You Are My Destiny - recenze

14. října 2010 v 15:43 | Escarlate
Anglický název: YOU ARE MY DESTINY
Původní název: Neoneun Nae Unmyeong
Národnost: Korejská
Žánr: Romance, rodinné
Epizod: 178
Rok: 2008-2009
Mé hodnocení: 7/10

http://www.koreandrama.org/wp-content/uploads/2008/05/you-are-my-destiny.jpg

Jang Sae Byuk bývala slepá. Ale jednoho dne se stal zázrak a díky tranplantované rohovky jisté Kim Na Young se jí zrak vrátil. Sae Byuk je vděčná a schází se s rodinou Kimových. Ti z ní vůbec nejsou nadšení, ale když se na Sae Byuk vykašle její nejlepší kamarádka a uteče se všemi penězi, čímž způsobí Sae Byuk hromadu problémů, souhlasí Kimovi, že ji u nich nechají bydlet. Kimovic rodina se skládá z babičky, rodičů a jejich dvou synů, staršího učitele Tae Younga a mladšího stěhováka Tae Poonga. A taky je tu jistá Kim Soo Bin - Na Youngina, Tae Youngova a Tae Poongova sestřenice. Tahle Soo Bin je zamilovaná do muže, o kterém ale nic neví, jen na něj neustále někde naráží, proto, když jí její matka domluví rande naslepo, není vůbec nadšená. Soo Bin, netušíc, že onen domluvený muž, Kang Ho Se, je ten, kterého ona tajně miluje, ukecá Sae Byuk, aby se s ním scházela místo ní. Netrvá dlouho, než tenhle podvod praskne, ale Ho Se a Sae Byuk sou už do sebe stejnak zamilovaní, takže to není důležité :D. Ho Seho matka a sestra Yu Ri nemůžou Sae Byuk vystát. A navíc Soo Bin zuří a chce získat Ho Seho jen pro sebe. O Sae Byuk by zase stál Tae Poong, který Ho Seho z hloubi duše nesnáší… Mezitím Tae Younga miluje jedna z jeho studentek, problém je v tom, že Tae Young má slabost pro její matku…


Hezké :D
Příběh je dobrej, herecké výkony relativně taky. Popsala jsem celé tři A4 papíry poznámkama, tak tu pak některý napíšu.

Ale nejprve, co se týče jednotlivých postav. Yoona aka Jang (Kim) Saebyuk se mi líbila. Překvapivě mě její postava neštvala ani tak moc, jako jiné hlavní dívčí charaktery z ostatních dramat. Byla v pohodě, i když taky dokázala být nanervyjdoucí kráva. Dokonce jsem jí i věřila. Dobře se tam i oblíkala, i když mě štvala těma svýma svázanýma vlasama. S rozpuštěnýma vypadá líp, ale rozpuštěné je nosila až nějak v dílech 100-150 (hrubý odhad). Taky neumí moc dobře brečet, i když to podle mě žádná herečka.

Park Jae Jung v roli Ho Seho mě nevadil, ale taky sem nad ním neslintala, jako obvykle nad hlavním typoněm slintám. Trochu mě štval, asi nejvíc ze všech postav (až na jeho matku samozřejmě, to byla hlavní mrcha druhé půlky série). Ale ve směs se mu dalo věřit a míval světlé chvilky.

Soo Bin, kterou si zahrála Gong Hyun Joo, jsem místy jako postavu nemohla vystát, ale jako herečku sem ji zbožňovala. Dokonce je i hezká (když nemrchuje), i když ty hadry… no, já bych ji většinou převlíkla. Za to můžou v kostymérně. Ale hrála to dobře, pohledem. Hrála skvěle jak mrchu (v první polovině), tak zoufalku (třetí čtvrtina) a tak i happy obyčejnou holku (ke konci). Asi se mi jako charakter líbila nejvíc, ať už to bylo právě tím skvělým výkonem nebo tím, že mám všeobecně pro takové ty "hodné mrchy" slabost :D. Navíc mluvila plynule Anglicky a Italsky.

Lee ji Hoon (Tae Poong), Lee Pil Mo (Tae Young) a Lee Seol Ah (Yu Ri) taky nebyli ve svých rolích špatní. O Tae Poongovu a Yu Riinu zápletku sem se živě zajímala (na rozdíl teda od Tae Youngovy, která mě přestala bavit po prvních 30ti dílech).

Taky ty rodičovské zápletky mě moc nebraly - hlavně teda rodičů od Soo Bin, ty dva pošahance (její matka je extrémě ujetá) sem přeskakovala skoro vždycky. Jenom zápletky Ho Seho matky sem sledovala - většinou se totiž týkaly Sae Byuk.

OST byl docela dobrej ;) =) Má to hrozně roztomilej opening :D


Nějaké dodatky:
Hodně facek… Hodně rvaček… Hodně pádů… Málo líbání mezi Sae Byuk a Ho Sem (v postatě žádné) … Hodně líbání mezi vedlejšíma postavami (Tae Poong + Yu Ri, Soo Bin + Gyeong Woo)… Někdy tam řeší kraviny… Sae Byuk je frigidní :D… Ho Seho matka často Sae Byuk polívala vodou - lol… Sae Byuk vytahuje baterku z mobilu, když ho nechce zvednout… na konci série říká Sae Byuk Yu Ri "Agasshi" a Yu Ri Sae Byuk "Sae Unnie" - Yu Ri je ale o dva roky starší, takže by to mělo být naopak!... Yoona na sobě měla svatební šaty asi 4x za celý seriál… Konec série je typický pro korejské drama: Bouračka - rakovina - rozchod - usmíření - druhá rakovina - jeden dárce - konflikt - drama - přežití - smrt - happyend :D (Měli byste to vidět napsaný v mých poznámkách - mám to v angličtině takže: "Carcrash! Cancer! Break up? Make up! Cancer! Drama! Death! Happy End..."). Ale upřímně, čekala jsem, že ten kdo bude na konci série nemocný, bude Sae Byuk, protože podezřele často krvácela z nosu…


No, abych to nějak ukončila, je to hezké, ale hodně jsem přeskakovala (né, že bych o něco přišla), takže pokud se nebojíte pustit se do něčeho s takovýmhle počtem epizod, tak se podívejte, je to v pohodě =) celé drama se mi vešlo do dvaceti dnů (jedna epizoda má jenom 35 minut).

Cast:

Im Yoona / Jang (Kim) Sae Byuk

Park Jae Jung / Kang Ho Se

Gong Hyun Joo / Kim Soo Bin
http://1.bp.blogspot.com/_I45jH4EgaJs/SF7K-EIAt4I/AAAAAAAABpo/IjYcsJgJ8J8/s320/k20.jpg

Lee Ji Hoon / Kim Tae Poong
http://krnloop.files.wordpress.com/2008/04/lee-ji-hoon-comeback.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Emma Zuzana Emma | Web | 9. června 2011 v 16:14 | Reagovat

wow tak za toto sa ti musím úprimne pokloniť O_O 178 epizód, síce polhodinových ale aj tak...ja by som na takú dlhú koreanovelu nemala teda nervy :-P ved mňa už ubíjajú doramy s 30 dielmi, tam už preskakujem :D a ešte aj v 20 dňoch...hm fakt máš môj obdiv :-D

2 AGNESMAYER33 AGNESMAYER33 | E-mail | Web | 25. května 2012 v 16:54 | Reagovat

Lots of specialists argue that <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> aid a lot of people to live their own way, just because they are able to feel free to buy needed things. Furthermore, various banks offer bank loan for different persons.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama