The Vineyard Man

20. března 2012 v 13:58 | Escarlate
Anglický název: THE VINEYARD MAN
Původní název:포도밭그사나이 / Podopat Geusanai
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, komedie
Epizod: 16
Rok: 2006
Mé hodnocení: 7,5/10Lee Ji Hyun je začínající ale velice schopná módní návrhářka, které se smůla lepí na paty. Žije s chápavým a hodným otcem, sebestředným bratrem a neméně sebestřednou a sobeckou matkou. Jednou se jí podaří navrhnout a ušít fakt pěkné šaty a jde v nich na párty, ale její šéfová ji nechává přepadnout a o šaty na pánských záchodech připravit. Ji Hyun čeká na policii a tady přichází na scénu Jang Taek Gi, který jaksi potřebuje využít ono WC. Nahá Ji Hyun, myslíc si, že se jedná o policistu, z něj začne strhávat oblečení. No tohle menší nedorozumění končí na policejní stanici. Mezitím se na scéně objevuje i Ji Hyunin prastrýc. Už mu táhne na osmdesát, a protože mu zemřel syn, nemá kdo zdědit jeho 10,000 akrovou vinici. Nabízí vinici Ji Hyun, ale pod podmínkou, že si nejprve na vinici rok odpracuje. Ji Hyun (s vidinou peněz) souhlasí. Stěhuje se tedy na vesnici a má plné ruce s tím si na vesnický život zvykat. Vůbec jí to neusnadňuje fakt, že ji zaučuje právě ten 'nechutný perverzák' Jang Taek Gi, který je čirou náhodou strýčkovou pravou rukou. Je to sice vědec, ale po rozchodu s jistou Kang Su Jin se začal soustředit jen na zemědělství. Ještě že je tady na nedaleké klinice zaměstnán dokonalý Kim Kyung Min, Ji Hyunina dávná láska ze studií…


Do tohohle dramatu jsem šla, aniž bych měla nejmenší tušení, co čekat. Vlastně jsem si to stáhla s tím, že je to poslední drama s Yoon Eun Hye, které jsem zatím ještě neviděla a na nic jiného jsem nehleděla. A nelituju. Fakt se mi to líbilo. Jestli vezmu všech pět dramat s Eunhye (Coffee Prince, Goong, Take Care Of The Young Lady, Lie To Me + tohle), tak tohle je přesně uprostřed. Na TCOTYL a LTM to nemá. Ale tak to opravdu málo dramat, heheh.

Příběhová linie je taková milá, plyne docela ladně, nejsou tam žádné znatelnější zádrhely, ani časové skoky (i když upřímně ke konci jsem se nějakého obávala). Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že to té protivné šéfové ze začátku prošlo. Ji Hyun sice dostala svou pomstu, ale to tak nějak nezměnilo nic na situaci, že ona si přivydělala její prací. Ale hádám, že to by bylo moc idylické. Ty nejhlavnější postavy jsou takové líbivé, nikdo tam není vyloženě zlý. Někteří jsou otravní, hloupí a vlezlí, ale ne zlí.

Natáčeli ve velice hezkém prostředí. Vinice byla fakt nádherná a ty hory tam taky.

Yoon Eun Hye v roli Ji Hyun byla samozřejmě dokonalá. Hrála jako vždy parádně, její postava byla věrohodná, dokázala jsem se s ní povětšinou ztotožnit. Ze začátku byla opravdový prototyp velkoměstem vymazlené holčičky na venkově, ale postupem času se z ní stávala silnější osobnost. Sakra, TAK úžasně ji oblíkali, že se mi chtělo brečet! To se nestává často, že se nějaká hrdinka obléká přesně podle mých představ, ale tady… awwww. Měla hrozně legrační mobil mimochodem, asi z hračkárny :D

Taek Giho hral Oh Man Sook. Pro mě docela příjemné překvapení, jak jsem to zjistila, že tam hraje. Ale pak jsem ho tam viděla. Fůůůůj! Taek Gi je takový nechutný neandertálský buran! Myslela jsem, že ho asi zabiju. Vážně jsem ho ze začátku neměla ráda. Ale časem, jak se začal více projevovat, tak to už byla jiná. Je to dobrý herec. Dokázal mě přesvědčit. Občas mě tam rozčiloval, ale později jsem z něj místy skoro umírala ♥ :).

Z koho jsem neumírala 'skoro' ale úplně, tak to byl Kyung Min, kterého hrál Kim Ji Suk. Upřímně, v Personal Taste mě štval. Hodně. Tak nějak jsem počítala, že i tady ho nebudu mít ráda. Ale… ale… ale… on byl táááááááááák úžasnej! Eun Hye, to byla tvá osudová chyba, si jej nevybrat. Teď je totiž můj, mwahahaha *psychopatický smích*. Jeho rodiče byli ale idioti -_-" Ji Hyun že není pro Kyung Mina 'dost dobrá'? Milí rodiče, Ji Hyun zdědí 10,000 akrů vinice! To je asi 0,04% území Jižní Koreje! Což ji staví přinejhorším do pozice 2500. nejbohatšího člověka Jižní Koreje, pravděpodobně je v první tisícovce! Vážně není 'dost dobrá'? Tsk.

Čtvrtým bodem milostný čtverce (jako vždy) je Taek Giho navrátivší ex Su Jin, kterou hrála Jung So Young. Ona je v pohodě postava. Ale tak tak tak tak hrozně moc mě štval Taek Giho a strýčkův přístup k ní! Prostě ona pro ně byla bohyně a Ji Hyun by jí podle nich měla dělat služku. Tsk tsk tsk. Ale jinak na ní není nic moc co nesnášet. Asi ji nebudete zbožňovat, ale žádný konkrétní důvod, proč o ní smět prohlásit, že je mrcha, neexistuje. Je hodná, milá, starostlivá… Jediné čím se provinila, bylo to, že chtěla Taek Giho.

OST je takový hrozně na mozek lezoucí. "Show some mercy! Show some mercy!" (link na tu nejvlezlejší z nich TU). Jinak protože je to starší drama, tak moc idolů na OST nenajdete, ale hádejte, která dívčí skupina v té době začínala a podílela se na soundtracku? Nápověda: Ááááááááááááááááááááááááááááhhhh! Mňau! Wáááááááááááááááháháháhhááááááhhhhhh! :DD Brown Eyed Girls ;)

Cast:
Yoon Eun Hye / Lee Ji Hyun

Oh Man Suk / Jang Taek Gi

Kim Ji Suk / Kim Kyung Min

Jung So Young / Kang Su Jin
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Moni Moni | Web | 20. března 2012 v 20:50 | Reagovat

jo v pohodě :)

2 Zuzana Emma Zuzana Emma | Web | 25. března 2012 v 21:14 | Reagovat

no jo kdybych mela čas, podívala bych se na to po asi 10 jiných doramach v seznamu co bych ráda videla, ale nedostanu se k tomu asi ani omylem...krutý to svet
och a páni videla si všechny její doramy? vzdávam hold, mne sa to najskôr nikdy nepodarí :-)
jinak nehrál Kim Ji Suk náhodou v Personal Taste a ne v Protect the Boss?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama