Wild Romance

25. února 2012 v 15:59 | Escarlate
Anglický název: WILD ROMANCE
Původní název: 난폭한로맨스 / Nanpokhan Romance
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, komedie
Epizod: 16
Rok: 2012
Mé hodnocení: 8/10

Yoo Eun Jae je bodyguardka a řekněme dost od rány. Bydlí s tátou, bráchou a kamarádkou Dong Ah a všichni (krom Dong Ah) jsou tak trochu hardcore fanoušci baseballu, přesněji řečeno týmu Blue Seagulls a jejich největšími nepřáteli jsouRed Dreamers (dramawiki, you fail) v čele s odpalovačem Park Moo Yeolem. Park Moo Yeol bydlí sám v obrovském bytě, občas mu vypomáhá služka a má fajn kamaráda Dong Sooa s manželkou Soo Young. A jednoho dne se Eun Jae a Moo Yeol potkají v karaoke baru a dostanou se do menší roztržky, kterou Moo Yeol na celé čáře prohraje. Den na to, jsou noviny, internet, televize a rádia plné tím, že Park Moo Yeol dostal přes hubu, což samozřejmě není zrovna nejlepší pro jeho reputaci a tak se to vyřeší lží, že Eun Jae je Moo Yeolova ochranka a učila ho novou obrannou techniku. Eun Jae se tedy stává Moo Yeolovým novým bodyguardem, však co na tom, že se nemůžou vystát. Pak ale někdo začne jít Moo Yeolovi vážně po krku a navíc je do toho i nějak zapletená Moo Yeolova nečekaně navrátivší ex Kang Jong Hee…Uhmmm…. Mám z tohohle dramatu… lehce… lehce víc… rozporuplné pocity. Prvních pár dílů (asi pět) bylo takových v podstatě o ničem. Co se tam vlastně dělo? Ani si už pořádně nevzpomínám. Řešil se tam pořád jenom vztah mezi Eun Jae a Moo Yeolem, i když zároveň vlastně pořád zůstával na stejném místě. Vlastně se jejich vztah posouval dopředu hodně hodně hodně pomalu a pak najednou všechno vyvrcholilo až v posledních pěti minutách. Ale k tomu později.

Teď k dílům nějak 6-10. Tady to už pomalu začínalo nabírat na obrátkách, ale pořád se to točilo kolem vztahu. Akorát že už ne Moo Yeola a Eun Jae ale Moo Yeola a Jong Hee, která se objevila nějak v díle 7. Přesto to začalo být o něco zajímavější a stalkerovská zápletka se rozvíjela o něco rychleji.

Pořádně se to ale rozjelo až nějak v těch dílech 11-12, kdy se začínalo dít čím dál více podivností a člověk byl čím dál více zmaten nad tím vším přemýšlením, kdo by to vlastně mohl dělat. Vztah Eun Jae a Moo Yeola stagnoval, ale nevadilo mi to, protože jsem se mnohem více zajímala o tu tajemnou zápletku. Nevím, jestli o tom scénáristům šlo, ale i přes moji úchylku v romantická dramata mě tady mnohem více zajímala ta kriminalistická část. Na další díly jsem se těšila hlavně proto, protože mě zajímalo, kdo chce zničit Moo Yeola.

Pak přišly poslední dva tři díly a všechno to vyvrcholilo. Teda… myslím tu stalkerovskou část, ta romantická byla pořád taková nějaká nijaká. Jo, bylo tam pár Eun Jae + Moo Yeol scén, ale nic co by mě zvedalo ze židle. Možná jedna, jak Eun Jae chytala kočku (seriózně) :D.
A pak konec. Přišel mi hrozně uspěchaný a matoucí. [spoiler] Co se stalo s Seo Yoon Yim? Umřel? A nepochopila jsem, proč se Moo Yeol tvářil tak zmateně, když vytáhl Eun Jae z bazénu. Vždyť přece věděl, že to je ona! Nebo aspoň to říkal, že to věděl, lol.[/spoiler] A ještě jedna věc se mi tam nelíbila. [spoiler] Soo Youngino popotratové šílenství. Cože? To bylo tak náhodné a podle mě úplně mimo. Zbytečné. [/spoiler]

Co se týče herců, tak Lee Si Young (Eun Jae) byla dobrá. Akorát bych jí nejradši podpálila ty vlasy. Občas mi lezla na nervy debilními výrazy a panebože úděsným oblečením, ale hrála dobře a z všeobecného hlediska se mi líbila. Zprvu jsem ji fakt neměla ráda, ale postupem času jsem si zvykla.

Lee Dong Wook (Moo Yeol) je k sežrání, mwahahaha. I když je vidět že je oproti My Girl starší, tak ho pořád miluju, hihi. Já ho mám ráda, je to sympaťák, jeho postava byla vtipná. A docela i chytrá.

Kang Jong Hee hrála Jessica z Girls' Generation/SNSD, heheheh… (to bude na dlouho) No nevěděla jsem, co čekat, protože jsem si ji nikdy nedokázala jako herečku představit, ale příjemně mě překvapila. Jenom jsem se pořád nemohla zbavit toho pocitu, že má kolem sebe velice nepřátelskou auru. Ona na kladné postavy moc nesedí. Jo to potom, jak měla ty svoje psychotické stavy, tak to byl luxus. Měla snad jen dvě tři scény, kde se mi její herectví moc nelíbilo (ukázkový příklad -> ta její poslední). Jinak víte co je divný? Ona se s Moo Yeolem rozešla před osmi lety, což bylo ve třeťáku na vysoké a přitom je mladší než Eun Jae které je tuším říkali 25. V kolika šla Jong Hee na výšku? Ve dvanácti? :D

Které další postavy prostě musím zmínit je kamarádka Dong Ah, kterou hrála Im Joo Eun a manažer (či co) Park Moo Yeola, kterého ztvárnil Kang Dong Ho. Z těch dvou jsem vždycky ležela smíchy pod stolem.

OST byl takový typicky chytlavý.

Mě se tohle drama líbilo a i když jsem začala koukat kvůli Jessiky (a Dong Wookovi tak trochu), tak si myslím, že i bez ní (nich) by tohle bylo pořád dobré. ;)


Cast:
Lee Dong Wook / Park Moo Yul

Lee Si Young / Yoo Eun Jae

Jessica Jung / Kang Jong Hee

Kang Dong Ho / Kim Tae Han

Oh Man Suk / Jin Dong Soo

Hwang Sun Hee / Oh Soo Young

Im Joo Eun / Kim Dong Ah
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karina Karina | Web | 25. února 2012 v 16:07 | Reagovat

pekny blog :-)

2 Zuzana Emma Zuzana Emma | Web | 25. února 2012 v 20:24 | Reagovat

no tak ja mám na túto doramu značne iný názor...prvé 4 diely som sa bavila, pekný a hlavne vtipný rozjazd, zvyšok som v podstate prespala :D páchateľ (nebudem spoilerovať) bol môj podozrivý číslo 2 a môj podozrivý číslo 1 pomerne rýchlo vypadol zo zoznamu lebo sa mi tam od určitého dielu proste nehodil :D takže mňa krimi zápletka vôbec nebavila a celkovo som sa dosť nudila. Súhlasím tiež že veľa vecí zostalo nezodpovedaných...scénár bol miestami proste skutočný bordel...no a jessica zahrala slečnu bipolárnu skutočne dobre, síce som tiež okolo nej cítila akúsi nepriateľskú auru ako ty...na začiatku som bola dokonca presvedčená že jej postavu tam budem neznášať, ale nešlo to, ked tam tak pekne všetkých kúsala ako pes :-D  a na Dong Ah a manažérovi som sa tiež stále kosila smiechom...úprimne tú herečku čo hrala Dong Ah som videla už aj vo What´s up (odporúčam) a hrozne som si ju už tam zamilovala takže môj crush k nej sa len zväčšil...nemôžem sa dočkať až bude zase v niečom hrať, skutočne skvelá herečka  :-P

3 Zuzana Emma Zuzana Emma | Web | 25. února 2012 v 21:03 | Reagovat

jo jinak nejsou to Red Dreamers? :D

4 Sanny-Hyun Sanny-Hyun | Web | 26. února 2012 v 17:49 | Reagovat

ahoj...máš moc hezký blog(K-POP 4ever <3 )...pokud budeš chtít,tak by jsme mohli mít SB,jen pokud budeš chtít...prosím napiš =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama