Nine-tailed Fox / Forbidden Love

10. září 2011 v 11:03 | Escarlate
Anglický název: Nine-tailed Fox / Forbidden Love
Původní název: Gumiho
Národnost: Korejská
Žánr: Horor, drama, romance
Epizod: 16
Rok: 2004
Mé hodnocení: 8/10
Hyun Soo a Hae In byli v dětství kamarádi. Vlastně spolu prožívali svou první lásku, dokud je během narozeninové oslavy, při které si ti dva vyměnili přívěšky s fotkami toho druhého, nenapadli neznámí lidé a nezmasakrovali jejich celou rodinu. Hyun Soo a jeho malá sestřička přežili a vyrostli. Z Hyun Sooa je teď Kang Min Woo, policista, který pořád nosí na krku přívěšek své první (a jediné) lásky a z jeho sestry je Min Joo, veselá vysokoškolačka, která si přivydělává v muzeu. Co Min Woo netuší je, že Hae In taky přežila. Hae In se totiž narodila jako devítiocasá liška a ten den si ji vzala její rasa zpátky k sobě. Vyrostla z ní schopná bojovnice Yoon Si Yeon, která přes den pracuje právě v muzeu, ve kterém dělá i Min Joo. Jako všude, lišky požírají lidská játra, aby přežily, a samozřejmě se najdou i nezodpovědné lišky, které lidi kuchají na ulici. Proti nim Si Yeonina šéfka a její lidé (včetně Si Yeon) bojují. Samozřejmě tyto vraždy neuniknou ani místní policii a Min Woo se připlete do souboje lišek. Si Yeon je vyslána, aby jej zabila, ale když se mu chystá useknout hlavu, zarazí ji přívěšek na Min Wooově krku…Wááá, tohle bylo ale drama! Ten úvod je dlouhý a i přesto jsem shrnula asi jenom tak první díl, hehe.
Píšou, že je to horor. Ne, není to horor. Akční fantasy s pár nechutnými prvky a troškou falešné krve je o něco přesnější. Jo, nebo taky banda týpků v černým skákající 30 metrů vysoko a mávající mečem, případně jinou sečnou zbraní.

Devítiocasá liška neboli Gumiho, abych byla přesná, je podle wikipedie liška, která se dožije tisíce let. Po dosažení této hranice získá schopnost se přeměňovat, mimo jiné, v krásnou dívku, která svádí muže, aby jim pak mohla sníst játra. Tak, a teď tu definici zase rychle zapomeňte. V tomhle dramatu zůstala z lišek původní snad jenom ta závislost na játrech, jinak je to taková kombinace upírů, vlkodlaků a matrixu.

Celkově se mi to drama hodně líbilo. Docela jsem to žrala, hehe. Příběh se mi líbil, nebyl (moc) přeplácaný a takový… no, bylo to zase něco jiného. Navíc natáčeli v moc hezkých interiérech (asi měly představovat podzemí) doplněné detaily jako třeba zelený oheň. A rytiny na stěnách… fakt si s tím kulisáři pohráli.

Co mě trochu rozladilo, bylo, že umřelo až moc postav, které jsem měla ráda. Kdyby neumřeli, tak má tohle drama 8,5/10, hehe, takhle jsem z toho měla trochu depresi. Z toho jedna z postav umřela fakt debilním způsobem -_-.

Policistu Min Wooa si zahrál Jo Hyun Jae a toho všichni známe, že? Existuje někdo, kdo neviděl 49 Days?? Každopádně mě jeho postava občas lehce štvala, ale jinak budiž. Byl strašně cool, když v posledních dílech máchal tím spešl rudým mečem. To bych do něj teda neřekla. Trochu mě rozčilovalo, že si co pět vteřin (skoro) sahal dozadu na krk.

Gumiho Si Yeon hrála Kim Tae Hee, kterou taky asi tak nějak všichni známe, ne? Každopádo mi v roli lišky seděla. Má na to tu správnou image. No, i když občas mohla změnit výraz v obličeji. A taky dost drsně mávala těma svejma šavlemi, či co to měla. Většinu bojových scén, ale měla přes obličej šátek, takže bych se nedivila, kdyby za ni občas někdo "zaskočil".

Mezi další lišky patřil syn "šéfky" Moo Young, kterého hrál Jun Jin. Já ho… neměla ráda. Vypadá, jak kdyby utekl z anime, hehe. Jo a odkud ho můžete znát? Shinhwa, je to jejich rapper (což mi po zhlédnutí tomhle dramatu přijde extrémně divné).

Mezi mé oblíbené postavy patřila ještě gumiho Chae Yi aka hlavní mrcha. Nesnáší Si Yeon, protože ji miluje Moo Young, kterého miluje ona, haha. Je to jako v každém jiném dramatu. Ale působila tím správným mrchovitým dojmem, jop, byla to dobrá mrcha a proto se mi líbila. Hrála ji Han Ye Seul, která teď měla nedávno nějaké spory s KBS, ale to je fuk :D

Předposlední, koho bych chtěla zmínit, je lišák Rang, kterého hrál Park Joon Suk. Měla jsem ho hrozně ráda, tečka. Navíc neměl meč ani šavli, ale takový jakýsi beyblade, kterým házel.

A poslední. Si Yeonina psychotická šéfka, Moo Youngova matka, Shin Soo Jang, kterou hrála Lee Hwi Hyang (to je blbý jméno :D). U mě to většinou dá práci vytvořit postavu, kterou bych fakt nesnášela. Tramtadadá! Tady je!

OST se mi nijak do paměti nevryl, jenom hlavní melodie a to jenom tak matně. Každopádně příběhu dobře seděl. Takový potemnělý. Občas byly k zaslechnutí americké hity té doby, tak třeba Everytime od Britney nebo Shut Up od BEP.

Cast:

Kim Tae Hee / Yoon Si Yeon
http://img450.imageshack.us/img450/3922/8dd2e2cb16b0a8d9f301c48e45f51b.jpg


Jo Hyun Jae / Kang Min Woo
http://tong.visitkorea.or.kr/cms/resource_etc/80/303880_image2_1.jpg


Jun Jin / Moo Young
http://img.kbs.co.kr/drama/drama_photo/003/004/003004010_L.jpg


Han Ye Seul / Chae Yi
http://img.kbs.co.kr/drama/drama_photo/003/005/003005006_L.jpg


Park Joon Suk / Rang
http://img.kbs.co.kr/drama/drama_photo/003/006/003006001_L.jpg


Lee Hwi Hyang / Shin Soo Jang
http://static.dramastyle.com/images/casts/Korea/lee_hwi_hyang_i_hwi-hyang.jpg
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 10. září 2011 v 19:35 | Reagovat

tři mí oblíbení herci..jo tohle se prubne, časem..někdy...ale prubne xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama