Hello! Miss - recenze

18. července 2010 v 11:58 | Escarlate
Anglický název: HELLO! MISS
Původní název: Hello! Aegisshi
Národnost: korejská
Žánr: Romance, komedie
Epizod: 20
Rok: 2007
Mé hodnocení: 7/10


http://i147.photobucket.com/albums/r293/elden41/HelloMiss.jpg

Jak už to tak bývá, střetnou se dva úplně odlišné světy. V tom první žije čestná 38. vnučka klanu Jae Ahn Lee a majitelka klanového panství Hwa Ahn Dang, Lee Soo Ha a v tom druhém bohatý Hwang Dong Gyu, ten starší ze dvou vnuků prezidenta společnosti TOP Group. Dong Gyuův dědeček má jedno přání. Chce dožít svůj život na místě, kde sloužil jako mladý a oním místem je právě Hwa Ahn Dang. Jenže před padesáti u nich ukradl krávu (to byl tehdy velký zločin) a teď nemůže starším klanu přijít na oči. Vyšle tedy svého vnuka, aby Hwa Ahn Dang koupil. Lee Soo Ha, sice potřebuje peníze, ale odmítá se svého panství vzdát. Dong Gyu se snaží a Soo Ha kvůli finanční nouze začíná pracovat u něj ve společnosti. Dědeček vymyslí nový plán. Zadá svým vnukům stejný úkol - vzít si Soo Hu - když si ji jeden z nich vezme, získá dědeček Hwa Ahn Dang alespoň z části. A jako odměna, ten z vnuků, který získá ruku oné 38. vnučky a dědičky klanu, se stane následovníkem v TOP Group….


Přestože má tohle dorama v popisu žánr: romance a komedie, ve skutečnosti to romantika moc není a komedie taky ne. Je to hodně o zvycích a kultuře tradiční Koreji. Opravdu hezký nápad, ale zpracovat by se to dalo i lépe.

Co se týče hereckého obsazení, ujde. Není to to nejlepší, co mohli vybrat, ale budiž, dá se tomu s trochou snahy věřit. Občas mi to přišlo docela nudné a některé scény mi přišly zbytečné. Přesto jsem relativně spokojená.

Nad vodou to pomáhá udržet i skvělý OST.

Taky se mi líbilo, že si takový ten "zamilovaný-krasavec-bez-šance" taky políbil hlavní hrdinku. =)

Co se týče mínusů, tak i když to není tak hrozné jako v taiwanských dramatech, tak i tady mi chyběla nějaká pořádně záporná postava. Jistě, je tam pár mrch, jako Soo Hina sestra nebo Hwa Ran, která by se chtěla stát aegisshi (vnučkou) klanu, ale obě jsou relativně pasivní a krom spousty řečí neudělají nic pořádného. Navíc se ukáže, že Hwa Ran, která vyloženě sváděla k tomu, aby z ní udělali záporáka, je ve skutečnosti hodná, milá a já nevím co ještě.


Takže ve zkratce: Je to průměr. Nejhorší korejská věc, co jsem zatím viděla, ale přesto se na to dá koukat. Místy je to nudné a myslím, že kdybych to neviděla, o nic moc bych nepřišla. Přesto ale nelituju. =)


Cast:
Lee Da hae / Lee Soo Ha (aegisshi)
http://shadowlesslight.files.wordpress.com/2007/06/hello-miss.jpg

Lee Ji Hoon / Hwang Dong Gyu
Rubrika není k dispozici
http://cdimg3.crunchyroll.com/i/spire1/03292008/c/8/3/0/c8307b82ef2140_full.jpg

Ha Suk Jin / Hwang Chan Min
Rubrika není k dispozici
http://1.bp.blogspot.com/_db6znip3RMM/S0pX0OmAE_I/AAAAAAAAK6A/dlfz81uD3Fc/s400/Ha+suk+Jin.jpg

Yun Mi Joo / Suh Hwa Ran
Rubrika není k dispozici
http://img183.imageshack.us/img183/9396/yoonmiso2007kj4.jpg
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 emka emka | 24. února 2011 v 17:49 | Reagovat

toto vyzerá celkom dobre, možno si to kuknem :D

2 Eliška Eliška | E-mail | 20. prosince 2012 v 11:26 | Reagovat

Ahoj, tohle vypadá opravdu zajímavě, nemáte někde odkaz kde se to dá stáhnout, prosím? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama