Extravagant Challenge

6. dubna 2012 v 12:51 | Escarlate
Anglický název: EXTRAVAGANT CHALLENGE / SKIP BEAT!
Původní název:Hua Li De Tiao Zhan
Národnost: Taiwanská
Žánr: Romance, komedie
Epizod: 15
Rok: 2012
Mé hodnocení: 8/10Gong Xi, docela ujetá, ale opravdu (opravdu opravdu hodně) odhodlaná mladá dívka, obětovala celý svůj dosavadní život pro svou lásku, (v jejích očích) dokonalého zpěváka Bu Po Shanga. No, jenže Shang není zase až tak úžasnej (ve skutečnosti je to rozmazlenej parchant) a jednoho dne se na Gong Xi vykašle. Gong Xi zatouží po pomstě, jenže jedinou cestou jak jí dosáhnout je dostat se sama do showbusinessu, což se jí také nakonec daří. Dostává se do agentury LME, ve které je čirou náhodou zaměstnán i Shangův největší rival, charismatický Du He Lian. Gong Xi, která má (následkem kopaček od Shanga) problémy s láskou, je zařazena do… řekněme nepříliš prestižní Love Me sekce. Spolu s ní tam přeřadí i nadanou Jiang Nan Qin, která je ale opravdu introvertní, chladná a vážná. A Gong Xi teď musí zvládnout svůj vstup do showbusinessu, vykonat svou pomstu, snášet Qin (no, i když ono je to vlastně naopak, Qin má problémy snést Gong Xi) a v neposlední řadě se vypořádat i s Du He Lianem.


Rozporuplné pocity. Protichůdné myšlenky. Tento text jich bude asi plný. Budu jako Fjodor Michajlovič Dostojevskij. Jeho Dvojník, jeho Bytná, jeho Zločin a trest. *dramatická pauza* Uhm, fajn…. Ahem. Tento článek bude asi i obsahovat spoustu citoslovcí.

Dala jsem tomuto dramatu 8 bodů z deseti… Dala bych tomu míň, ale vzhledem k tomu, jak vysoko jsem dala některá jiná dramata, tak jsem nemohla jinak, protože to bylo lepší než většina z nich. Každopádně jeden bod strhávám automaticky už jen proto, že toho drama dělali Číňani (Taiwanci). V taiwanských dramatech mají tak trochu sklony přehánět a přehrávat. Trochu, ehmmm. Musím jen tak mimochodem podotknout, že jak jsem čínštinu přes rok neslyšela, tak jsem si teď nemohla zvyknout, haha. Jo, své poslední taiwanské drama jsem viděla v listopadu 2010.

Ano, plně si uvědomuji, že se snažili držet se mangy, ale některé ty scény… *facepalm* Ono přiznejme si to - v anime a manze jsou ty scény fajn, protože jsou kreslené. Převeďte to do reality a…. SMH. Úplně největším utrpením pro mě byly slow-motion pády. Ale fakt, nepotřebuju vidět, jak někdo padá asi minutu a ještě klouže po podlaze 500 metrů dopředu, jen aby pak mohl porazit všechny, co tam stojí. No prostě, tohle drama brát s véééélikou rezervou. Hlavně ti, co jsou na serióznější typy dramat.

Další body jsem tomu strhávala za konec, který mě… uhmmm… (jak přeložíte z angličtiny left me hanging?)… Byl takový gaaah! Jakože ne tak otevřený, jak jsem čekala, ale i tak… blrghgh. Jsou otevřené konce, kdy je to prostě ukončené alespoň nějak, ale tady to bylo takové… nahoru nahoru nahoru a pak bum… nic… prázdno… pfffff… jako když postavíte vedle sebe SNSD od Taeyeon po Sooyoung a nakonec prásknete Sunny (abyste pochopili… autentický obrázek nemám, ale tohle jednu dobo kolovalo tumblrem: LINK).

Z herců a postav jako takových mám taky rozporuplné pocity.

Hlavní roli Gong Xi, hrála Ivy Chen. Ona je dobrá. Nikdy předtím jsem ji hrát neviděla, ale i z téhle praštěnosti jsem pochopila, že je to fakt dobrá herečka. Její mimika je skvělá. OMG, Gong Xi je… jeden velký facepalm, lol. Ona je psychopat. Ještě jsem se v manze nedostala tak daleko, abych mohla porovnávat (jsem u 14. dílu), ale bože, Gong Xi je fakt mimoň. Trochu mi připomíná Rainie Yang. Ale lepší verzi, hehe. (Říkám, jakožto fanynka Rainie Yang).

Liana hrál Siwon. Mhmm… No… On… není… zrovna… bůhvíjaký herec. Tak a teď do mě, ELFs. Jako je hezký a jeho mimika většinou taky nebyla zlá… Hlas a intonaci nemůžu posoudit, měl totiž dabing. Časem mi to už ani nepřišlo, když změnili ten katastrofální z prvních dvou epizod, tak ten druhý už byl dobrý. Ale hraní jako takové… průměrné. Ugh. Ale jako tak dobrý byl.

Jestli chcete vědět, kdo se mi herecky nelíbil, tak to byl Donghae jako Shang. Ale on tam stejně byl jenom tak okrajově, hehe. Já nevím, v It's Okay Daddy's Girl hrál Donghae dobře, ale tady… jsem mu moc nevěřila. Možná je to tím, že je na bad boye až moc roztomilý. A vlastně zas až takový bad boy to nebyl. Taky měl dabing a ten… ušel.

Abych ale někoho herecky vyzvedla, tak jsem hrozně žrala Qin, zahranou Biankou Bai. Bianca je fakt úžasná ♥. Její scény s Gong Xi… no ležela jsem pod stolem. Měla jsem tendence je i shippovat :D Hehehe. Škoda, že ke konci tam už nebyla tak často, byla rozhodně moje nejoblíbenější postava. A chci její vlasy.

A taky - Lianův manažer. Ten chlap byl k sežrání. A jak jsem tak četla na viki.com ty komentáře… tak nejsem zdaleka jediná, kdo ho tak zbožňoval. Vlastně mě už se líbil i v ToGetHer, kde hrál taky manažera, hehe.

Co bych ještě tak mohla dodat? Mhm, povětšinu času jsem se dost dobře bavila, občas jsem těžce nechápala, ale vesměs se na to velice dobře koukalo. Poměrně dost scén mě rozesmálo i nahlas a to se mi upřímně u dramat moc nestává (spíš jen u variety shows), za což to má u mě rozhodně velké plus navíc.

Taky nesmím zapomenout absolutně dokonalý OST. Když se přenesete přes ten sto tisíc druhů instrumentálů k openingu od SJ-M S.O.L.O. (fakt, jich bylo minimálně 10), tak musím říct, že OST velice vééélice povedený a rozmanitý. Plus i za něj.

Cast:

Ivy Chen / Gong Xi


Choi Siwon / Du He Lian


Lee Donghae / Bu Po Shang


Bianca Bai / Jiang Nan Qin
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Emma Zuzana Emma | Web | 10. dubna 2012 v 20:24 | Reagovat

presne je fakt že taiwanci vždy prehrávají a i tady to jinak nebylo... a jo s temy spomalenými pády naprosto souhlasím, ty scény jsem jen težko snášela, hlavne když se srazila tolu herečkou to byl fakt podes, zlaté anime oproti tomu, tam to vyrídili do jedný vteriny :D jinak opravdu ten manažér hrál i v Together? O_O páni vubec si na nej nevzpomínám, ale tak z tý doramy si taky nic nepamatuju, akurát tak jiruv celkem povedený účes a divný účes rainie :D jo jinak konec jsem ješte nevidela, ale jak sem slyšela lidi nebyli zrovna spokojení xP čekala jsem neco takovýho, jako i kopu sklamaných lidí kterí budou z konce hodne namíchnutý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama