Protect The Boss

19. ledna 2012 v 22:04 | Escarlate
Anglický název: PROTECT THE BOSS
Původní název: Boseureul Jikyeora
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, komedie
Epizod: 18
Rok: 2011
Mé hodnocení: 8,5/10


Cha Ji Heon je puntičkářský, dětinský a agorafobik. Taky je to syn prezidenta velké společnosti a jeho předpokládaný nástupce, navzdory tomu, že na práci více méně kašle. Cha Moo Won je jeho bratranec. Taky je ve společnosti nepostradatelný a taky má své šance, aby firmu získal. Je to velice chytrý mladý muž na úrovni a s Ji Heonem se v podstatě nemůžou vystát. Ji Heon je tak nesnesitelný, že u něj žádná sekretářka ani žádný asistent nevydrží déle než týden a další sekretářku mu vybere právě Moo Won. Tou nešťastnicí není nikdo jiný, než No Eun Seol, naše hlavní hrdinka. No Eun Seol žije se svou kamarádkou v malém bytečku, do kterého vede asi tak tisíc polorozpadlých schodů (nepřeháním) a zoufale shání práci. Není to ovšem žádná zakřiknutá slepice, naopak, a tak pro ni není dvakrát velký problém si s Ji Heonem (třeba trochu násilnicky) poradit. Situace se poněkud zkomplikuje, když se do ní Ji Heon zamiluje. A navíc je tady jeho bejvalka Seo Na Yoon, která by se k němu sice chtěla vrátit, ale zároveň ji to nějak táhne k Moo Wonovi…


Hodně dobré drama. Alespoň po většinu času. Bylo tam pár chvilek, kdy jsem se nudila, ale jako celek se mi to drama moc líbilo.
Příběh je vtipný a hlavně se mi líbilo, že se po dlouhé době zase někdy zamiloval první chlap :)
A vůbec to rozložení postav a jejich vzájemné vztahy byly trochu… řekněme netradiční.
Musím říct, že mě velice potěšilo, jak se s tím nakonec scénaristi a režisér vypořádali. Asi dvakrát se jim podařilo mě totálně zmást, když si postavy něco představovaly.

Taky se mi líbilo prostředí, kde natáčeli. Eun Seolin barák na nekonečném schodišti byl fajn. A mají všude v Koreji tak luxusní kanceláře? Kruhová jakási místnost, kde jsou všechny jakési stěny tvořeny policemi s knihami… Paráda. Taky nezmiňuju tu skvělou kavárnu, ve které se jednou Moo Won s Ji Heonem porvali. Taky jedna kniha za druhou.
Asi dvakrát nebo třikrát mě pobavilo, když jakože natáčeli venku, ale přitom měly hlasy herců ozvěnu jako v ateliéru. Heheh, nevyšlo.

Hlavní roli No Eun Seol si střihla Choi Kang Hee. Docela mě překvapilo zjištění, že je sedmdesátý sedmý ročník, květen. To znamená, že je o necelé dva roky mladší než moje máma :D Vůbec bych to do ní neřekla. Každopádně s jejím hraním jsem byla víc než spokojená. A výjimečně jsem byla spokojená i s tím, do čeho jí stylisti oblíkali. Její filmografie neobsahuje nic zajímavého, řekla bych, ale určitě mne zaujala natolik, že si ty její další role proklepnu.

Ji Sung si zahrál Ji Heona. Jeho rola na mě působila lehce rozporuplně. Ale musí se nechat, že ho ztvárnil přesvědčivě. Ty jeho batohy mě fakt braly :D. Umírala jsem smíchy. Svým chováním mi hrozně připomínal Lee Jin Sooa (Kang Ji Hwan) z Coffee House. Ale úplně. Alespoň ze začátku. Ze začátku jsem ho nijak nežrala, ale postupem času jsem musela uznat, že má jisté kouzlo. Myslím, že jeho postava byl asi nejpropracovanější. A taky prošla největším psychickým vývojem.

Cha Moo Boha Wona si nezahrál nikdo jiný než Hero Jaejoong z DB5K, teď JYJ. Mweheheheh… I see what you did there! Kolik ředitelů firmy se běžně pohybuje po pracovišti s napůl rozepnutou košilí? Ne, že bych si stěžovala ovšem. Já ho mám ráda. Líbí se mi, hihi. Nejlepší bylo, když říkal: "Jenom na mě nekoukej a poslouchej, co vlastně říkám." O pět minut později, co dokončil monolog, mi došlo, že vůbec nevim, o čem že to mluvil, ale že jsem fakt jenom zírala a slintala. Jako by ta předchozí věta byla mířena přímo na mě.

Koho prostě musím zmínit je úžasná Seo Na Yoon v podání Wang Ji Hye. Tak jak mi v Personal Taste lezla na nervy, tak tady… Bože, jak já ji žrala! Ze začátku vypadala na mrchu, ale to co z ní nakonec udělali… To nemělo chybu :D Hlavně její interakce s Myeong Ran (nejlepší kamarádka No Eun Seol), případně právě Eun Seol. A taky samozřejmě s Moo Wonem. Ona byla tak správně praštěná. Asi moje nejoblíbenější postava. Hroutila jsem se smíchy snad vždycky, když se objevila.

Co bych ještě ráda vyzdvihla je vážně povedený OST. Musím si ho zítra stáhnout :P


Cast:
Choi Kang Hee / No Eun Seol

Ji Sung / Cha Ji Heon

Hero Jaejoong / Cha Moo Won

Wang Ji Hye / Seo Na Yoon
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Emma Zuzana Emma | Web | 20. ledna 2012 v 19:09 | Reagovat

hehe vidíš, já vedela že te to bude bavit xP no jo nad jaejoongem nejde neslintat...absolutne ti rozumím, já taky nemohla prestat :-D a postavu na yoon jsem si taky zamilovala...nejlepší postava jakou wang ji hye mela...tedka mám s ní rozkoukaný bachelor´s vegetable store ale zase dostala dost nezajímavou postavu...škoda :-| a hana kimi by se mela delat, jenom to porád odkládají...je to k vzteku...a co se týče skip beat tak se to z epizody na epizodu zlepšuje, ale ono je to asi tým že už začíná jít ta lepší dejová linie, ted když se už dostala do showbiznisu...ta čajová ceremonie patrí k mým oblíbeným částem...na mangu a anime to sice porád nemá, ale zas ani tak špatne to nedopadlo :-P jinak co ríkáš na tu čajovú ceremonii ty, teda jestlis to už videla :-D sorry, vím že jsem s tým otravná, ale jelikož si ješte nečetla mangu jsem desne zvedavá, jak to vnímáš :D

2 Kristal <3 Kristal <3 | Web | 23. ledna 2012 v 18:51 | Reagovat

Další skvělý drama :) Kde bereš ty úžasný drama :D víš o tom že většina drama na které jsem se dívala jsou od tebe :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama