Romantic Princess - recenze

18. července 2010 v 0:06 | Escarlate
Anglický název: ROMANTIC PRINCESS
Původní název: Gong Zhu Xiao Mei
Národnost: taiwanská
Žánr: Romance, komedie
Epizod: 13
Rok: 2007
Mé hodnocení: 8/10


http://sassygirly.files.wordpress.com/2009/10/romantic_princess.jpg

Xiao Mai, dívka střední vrstvy měla vždycky sen, že jednou bude princeznou. A z ničeho nic se tak i stane. Zjistí, že je ztracenou vnučkou bohatého rodu s modrou krví, Hang Fu Shan. Nejprve je zničená, že její rodiče nejsou její rodiče, ale pak vstoupí do svého nového domu. Nadšení jí ovšem taky nevydrží dlouho, zjistí, že být "princeznou" obnáší i povinnosti. Její dědeček má čtyři mladé muže, mezi kterými si chce vybrat dalšího následovníka. Zatím se zdá, že následovníkem bude Nan Feng Jin, nejšikovnější z kluků. Jinovi se vůbec nelíbí, jak se Xiao Mai najednou objevila a dost ji podezřívá, ale jak už to bývá, zamilují se do sebe. Problém je, že Jin nechce být následovníkem rodu a tím pádem si nemůže vzít Xiao Mai, Kdyby si ji vzal, stal by se následovníkem automaticky. Chytrý dědeček, si proto "půjčí" vnučku svého přítele a tvrdí, že došlo k omylu a Xiao Mai není jeho vnučkou, ale právě je jí právě ona "vypůjčená" Gong Mo Li. V podstatě tím dává Xiao Mai a Jinovi šanci žít si v klidu spolu, aniž by se musel Jin stát následovníkem. Xiao Mai je ale aktivistka a brzy přijde na to, že Mo Li nemůže být pravou vnučkou. Utíká teda s Jinem a k jejich překvapení je následují i Mo Li s Caiem - dalším ze čtyř následovníků, kterého Mo Li tajně miluje. Zkouší žít na vlastní pěst a dědeček jim schválně hází klacky pod nohy, aby se vrátili…


Tak tohle je opravdu vyloženě oddechové.
Kdybych to měla říct od srdce a od plic tak je to přeslazená, romantická sračka, ale nebudeme krutí, že jo. Takže řekněme, že tam není snad jediná smutná scéna, vůbec jsem tam nebrečela. Tý jo, když nad tím přemýšlím, ona tam není ani bouračka ani nemoc ani nic podobnýho! Občas jsem se smála, ale většinou jsem u toho relaxovala. Příjemně se na to kouká a člověk si u toho opravdu odpočine.

Opět má jedny a ty samé výtky - 1) žádný záporák, i když Mo Li bych občas dala do držky 2) Xiao Mai odjíždí na konci série do USA… Je vidět, že si režisér nechával otevřená zadní vrátka na "dvojku", ale nevím, jestli bych se takovou slaďárnou ještě jednou prokousala, aniž bych skončila s cukrovkou…

Ale jo, prokousala, je to v pohodě, bavilo mě to =) Angela Zhang (Xiao Mai) je přirozená, jemná, křehká, vyloženě se do role "Romatnic princess" hodí. Wu Chunovi (Jin) ta role taky docela sedla, ale být heterosexuálním klukem tak v něčem takovém asi odmítnu hrát, je to fakt až moc romantika.

OST je hezký, poslouchala jsem. Jelikož v sérii hrají hned 2 ze 4 členů skupiny Fahrenheit (Wu Chun & Calvin Chen (Cai)), není divu, že úvodní píseň mají spolu se S.H.E. na triku právě oni.

Cast:
Angela Zhang / Xiao Mai (Mai Qiu Sui/Huangfu Shan)
http://lh3.ggpht.com/jraj.nk/R95zlFCAjvI/AAAAAAAAFOg/vMJ0Msp-Mr4/Angela+Zhang+Shao+Han4.jpg

Wu Chun / Nan Feng Jin
http://www.asianpopcorn.com/Themes/Images_other/20081010012157.jpg

Calvin Chen / Nan Feng Cai
http://img2.cdn.crunchyroll.com/i/spire4/08152008/b/8/9/7/b897cccf42d760_full.png
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Escarlate - admin Escarlate - admin | Web | 18. července 2010 v 0:10 | Reagovat

Tak jo, pro dnešek s recenzema končím (respektive, pro dnešní noc, páč už je zítra... nevím jestli to dává smysl, ale dneska už je včera :D).
Zítra dopoledne pokráčko s ISWAKem ;)
Už mi chybí jenom 3 recenze :)
Pak sem ještě zítra (dneska?) napíšu závazná pravidla doramat, co jsem vymyslela :D Teďka už si asi půjdu lehnout, leje jako z konve (nebo jak říkám já "chči" - njn, Ostravačka :D), bude se dobře spát... Páá :)

2 Go Mi Nam Go Mi Nam | E-mail | Web | 18. července 2010 v 10:27 | Reagovat

Tak o tomhle už jsem taky slyšela :D a nevím nevím, trošku mě odrazuje ten konečný odjezd do USA (což mě taky štve na You're beautiful :( ten konec přímo volá po pokračování, zabíjela bych pro něj :D)
Láká mě se na to podívat už jenom ten krasavec Wu Chun... líbí se mi, fakt že jo :D hmm 13 epizod není moc... že bych to zkoukla? :D
Jééé, těším se na ty pravidla! A taky musím říct, že s těma recenzama... opravdu dobrá práce, ještě tolik jich :)

3 Go Mi Nam Go Mi Nam | E-mail | Web | 18. července 2010 v 10:41 | Reagovat

Já vím, že je jedno čím začnu, ale nemůžu se prostě rozhodnout co dříve, když takový výběr :D
Prý blbosti... náhodou :) těším se :))

4 Go Mi Nam Go Mi Nam | E-mail | Web | 18. července 2010 v 10:42 | Reagovat

A ještě takový dotaz... jde se ti přihlásit na blog? O_o

5 Go Mi Nam Go Mi Nam | E-mail | Web | 18. července 2010 v 10:55 | Reagovat

Mně už taky :D
Tak jo, přidám jeden článek (protože ho mám rozdělaný) a jdu na to :D

6 emka emka | 24. února 2011 v 16:34 | Reagovat

jo budme krutí, je to romantická sračka :D ale ked sa môžem 13 dielov pozerať na wu chuna, prečo nie?! :D hoci tu sa bohvieako nevyznamenal, čo nebola jeho chyba skôr chyba stupídneho scénara...dopodnes nechápem čo je také zabíjajúce na tom stať sa hlavou medzinárodnej korporácie...a úprimne xiao mai ako successor, to ma pobvavilo :D s IQ 30 to určite dokáže :D ale aby som len nekritizovala, celkom som sa na tom aj pobavila, teda ked emp chcel aby sa xiao mai a nan feng jin priznali, že sú pár a čo sa tam všetko stalo no ja som odpadávala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama