení zklamalo. Ale na druhou stranu to aspoň nebylo nudné, hehe.

Co se mi fakt hodně líbilo na příběhu, byl vývoj postav. Díky bohu! Korejci se pomalu ale jistě učí, že svět není jen černý nebo bílý! Žádná, opakuji, žádná z postav není vyloženě hodná ani zlá. Vlastně jsou všechny postavy hodně komplikované a dost nevyzpytatelné. A to se mi líbí. Já mám ráda, když nedokážu předpovídat události, je to větší sranda a víc se těším na každý díl. Ale abych je jako vždy probrala po jednom:

Lee Ga Young si zahrála totááálně roztomilá Shin Se Kyung. Ona má tak rozkošnou tvářičku! Že jsem ji jí chtěla čas od času rozbít o stěnu je vedlejší. Já ji měla jako postavu ráda. Právě na základě výše uvedených keců o černobílosti korejského drama-světa. Jen taková poznámka na okraj: hrozně roztomile intonuje. Z některých absolutně nevtipných vět, byly rázem věty k popukání jenom proto, jak strašně mile to pronesla a dokonce i její angličtina byla stejně příjemná na poslech. Její aegyo je ale docela fail. Teda to, co dělá cíleně. A děkuji jejím stylistům. Zachránili Fashion Kinga od utopení se v bahně bezedném - ale k tomu později.

Yoo Ah In hrál Young Gula a já nedokážu ani vyjádřit, jak MOC jsem se do něj zbláznila ♥ Ten chlap… má tak dokonalý úsměv! A vůbec celá jeho mimika byla božská. Jeho hraní bylo vtipné. Nevím, bylo to přehnané, ale zase věřím, že takoví lidi na světě taky budou, zvlášť v Asii. Co nemůžu odpustit stylistům, jsou jeho obleky. PROČ? Za co mě trestáte? Přijde velká voda? Jóó, jsi sexy, ale tvoje kotníky mi stačí vidět jednou. I když on se tam párkrát objevil i bez trička, hehehe. Ale seriózně. To drama je FASHION KING! Ty buzíku jeden, tys nebyl Fashion King, to spíš Fashion Terrorist. Ale miluju tě ♥ A tvoje angličtina… ♥ Vtipná, jako celá ta role, ale prostě… ach :D

Jung Jae Hyuk v podání Lee Je Hoona je jediná z hlavních čtyř postav, co jsem fakt nemusela. Jako on není zlý… ale… arogantní… A není hezký… taková ne tak rozkošná starší verze Henryho, lol. I když jako úsměv má sladký. Ale on ho neukazoval. Je to expert v tváření se znuděně. Možná, že i byl znuděný. A tak já byla taky. Prostě mě nebavil. Pokud zrovna neměl podivné čtverečkované obleky nebo kravaty s rybičkami (oh, Young Gul nosil taky takové! Se Spongebobem!). A já jsem zase expert na věty jednoduché :D.

Choi Anna ♥ Kwon Yuri ♥ Co víc chcete slyšet? Musím říct, že jsem se bála, jak tu roli zvládne, protože podle synopse se mi zdála být Anna hrozně komplikovaná. A taky že byla. Ale Yuri to zvládla docela nonšalantně a s noblesou. Vůbec bych neřekla, že tohle byla její první seriózní (to slovo seriózní je důležité) role. Fakt dobrá. Sice se vesměs pořád tvářila stejně (její smirky ♥), chovala stejně, mluvila anglicky pořád stejně (pořád stejně blbě :D "Hi ses his not gheiii!" - kultovní hláška). Čas od času se objevila vedle Shin Se Kyung v mém žebříčku "Kdo nosí oblečení, které nevypadá jako optický klam". Čas od času.

*nahlíží do poznámek, co ještě napsat* Divili byste se, kolik v americkém módním průmyslu pracuje Korejců! Heheh. Asi bych měla vyzvednout fajn líbací scény. Korejci dělají pokroky! Poté, co mezi hlavní čtyřkou proběhly líbačky mezi všemi možnými holka/kluk kombinacemi, jsem ve skrytu duše doufala, že dojde i na SSK + Yuri a YAI + LJH :D *péérvééért* A další věc, která zaslouží pochvalu, jsou fajn interiéry. Já nevím, jak vám ostatním, ale mě se ten Young Gulův dongdaemunský kamrlík opravdu líbil, akorát některé ty obrázky byly trochu děsivé.

A konečně - OST je povedený. Seohyunina písnička se mi vryla do paměti asi tak nejvíc, heh. Ale i ty ostatní jsou hezké.

Cast
Yoo Ah In / Kang Young Gul

Shin Se Kyung / Lee Ga Young

Lee Je Hoon / Jung Jae Hyuk

Kwon Yu Ri / Choi Anna

+ pardon, tohle si nemůžu odpustit, to musíte vidět:
A pak se divte že z těch stylistů supím. Fashion KING! KING! KING! Ne Terrorist!! Ne Ignorant!! Ne Barbarian! KING!!!!!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanny Hanny | Web | 27. května 2012 v 17:05 | Reagovat

Jsem u 16.epizody :-D Mě spíše bavil ten střed,začátek mě jaksi moc nebral :-D
Jsem ted' jaksi lína to dodívat :))

2 Sanny-Hyun Sanny-Hyun | Web | 29. května 2012 v 13:17 | Reagovat

dokonalá recenze...snad se na to podívám,ale znovu mě táhne Playful Kiss, abych se na to celé potřetí podívala, jelikož jsem se mimo Jonghyuna ze SHINee zamilovala do hlavního herce v Playful Kiss a to Joong Hyuna =D xD

3 Sanny-Hyun Sanny-Hyun | Web | 29. května 2012 v 13:17 | Reagovat

jo a máš krásný dess

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama