Miss Ripley

3. září 2011 v 20:46 | Escarlate
Anglický název: MISS RIPLEY
Původní název:Miseu Ripeulli
Národnost: Korejská
Žánr: Melodrama, romance
Epizod: 16
Rok: 2011
Mé hodnocení: 8/10


Jang Mi Ri žije od té doby, co byla adoptovaná, v Japonsku. V jednom pochybném baru poskytuje možná trochu pochybné služby (hlavní náplní její práce je ovšem hraní na flétnu), ale protože už má tohohle života plné zuby, uteče do Koreje. Tam naráží na dva muže - Song Yoo Hyuna, který bydlí ve vedlejším bytečku (ubytovně?) a který ji prostě balí a na bohatého Jang Myung Hoona, hoteliéra, který ji nabídne práci, protože jediná široko daleko umí jistý japonský dialekt. Mi Ri, která potřebuje vízum, práci přijme. Navíc se jí hodí, když se do ní taky zamiluje a hezky si ho začne zneužívat. Samozřejmě mu zatají svou minulost. Taky zneužívá svou kamarádku z dětství, naivní Moon Hee Joo, která taky nic netuší. Co ji ale trochu naruší plány je, když zjistí, že Jang Myung Hoonův hotel koupil dědic společnosti Mondo group, což je čirou náhodou ten podivínský Song Yoo Hyun od vedle. Nu což, nic s čím by si Mi Ri neporadila, prostě bude chodit s oběma najednou…


Tak tohle drama byla docela síla. Příběh? Boží. Postavy? Boží. Zpracování? Boží. Herci? Boží. Nemám snad vůbec nic, co vytknout, snad jen některé ty zápletky ke konci už byli trochu moc… trochu moc po korejsku. Vážně musí mít každé drama zápletku ve stylu "možná-jsme-sourozenci-co-budeme-dělat"? Nedokážu říct, jestli mě zklamal konec nebo ne. Já osobně bych ho udělala jinak, ale tenhle taky nebyl špatný a příběhu seděl. HALÓ! Né každé drama musí skončit a žili šťastně až do smrti! Po tom šoku s 49 Days si to už budu pamatovat, hehe.

Herci a postavy. Ňjááá… Lee Da Hae je po tomto dramatu zase jednou moje nejoblíbenější herečka (lol, pořád se předhání s Park Si Yeon a Yoon Eun Hye). Jang Mi Ri byla prostě boží. Člověk nedokázal ani říct, co hraje a co už ne. Da Hae byla v téhle roli prostě skvělá. Myslím, že tohle byla její nejlepší role (aspoň z těch co jsem viděla). Nepřeháněla to jako v My Girl, nebyla přiťáplá jako v Robber ani Hello! Miss. Fakt jsem ji žrala, a ty chvíle kdy měla svědomí! To bylo něco! Hehe. Podle toho, co jsem četla v komentářích, 90% lidí její postavu nesnášelo. Ale to není můj případ. Strašně nemám ráda ty neschopné a naivní trubky, které jsou hlavní postavami dobré poloviny dramat - a Jang Mi Ri je pravý opak.

Yoochun. Jop, Micky z DBSK JYJ, zahrál si Yoo Hyuna. No, jako, já osobně z něho na zadek nepadám, ale herec je to dobrej. Jeho postava mi čas od času lezla na nervy ("Ty debile!!! Jsi snad úplně blbej?!!!!"), ale budiž. Někdy byl ale Yoo Hyun tak krásně romantický ("Yoochune! Já si tě vezmu!!!!!!!!)"… Jo, byl trochu frigidní. Strašně ji žádal o ruku a to se ani nelíbali, hehe.

V roli Myung Hoona se objevil Kim Seung Woo, který hrál třeba v IRIS. Upřímně… ze začátku jsem ho fakt neměla ráda, ale čím víc ho Mi Ri zneužívala, tím víc jsem ho litovala a začínala jsem ho mít ráda. Navíc na rozdíl od Yoochuna oplýval jistou vnímavostí a všímal si podivného Mi Riina chování, za což má ode mě rozhodně plus (jo, a spal s ní :D). Mám ráda inteligentní charaktery. Mimochodem, ten herec má hrozně uklidňující hlas

A milostný čtyřúhleník (ano, taky se do toho zapletla) nám uzavírá Mi Riina kamarádka Hee Joo, kterou si zahrála Kang Hye Jung. Tu herečku jsem znala z filmu Kiss Me Kill Me. Řekněte mi - je to náhoda, nebo má ta holka fakt smůlu na takové připitomnělé role? Každopádně jsem k ní měla poněkud rozporuplný vztah. Je to jako by na sebe vzala roli obvyklých hlavních hrdinek korejských dramat. Naivní a nemotorná blbka (uvedu příklad: zvrtne si nohu, načež spadne na záda, načež se praští do hlavy a nakonec skončí se zlomenou rukou - way to go!). Místy jsem ji ale měla fakt ráda, mívala své chvilky (wáá, ta facka co dala Mi Ri, byla fakt cool!).

A OST si vůbec nepamatuju, hih.

Každopádně tohle drama je dokonalé, pokud už nechcete koukat na ty slaďárny s Park Shin Hye a jinýma, jí podobnýma (ovšem nic proti nim, jsou sranda :D).

Cast:

Lee Da Hae / Jang Mi Ri
http://www.soompi.com/media/images/l/x/8k/400377/400377_large.jpg


Micky Yoochun / Song Yoo Hyun
http://2.bp.blogspot.com/-kgOHh6ioZj0/Tg_Z9VEnhOI/AAAAAAAAKfI/VqR09cTwa7I/s1600/03.jpg


Kim Seung Woo / Jang Myung Hoon
http://welcometohappysworld.files.wordpress.com/2011/05/missripleycast1.jpg?w=199&h=300


Kang Hye Jung / Moon Hee Joo
http://www.koreandrama.org/wp-content/uploads/2011/05/Miss-Ripley26.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 4. září 2011 v 21:46 | Reagovat

pořád jsem na to dorama naštvaná :D al i přes to, že tam hraje Lee Da Hae, tak se na to asi nepodívám...

2 lina lina | Web | 5. září 2011 v 19:24 | Reagovat

protože kvůli ní javabeans stopla recap Lie to me :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama